Skocz do zawartości

Kodowanie


buki_hh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad zakupem obdeleven lub vcds, moje pytanie czy mogę wcześniej sprawdzić w jakiś sposób co można będzie odblokować/zakodowac w mojej kurze.
Jak się zastanawiasz nad VCDS (chinol) vs. OBD eleven to pomogę Ci wybrać.
Bez dwóch zdań OBD eleven!
Zalety to przedewszystkim dostępność go w każdej chwili, w każdym miejscu i ciągłe aktualizacje.
Kodujesz wszystko bez żadnych nie widocznych bitów.
Nie które kodowania dostępne za jednym kliknięciem dla totalnych laików. (osobiście nie polecam)
Do tego fora i porady rozrastają się w tempie blyskawicznym.
Wady to tylko jedna. Musi być zawsze online.

VCDS chinol. Zalety osobiście widzę tylko dwie. Tani jak barszcz i pełno w sieci różnych kodowań typowo pod VCDS-a.
Wady to w większości brak aktualizacji i problemy przy różnych kodowaniach. Braki bitów w niektórych bajtach w wybranych sterownikach.

Oczywiście to tylko moje odczucia i sugestie wzięte z doświadczenia i użytkowania czterech różnych interfejsów vaga.
Pozostałe dwa Vag Can Pro i VAS5054 dla bardziej zaawansowanych i chętnych wrażeń użytkowników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem aktualizacji chińskiego vcds to nie tak do końca. Ja piszę do swojego chińczyka, od którego kupiłem i mi podsyła linki do nowego softu za każdym razem. 
Dlatego napisałem, że w większości... i do czasu. Niestety, ale czasem też aktualizacje nie działają do końca poprawnie. Ja mam taki który się aktualizuje bezpośrednio ze strony producenta, ale też nie jest idealny.
Z drugiej strony nie wymagajmy by coś za cenę barszczu działało jak oryginał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chinski Real Hex v2? 
Nie. Ja mam rumuński. Już pięć lat temu kupiłem, ale coraz rzadziej używam.
VCP robi większość roboty. Czasem OBD eleven, a do Flasowania sterowników i innych większych problemów VAS5054.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team