Skocz do zawartości

Podejrzane dźwieki przy dodawaniu gazu


Visterio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prośba o pomoc w zlokalizowaniu problemu. Octavia z 2016r. 2.0 TDI 150KM z DSG. Problem zauważalny przy niższych temperaturach, przynajmniej na ten moment tyle zaobserwowałem, bo podczas wizyty w ASO przy okazji ostatniej akcji serwisowej było grubo ponad 10 stopni, jak na złość nie byłem w stanie zaprezentować serwisantowi o co biega.

W czym rzecz:  pomiędzy biegami 1-3 w momencie wciskania pedału gazu słyszę dziwny dźwięk (podobny do przesuwania krzesła po kafelkach, coś w rodzaju krótkiego pisku). Nie jest to nic głośnego, ledwo słyszalny, ale przy dłuższej jeździe i podświadomości, że coś jest nie tak - doprowadza do q......cy. Podobny dźwięk jestem w stanie również powtórzyć na wyższych biegach, zdejmując nogę z gazu i ponownie dodając gazu.

Serwisant twierdzi, że to nic związanego z DSG, działą poprawnie i płynnie zmienia przełożenia, we wszystkich trybach, ale tez nie podpowiedział gdzie szukać problemu. Sprawdzili poduszki, które według nich są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie kiedyś w innym aucie. Dziwne dźwięki były spowodowane przegryzionym przez kuny wężem dolotowym do turbiny. Nikt nie wiedział co jest grane, a znalezione dopiero chyba po roku, jak pękniecie się powiększyło i komp pokazał błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzowując po kilku kolejnych dniach jazdy...coś w rodzaju pisku słychać bezpośrednio przed zmiana biegu 1 i 2. Temperatura raczej nie ma znaczenia bo mamy plusy. Na zimnym silniku jest ok, problem pojawia na rozgrzanym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy dodawaniu gazu. Jak napisałem wyżej bezpośrednio przed zmianą biegu 1,2.Tylko pod obciążeniem, na N tego problemu nie ma.

Edytowane przez Visterio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
5 godzin temu, johnpath napisał:

@Visterio mam dokładnie ten sam problem. Czy byłem w stanie znaleźć przyczynę? 

Niestety do dzisiaj nie znam przyczyny. Kumpel ma w golfie dokładnie to samo i VW zdiagnozowało to jako dwumas. Przestałem na to zwracać uwagę, dopóki nie będzie innych objawów nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team