Skocz do zawartości

Numery czujnika deszczu


lukasiasty

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób, które wymieniały w swojej O3FL czujnik wilgotności na czujnik deszczu/zmierzchu. Trafiłem jakiś ślad, że w O3 FL jeżeli chcemy dołożyć czujnik deszczu to musi być on o numerach 5Q0955547B, gdzie wczesniej można było stosować czujniki o takim numerze bez literki na końcu lub z literką A. Czy któs może wymieniał i może potwierdzić, że w O3 od 2017 roku czujnik musi być z końcówką B? Czy może ktoś w aucie >MY2017 wymieniał szybę/lusterko i rzucił okiem jaki tam jest numer czujnika? Mam do wymiany szybę w aucie, a jest tylko czujnik wilgotności, chcę wykorzystać sytuację i dołożyć czujnik deszczu, jednak chciałbym żeby nie było problemów z zakodowaniem/funkcjonowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 11.03.2021 at 20:25, lukasiasty napisał:

Pytanie do osób, które wymieniały w swojej O3FL czujnik wilgotności na czujnik deszczu/zmierzchu. Trafiłem jakiś ślad, że w O3 FL jeżeli chcemy dołożyć czujnik deszczu to musi być on o numerach 5Q0955547B, gdzie wczesniej można było stosować czujniki o takim numerze bez literki na końcu lub z literką A. Czy któs może wymieniał i może potwierdzić, że w O3 od 2017 roku czujnik musi być z końcówką B? Czy może ktoś w aucie >MY2017 wymieniał szybę/lusterko i rzucił okiem jaki tam jest numer czujnika? Mam do wymiany szybę w aucie, a jest tylko czujnik wilgotności, chcę wykorzystać sytuację i dołożyć czujnik deszczu, jednak chciałbym żeby nie było problemów z zakodowaniem/funkcjonowaniem.

Ja doposażyłem swoją O3 MY17 w czujnik 5Q0955547B, poprzednio miałem sam czujnik wilgotności,

Problem był w tym, że nie mogłem znaleźć żadnej czujki z numerami 5Q0955547A albo 5Q0955547, a jeżeli już, to cena była zaporowa.

Generalnie to całkowity koszt 200PLN za czujnik + 50 PLN za wyłącznik (kupiłem używkę od Fabii) + zestaw naprawczy (czyli przewód z pinami) za jakieś grosze i kodowanie na ryżowym klonie VCDS i wszystko śmiga lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2021 at 23:44, kruku11 napisał:

Ja doposażyłem swoją O3 MY17 w czujnik 5Q0955547B, poprzednio miałem sam czujnik wilgotności,

Problem był w tym, że nie mogłem znaleźć żadnej czujki z numerami 5Q0955547A albo 5Q0955547, a jeżeli już, to cena była zaporowa.

Generalnie to całkowity koszt 200PLN za czujnik + 50 PLN za wyłącznik (kupiłem używkę od Fabii) + zestaw naprawczy (czyli przewód z pinami) za jakieś grosze i kodowanie na ryżowym klonie VCDS i wszystko śmiga lux.

Bardzo drogo jak za czujnik. Chyba że kupowałeś nowy. U mnie taka modyfikacja wyszła: czujnik 60 zł używany + montaż czujnika i nowy żelek 80 zł u szklarza + kabelek około 3 zł + włącznik świateł auto 30 zł + 10 zł na piwo przy robocie z kabelkiem i kodowaniem 🙂

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz takie ceny na Aledrogo. Ja też dałem 200 za czujnik + 45 za włącznik. A wszystko kupowałem w maju. Najtańszy czujnik widziałem za 150 ale jakoś do mnie nie przemawiał. Nowy to był za grubo ponad 400. Mnie się zmiana udała bez nowego żelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Quote

 

5Q0955547 do 26.05.2014

5Q0955547A od 26.05.2014 do 30.05.2016

5Q0955547B po 30.05.2016>>

 

https://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-iii-5e/doposażanie-retrofitting/2521365-czujnik-deszczu-światła-lusterko-wsteczne-ściemniające/page3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS nie widzi modułu RLS.

Auto zgłasza błąd, że nie widzi czujnika wilgotności.

 

Automatycznych świateł też nie udało się włączyć.

Ale co ciekawe sam czujnik działa - bo wycieraczki działają automatycznie.

 

Więc już nie rozumiem co robię źle.

 

Czy to może być wina kabla/vcdsa, że nie obsługuje MY18?

Edytowane przez zuber (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, kupiłem kabel, który obsługuje O3FL, VCDS 23.3 i udało się 🙂 czujnik 5Q0 955 547 B działa.

Skorzystałęm z tego opisu: https://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-iii-5e/doposażanie-retrofitting/2552869-czujnik-zmierzchu-czujnik-deszczu-nowy-wyłącznik-auto/page2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.05.2023 o 18:00, zuber napisał(a):

OK, kupiłem kabel, który obsługuje O3FL, VCDS 23.3 i udało się 🙂 czujnik 5Q0 955 547 B działa.

Skorzystałęm z tego opisu: https://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-iii-5e/doposażanie-retrofitting/2552869-czujnik-zmierzchu-czujnik-deszczu-nowy-wyłącznik-auto/page2

Cześć Panowie.

Przymierzam się do montażu czujnika deszczu/zmierzchu i szukam info żeby czegoś nie spartolić.

Mam już wszystkie części w tym czujnik 5Q0 955 547 B.

Mam O2018 FL i tak jak kolega zuber chciałem wykonać to przez adaptację zgodnie z instrukcją w linku ale

Nie znalazłem jednak kanału

[LO]_CHo_LHo_Nachlauf: 0 [UN]__ms

są dwa ktore w nazwie mają CHO i LHO ale zaden z nich nie ma jednostek ms gdzie trzeba wybrac 0. jeden z nich ma 600 lx.

Zaznaczam że nie zależy mi na funkcji CH i LH.

W związku z tym czy mogę w adaptacji pominąć jakieś kanały dotyczące CH i LH? Jeśli tak to które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się udało.

Czujnik deszczu i zmierzchu działa.

Miałem też kod będu poza zakresem, ale wpisałem kod ręcznie i kodowanie zostało przyjęte.

Wieczorem sprawdzę jeszcze CHo i LHo.

 

Edit.

Wszystko bangla 😊

Edytowane przez Kerminator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie wszystko.

Czujnik deszczu i zmierzchu działają.

LHo działa.

Ale CHo nie działa. Halogeny i światła z tyłu nie zapalają się po otwarciu centralnego nawet w kompletnej ciemności. W radiu widać opcję CH i LH. Mogę ustawić długość świecenia w sek.

Oczywiście całą adaptację wykonałem zgodnie z instrukcją.

Czujnik z literką B na koncu - wykrywany jako Octavia 5E.

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team