Skocz do zawartości

Dołożenie kamery cofania Sinosmart do radio Amundsen


Ocet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy forumowiczów

Pacjent: Skoda Octavia3 2016 r.

Pytanie: czy do radia jakie posiadam tj. 5Q0035864A (wychodzi że to Amundsen MY16) da radę dołożyć kamerę cofania. Chcę dołożyć gotową wiązkę z kamerką w klamce firmy Sinosmart z Ali

Edytowane przez Ocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam zestaw chce kupić. Rozumiem że montowaliście to pod jednostkę o którą pytam 5Q0035864A ?

Też macie roczniki 2016 i wybieraliście na Ali wariant ,,A,, klamki w klapie o rozmiarach zewnętrznych 110x48,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Amundsen ma inne numery. 

Spis urządzeń, na których działa kamera znajdziesz w temacie  dotyczącym montażu kamery. 

Kamera pod dużą dziurę w klapie jest od MY2015

Edytowane przez dagetto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym zestawie sinosmart :

1.Zasilanie kamery można podać bezpośrednio wpinając się w kabel światła wstecznego przy tylnych lampach?

2. Czy jeśli wepnę się w powyższy sposób, czy trzeba zastosować jakiś filtr zakłóceniowy? 

50 minut temu, dagetto napisał:

 Spis urządzeń, na których działa kamera znajdziesz w temacie  dotyczącym montażu kamery. 

O jakim temacie mówisz? Możesz podać link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dagetto napisał:

Tam jest gotowa wtyczka wpinana w radio, nic nie musisz innego robić. Wpinasz i działa. 

Ten wątek czytałem

Wtyczka w radio to raz. Jeszcze trzeba od kamery podłączyć kabel-masa (np. śruba do klapy bagażnika) oraz kabel zasilania np. do kabla światła cofania. Dlatego moje pytanie: czy podłączenie zasilania do kabla światła wstecznego nie powoduje zakłóceń na wyświetlaczu. Oczywiście jeszcze trzeba od kamery pociągnąć kabel sygnałowy do jednostki za schowkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dagetto napisał:

Przy tej kamerze nic nie trzeba kombinować. Zasilanie idzie jednym kablem z tej wtyczki z radia. 

Rozumiem

Teraz zauważyłem dopiero na zdjęciu zestawu wyżej, które wstawił użytkownik convi33  że od klamki idzie faktycznie tylko 1 kabel.

Posiadam wyświetlacz (zdjęcie) w którym wpisany jest numer urządzenia 5Q0035864A (nie wiem jak odczytać numer samego wyświetlacza). Rozumiem że zestaw z Ali firmy Sinosmart (zdjęcie) powinien działać? Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć z bardziej oblatanych w temacie mojej jednostki/wyświetlacza?

I kolejne pytanie: ktoś sprawdzał, czy po podłączeniu tego zestawu Sinosmart, gdy auto jest wyłączone, to czy kamera pobiera cały czas prąd?

20210507_162700.jpg

20210507_114757.jpg

Edytowane przez Ocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ocet zmienił(a) tytuł na Dołożenie kamery cofania Sinosmart do radio Amundsen
Dokładnie potwierdzam

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Jak będziesz chciał to klamkę mam z kamera a zmieniam w przyszłym tygodniu radio więc mi nie podejdzie pisz jak coś na priv

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

Podłączyłem zestaw sinosmart. Pierwsze podłączenie pięknie działa wszystko. Przeciągłem więc na gotowo kable, złożyłem do kupy wszystko, włączam, a tu zero obrazu z kamery. Kilka razy te kostki poprawiałem i sygnałowy i od kamery i nic. Wszystko zdemontowałem, podłączyłem kable do jednostki medialnej tak jak było oryginalnie i...

Włączam wsteczny pokazuje komunikat: 

-sygnalizacja przy pakowaniu niedostępna

Brzęczyk od czujników przy parkowaniu słychać, ale nie pokazuje oryginalnego obrazka auta z czujnikami i liniami skręcania kół. Co się stało, jak to wszystko przywrócić. Dodam że czasami przy włączonym wstecznym pokazuje chwilowo obraz małego auta z lewej strony ekranu, tak jakby kamera była wyłączona i po chwili wszystko znika. Co mam zrobić żeby wszystko wróciło do normy?

Edit-podłączenie tego zestawu przestawiło kodowanie. Usunąłem kamerę ze sterownika i pomogło

Edytowane przez Ocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team