Skocz do zawartości

Montaż haka holowniczego w Octavii 3 - relacja foto, wideo + opis.


KamiX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym się podpiąć i poradzić.
Lepszym wyborem będzie, używany oryginalny hak, jak z początku wątku i dedykowana wiązka westfalia, cały komplet westfalia z dedykowaną wiązką, czy może zestaw brink z ich dedykowaną wiązką?
Wiem że najtaniej będzie używka z wiązką, ale czy nie lepiej i bezpieczniej dopłacić do nowego haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Siemowit81 napisał:

Chciałbym się podpiąć i poradzić.
Lepszym wyborem będzie, używany oryginalny hak, jak z początku wątku i dedykowana wiązka westfalia, cały komplet westfalia z dedykowaną wiązką, czy może zestaw brink z ich dedykowaną wiązką?
Wiem że najtaniej będzie używka z wiązką, ale czy nie lepiej i bezpieczniej dopłacić do nowego haka?

Cześć, jak chcesz to mam używany hak z auta z 2019 roku. Oryginał. Komplet belka, wypinany hak, dwa kluczyki, moduł i kompletna wiązka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam zagwozdkę.
Montuję hak na wiązce westfalia i tam też są cztery kable do wpięcia w bezpieczniki. 28, 38 i 44 są jasne, ale przy czwartym jest znak zapytania ( zaznaczyłem na zdjęciu) i nie mam pojęcia gdzie go wpiąć. Na filmie z tego wątku jest 4 kabel do wpięcia w bezpiecznik 21* (zależnie od roku produkcji). W moim zestawie są 4 duże bezpieczniki a ten 21 z filmu u mnie jest jako mały.
Czy to chodzi że trzeba się nim wpiąć w wolny bezpiecznik?
d43d08769fb7e0003163673e065c91ff.jpg75804595778a6c4a85e160cc4f35ee51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno bezpiecznik F21 jak i F22 ( zależy od rocznika auta -autor wątku wspomniał o tym ) nie mają osadzenia pinów szyny zasilającej więc trzeba albo podpiąć się pod szynę 30 z jednym pinem albo zrobić bypass . Potem już dodajesz swój pin ze sterownika haka i masz jak w oryginale . Patrz schemat .

hak1 schemat 2017.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno bezpiecznik F21 jak i F22 ( zależy od rocznika auta -autor wątku wspomniał o tym ) nie mają osadzenia pinów szyny zasilającej więc trzeba albo podpiąć się pod szynę 30 z jednym pinem albo zrobić bypass . Potem już dodajesz swój pin ze sterownika haka i masz jak w oryginale . Patrz schemat .
hak1schemat2017.jpg.dfc14ecf12e0720f1bc91d2bda9e45b8.jpg
Dzięki za pomoc. Ale po przemyśleniu na spokojnie, skoro w mojej instrukcji, nie było żadnego konkretnego bezpiecznika potrzebnego do tego kabla, więc wyszło mi, że wystarczy podpiąć się pod byle jaki z zasilaniem. Wpiąłem więc go w f40 (miałem najbliżej i jest on duży na bezpiecznik dodany przez producenta wiazki) i wszystko działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry. Skorzystałem z manual do montażu haka, wszystko przebiegło idealnie. Dodam, że kupiłem wiązkę dedykowaną ( hak+wiązka z zakup odSteinhoff), podłączenie elektryki zajęło mi 20min ( podążając z ich instrukcją).

 

Aha, ja nie zdejmowałem osłon słupka, podniosłem osłony progów i przepchnąłem drut ogrodzeniowy, późnie przeciąnąłem wiązke pod kokpit.

Pożyczyłem kabel vag168 od kumpla, połączyłem się, ale pokazuje mi :unsupported vehicle i nie mogę zmienić sterowników dla haka, więc na razie bezpiecznik wyjęty.

 

Pytanko/prośba, jakim kablem podłączyć skodę z 2018, tak, żebym mógł dodać przyczepę i hak manualny?

 

Dziękuję z góry za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team