Skocz do zawartości

O3 bierze olej


wronki112

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ludzie

Temat, branie oleju  o3 184 cuna, litr na 700 km

 Opowiem wam krótka historie jak moja kura zgłupiała, zaczęła PIC OLEJ?
Pierwsza diagnoza srovid, straciła smak, węch i brała co było, ropę, olej, płyn do spryskiwaczy,sąsiadkę, jest źle. W Aso mówili że nie ma potwierdzonych przypadków wirusa wśród kur. Ostatnia deska ratunku, szwagier. Człowiek demon mechaniki, magnat podnośników i kanałów, znawca pradawnych zaklęć warsztatowych. Cały dzień można by mówić, jaki to dobry człowiek. Trzeba było poważnie podejść do tematu( czytaj bez dwóch flaszek nie podchodź ) po godzinach owocnych konwersacji, przystąpiliśmy do działań...nazajutrz. Z bólem głowy zaczęliśmy od oględzin, szukaliśmy coś do picia tzn. wycieków. Niestety nic nie było, no może parę kropel przy pokrywie ale szwagier zdążył wszystko wylizac nim to zarejestrowałem. Odma wilgotna i dobrze ciągła... Korek wlewu oleju, zboczeńce. Poszliśmy o krok dalej, TURBO, dolot czysty jak buty żołnierza, kolektor ssący suchy jak ten tekst, wirnik bez luzu i sztywny jak klienci AS Bytom, no cóż, została strona wydechowa, kolanoskopia, szwagier trzymał ja wkładałem, kamerkę endoskopową w miejsce sondy lub czujnika za turbo, naszym oczą ukazał się wąż, pająk i dwie wróżki( nie kupuj wódki z mety ) po otrząsnięciu się zobaczyliśmy nic, zero, nawet gówna w papierku nie było. Sucho, jakaś fata morgana, koszmar każdego farmera, to czego bali się nawet najstarsi Indianie, uszczelka pod piździcą, w jednej chwili dotarły do mnie te wszystkie komentarze że diesel to w pole do orania a nie do miasta, że ciul ma diesla, panicz benzynę a gaz nadaje się do zapalniczek jak chcesz spalić tego bękarta, diesla. Wszyscy w około mieli rację a Ciebie teraz na stosie spala albo zrobią z Ciebie kukłę i będziesz straszył przy istrybutorze jak ktoś będzie chciał tankować tego glupiego diesla. No że ten, to nie tędy droga Sabo, po powrocie z oddziału zamkniętego miałem więcej sił i leków by walczyć dalej z tą demonologią. Przechodząc do meritum, kura żyje i ma się dobrze, znosi złote jaja. Drogi były dwie, uszczelniacze na zaworach lub zapieczone pierścienie, zacząłem od płukanki, znanej marki LM, czas płukania przedłużyłem do 50 minut i wiecie co? Czułem się jak ojciec na porodówce czekając na wieści, ale było warto. Wszystko się ułożyła a potem żyli długo i szczęśliwie.
PS. Wstępnie po 100 km mogłem to zdiagnozować poprzez stan dpf, robiłem regenerację w styczniu, po zabiegu regenerował sie co około 200 km a później coraz mniej i mniej, zatrzymało się na 120 km, tryb mieszany, głównie miasto i drogi podmiejskie, jak wiecie zapewne, olej się spalał i zapychał dpf przez co te częste regenerację, wszystko wraca do normy, gram szlamu wychodzi na 35 km. Za 5 k kolejna płukanka dla testu i mam nadzieję że to co nie którym uświadomi jakie ma skutki zaniedbywanie wymian oleju, ja już kupiłem samochód z taką ukrytą wadą a wy uważacie na siebie i szerokości !

IMG_20210320_145757.jpg

IMG_20210320_145930.jpg

IMG_20210320_150043.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.03.2023 o 21:38, wronki112 napisał(a):

Remont

@wronki112 I jak po remoncie? Nic nie bierze czy też coś tam weźmie? 

Edytowane przez mati_hopek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500 jak pamiętam, sam robiłem, głowica była komplet zrobiona, na tłokach przerobione pierścienie olejowe na 3mm,( głowice i tłoki robiłem w Suchedniowie, bodajże jedna firma ogłasza się na allegro która przerabia tłoki) panewki, podkładki itd., dół przemierzyłem średnicówka i na szczęście w tolerancji, choinka widoczna, tyle z grubsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team