Skocz do zawartości

Spadek mocy 2.0 TDI


Yasq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy, 

ostatnio pojawił się mały problem, a mianowicie podczas jazdy (bardziej dynamicznej) jest moment kiedy auto traci moc, jedzie bo jedzie, ale przyspieszenia brak.

Po ponownym uruchomieniu silnika, problem znika. Wczoraj chciałem "przegonić' auto po autostradzie w drodze powrotnej do domu żeby DPFa przeczyścić, (chociaż codziennie robię po 100 km głównie drogami ekspresowymi więc filtr nie powinien być zapchany, no ale), no i znowu efekt zamulenia. Dodatkowo wyskoczył check. Po skanowaniu OBDEleven wyskoczył taki błąd jak na zdjęciu. Miał może ktoś podobny problem?

Problem wygląda podobnie jak w poście poniżej. Aczkolwiek tutaj check nie wyskoczył. 

1612243255607.thumb.jpg.ae25a76f4c67a53edefa20a0e84d979c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł nowy objaw silnik na wolnych obrotach nie schodzi poniżej 1000 obr. Rano po dotarciu do pracy też tak było, po trasie 50 km. Stwierdziłem, że może dpf się dalej wypala więc zostawiłem i wróciłem za parę minut. Obroty spadły poniżej tysiąca.

W ciągu dnia jak musiałem gdzieś wyskoczyć i po powrocie do domu, obroty utrzymywały się na poziomie 1000 obr jakby DPF się nadal wypalał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że test akumulatora daje wskazuje mi 100%

DPF wskazał takie parametryDPF.thumb.jpg.8aa92381b001317ce6c4f119deb39bd9.jpg

Jeszcze próbuje zrobić logi sprężarki, ale moja wersja obd jest jakaś inna niż to co wujek jutjub wyświetla, nie mogę sobie wpisać numerów kanałów...i za nic nie mogę się z tym dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yasq a sprawdzałeś co oznacza kod błędu P245600, który Ci wyskoczył?

P245600 - Filtr cząstek stałych, czujnik różnicy ciśnień Nieregularny sygnał

Masz uwalony albo czujnik, albo coś z przewodem od tego czujnika. Wskazuje też na to częste dopalanie dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zyga_wr sprawdzałem, szperałem po netach i wszystko wskazuje właśnie na to cudo.

Dziś postaram się wyrwać i sprawdzić czy przewody są w porządku.

Ten poniżej to jest zamiennik, który w większości przypadków był montowany.

Ma ktoś może opis, jak wygląda adaptacja tego cuda z poziomu OBDEleven?

5315BB96-5EDF-5E98-B7B7-45ED5C92A05E_L.jpg.b91b9ed76a2a928280b9c8ada60c6edc.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team