Skocz do zawartości

Pojemność zbiornika paliwa


spin

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja: jeździłem na rezerwie aż do momentu kiedy komputer wyliczył że mogę przejechać 5 km, pojechałem na stację i weszło pod korek tylko 42 litry... Wszędzie piszą, że pojemność zbiornika to 50l, gdzie jest zatem te 8 litrów ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spin napisał:

Taka sytuacja: jeździłem na rezerwie aż do momentu kiedy komputer wyliczył że mogę przejechać 5 km, pojechałem na stację i weszło pod korek tylko 42 litry... Wszędzie piszą, że pojemność zbiornika to 50l, gdzie jest zatem te 8 litrów ? 🙂

Komputer zawsze pokaże mniej kilometrów do przejechania niż jest w rzeczywistości. Gdybyś pojeździł jeszcze trochę widział byś 0 km a i tak byś jechał. Każdy producent tak robi jest to zabezpieczenie psychologiczne przed użyszkodnikiem który nie pamięta o tankowaniu żeby jednak na tą stację pojechał. Natomiast nie poleca się jazdy z bardzo niskim stanem paliwa ponieważ jak wiemy w paliwie może być dużo syfu a szkoda męczyć pompki w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirkdiggler @dagetto @wawu1991 No ja rozumiem wlać 48 litrów, rozumiem też, że coś tam musi zostać i że komputer nie poda dokładnej informacji, no ale przecież na 8 litrach to można przelecieć 200 km jak się człowiek w trasie postara 🙂

Dodam tylko, że rezerwa zaczęła się świecić już 50 km wcześniej, więc zasadniczo widzę że te 8 litrów to jest dodatkowa rezerwa tej rezerwy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3195]Dirkdiggler[/mention] [mention=4096]dagetto[/mention] [mention=4642]wawu1991[/mention] No ja rozumiem wlać 48 litrów, rozumiem też, że coś tam musi zostać i że komputer nie poda dokładnej informacji, no ale przecież na 8 litrach to można przelecieć 200 km jak się człowiek w trasie postara
Dodam tylko, że rezerwa zaczęła się świecić już 50 km wcześniej, więc zasadniczo widzę że te 8 litrów to jest dodatkowa rezerwa tej rezerwy
Jest też prawdopodobne, że masz ustawiony w zegarach inny typ zbiornika paliwa. Wówczas może obliczać z innej pojemności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bandini napisał:
21 godzin temu, spin napisał:
[mention=3195]Dirkdiggler[/mention] [mention=4096]dagetto[/mention] [mention=4642]wawu1991[/mention] No ja rozumiem wlać 48 litrów, rozumiem też, że coś tam musi zostać i że komputer nie poda dokładnej informacji, no ale przecież na 8 litrach to można przelecieć 200 km jak się człowiek w trasie postara emoji846.png
Dodam tylko, że rezerwa zaczęła się świecić już 50 km wcześniej, więc zasadniczo widzę że te 8 litrów to jest dodatkowa rezerwa tej rezerwy emoji846.png

Jest też prawdopodobne, że masz ustawiony w zegarach inny typ zbiornika paliwa. Wówczas może obliczać z innej pojemności.

Da się to jakoś sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team