Skocz do zawartości

Montaż haka holowniczego w Octavii 3 - relacja foto, wideo + opis.


KamiX

Rekomendowane odpowiedzi

A który rocznik auta masz? Taki sam kabel kumpel mi pożyczył....jednak jak chce ustawić hak....wyrzuca mi....że mam unsupported vehicle
2016
A tylko haka nie możesz zrobić na tym kablu, czy nic nie działa? Może spróbuj jakieś proste kodowanie?
Nie sądzę żeby coś szczególnie zmienili przez dwa lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry. Skorzystałem z manual do montażu haka, wszystko przebiegło idealnie. Dodam, że kupiłem wiązkę dedykowaną ( hak+wiązka z zakup odSteinhoff), podłączenie elektryki zajęło mi 20min ( podążając z ich instrukcją).
 
Aha, ja nie zdejmowałem osłon słupka, podniosłem osłony progów i przepchnąłem drut ogrodzeniowy, późnie przeciąnąłem wiązke pod kokpit.
Pożyczyłem kabel vag168 od kumpla, połączyłem się, ale pokazuje mi :unsupported vehicle i nie mogę zmienić sterowników dla haka, więc na razie bezpiecznik wyjęty.
 
Pytanko/prośba, jakim kablem podłączyć skodę z 2018, tak, żebym mógł dodać przyczepę i hak manualny?
 
Dziękuję z góry za poradę.
Ja właśnie też zamontowałem hak tyle że oryginalny (prof-svar) + wiązka Jaeger. Przeciągnąłem kable po odchyleniu osłon progów (mam takiego fajnego pilota do przeciągania) - jedynie trudniej było przy tylnej kanapie (nie chciało mi się demontować oparcia a poza tym mam z tyłu boczne poduchy więc musiałem pokombinować).
Zostało mi jeszcze tylko podłączyć kable w skrzynce bezpieczników i zakodować ale to po weekendzie bo nie będę miał wcześniej czasu...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.05.2023 o 17:29, dzida napisał(a):

Ja właśnie też zamontowałem hak tyle że oryginalny (prof-svar) + wiązka Jaeger. Przeciągnąłem kable po odchyleniu osłon progów (mam takiego fajnego pilota do przeciągania) - jedynie trudniej było przy tylnej kanapie (nie chciało mi się demontować oparcia a poza tym mam z tyłu boczne poduchy więc musiałem pokombinować).
Zostało mi jeszcze tylko podłączyć kable w skrzynce bezpieczników i zakodować ale to po weekendzie bo nie będę miał wcześniej czasu...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

dziś podpiąłem elektrykę haka. o dziwo najdłużej mi zeszło się z wyjęciem poduszki kolanowej 🤣

zakodowałem (chyba wszystko co trzeba i chyba poszło OK)

przy okazji znalazłem centralkę alarmu (niefabryczny ale z ASO i tak gównianie zamontowana że dobranie się do niej zajmuje 5 sekund od otwarcia drzwi 🤣) oraz sterownik przednich czujników parkowania (niefabryczne - zamontowane w ASO - sterownik był głębiej schowany niż centralka alarmu 🤣🤣🤣)

jescze tylko wizyta w stacji diagnostycznej - mam nadzieję że w gnieździe dobrze styki wpiąłem 🤣 oraz wizyta w WK (przy okazji wyrobię sobie 3 tablice rejestracyjną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, znalazłem na innym wątku: W 13 (radar) zobacz czy masz zaznaczone  w Bytach (byte 2 bit 3) - Control module for Trailer Recogniton installed.

ustawiłem to i teraz mam aktywny Front Assist, nie wywala mi błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraca do tematu: byłem dziś na badaniach dodatkowych w SKP. gość nawet haka na oczy nie widział 😁 (nie chciał widzieć). na moją prośbę o sprawdzenie podłaczenia instalacji stwierdził że ma zbyt czułę urządzenie do 13 pin wtyczki 🤣

na drugiej SKP nie było gościa od obsługi maszynki, na 3 gość mnie podpiął i wyszło że instalka jest OK (łącznie ze stałym plusem  i ładowaniem - do kampingu)

ale podczas badania zaświeciła mi się na desce kontrolka i wyskoczył komunikat o błędize kierunkowskazów w przyczepie. w aucie mam led-y w kierunkach z tyłu (nie pamiętam jak zakodowane) - czy to może być kwestia kodowania? błąd przy innych światłach nie wyskoczył - a mam tez cofania na tego samego typu ledach. O dziwo wg komputerka diagnosty prąd w stykach do kierunków, w gnieździe przyczepy był. Jak sprawdzałem później miernikiem to też mi to samo wyszło żę prąd do kierunków jest prawidłowo ...

 

 

Edytowane przez dzida (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sterownik haka , końcowe bajty nie pamiętam który tam jest coś o ledach ( Dimmung F_Led )- powinno być nie aktywny  , jak możesz to sprawdź też na przyczepie jak będzie się zachowywać , czy tak samo ? . Wiem tez że wyskakuje błąd świateł jak jest zła wiązka od sterownika do gniazda  hak nie zmostkowany pin 7 i 10 . Ja akurat robiłem tą wiązkę sam , ale jak testowałem sam sterownik bez niej to od razu wyskoczył taki błąd .

Patrz schemat tej wiązki :

hak 2 schemat 2017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiązkę mam jaegera ....

muszę sprawdzić na żywym organizmie .... możę to kwestia ttestera albo kodowania (sprawdzę co mam zakodowane na tylnych kierunkach)

ale haluxy tylne zadziałały ok (zgasły przy podłączonej wtyczce a zapaliły się po odłaczeniu) - tak jak zakodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

Potrzebuję pomocy z kodowaniem

Sterownik 19 - zrobiłem
Sterownik 10-Asyst.park./kierow” > bajt 3 > bit 0-1 - zrobiłem
Sterownik 01 > bajt 5 bit 4 - trailer recognition ( rozpoznawanie przyczepy ) - zrobiłem
Sterownik 03-ABS  >  - nie mam opisu bitów -  jak zakodować bez dostępu do OBD11?

Pozdrawiam


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team