Skocz do zawartości

Amortyzatory tylnej klapy


Lukas345

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie proszę jak się u was w liftback'ach otwierają klapy bagażnika ? Tzn. chodzi mi o to od jakiej wysokości po otwarciu klapa sama idzie do góry ? U mnie zaczęła się ciężko podnosić (od 50-60cm dopiero sama niemrawo się unosi) w zeszłym roku więc wymieniłem amorki na nowe firmy Borsehung. Takie mi polecił kolega pracujący w sklepie moto, że są prawie jak oryginały. Po pierwsze to okazało się, że mają po 30nm mniej na każdym z siłowników niż to co mam w oryginale, to po zamontowaniu nie jest lepiej.

1. Czy tak to już jest ? Czy można dobrać do tego same sprężyny pomagające w otwieraniu ? Na te nowe wydałem 120pln więc nie uśmiecha mi się na razie wymieniać na kolejne jak nic to nie da.

2. Czy może być problem z zawiasami klapy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszA napisał:

W takich temperaturach jakie mamy obecnie, jest zupełnie normalne, że siłowniki klapy dużo gorzej sobie radzą.

To oczywiste, ale przy temp. ok 20 st prawie tak samo się ciężko otwiera, a znów przy zamykaniu jest wg mnie dość mocne trzaskanie- dlatego zacząłem od wymiany amorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob_best napisał:

Mam O3 z 2014 i 2016 roku. Przebiegi 105 i 150kkm, w obu w niższych temperaturach (ale wciąż powyżej zera) jest dramat. Praktycznie trzeba ręcznie unosić klapę. Ma ktoś na to lekarstwo?

No u mnie przy ujemnych temperaturach tak to wygląda. Wcześniej było raczej lepiej. Wydałem tylko niepotrzebnie kasę na nowe amory a problem dalej występuje. Dlatego myślałem że to może wina jeszcze zawiasów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowalem amory z krosna i otwierają klapę z automatu do końca. Jak jest niżej niż -6oC to wtedy tak do połowy, powyżej -6oC nawet śnieg na klapie im nie straszny :)
Uzytkuje je już chyba od miesiąca.

Wysłane z mojego Pixel 3a XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2021 at 20:15, Avatar napisał:

Ja zainstalowalem amory z krosna i otwierają klapę z automatu do końca. Jak jest niżej niż -6oC to wtedy tak do połowy, powyżej -6oC nawet śnieg na klapie im nie straszny 🙂
Uzytkuje je już chyba od miesiąca.

Wysłane z mojego Pixel 3a XL przy użyciu Tapatalka
 

Podasz jakieś ich numery lub linka do aukcji/sklepu? Moje przy -13 jedynie utrzymują już klapę w końcowej pozycji, nie podnoszą już wcale i muszę ją podnieść do samej góry. Jak jest przy Krośnie w tych temperaturach? Jak jest u innych przy ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team