Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki zgarniającej zewnętrznej


Cieptak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

niestety kilka dni temu uszkodziłem sobie listwę zgarniającą. Jest ona stworzona z jakiejś gumy (nie jest to plastik czy chrom).
Pytanie czy można taką listwę zregenerować lub wymienić?
Pytałem o element w aso i krzyczą 529 zł uszczelki + szybka

Na zdjęciu widać łączenie 2 uszczelek - pytanie czy są one ze sobą zgrzane czy idealnie dopasowane?

Może ma ktoś ten element na sprzedaż? Chętnie bym odkupił - mam nadzieję że wymiana nie jest trudna 🙂

Dane pojazdu:
Skoda Octavia III 2.0 TDI 2016 r. Sedan

Będę wdzięczny za odpowiedź.

20210520_183953.jpg

20210520_184009.jpg

20210522_120959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej to wyrównać jakimś ostrzem, ewentualnie czymś wyrównać i zakleić taśma? Są takie taśmy do zaklejania chromów. 

Ewentualnie jak nie masz chromów, to możesz mieć 🙂

https://a.aliexpress.com/_vcDbF7

Edytowane przez dagetto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle patrzę w etkę albo ASO tobie źle podało . Cena tego elementu i występuje oddzielnie nr 5E9 839 477 5AP CZARNY uszczelka lewo drzwi tylne zewnętrzna cena 102,9 zł , prawa 5E9 839 478 5AP CZARNY  uszczelka drzwi prawo tył zewnętrzna cena 102,9 zł

Patrz element nr 7

klik

Edytowane przez wojtenio (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci za odpowiedź! Wysalałem do nich prośbę o zdjęcie elementu. Jeśli to będzie ta część to od razu ją zamawiam! Pytanie czy wymiana tego elementu jest trudna? Na zdjęciu powyżej widać łączenie tych 2 uszczelek w 1 całość. Pytanie czy jest to zgrzane czy po prostu idealnie spasowane i uszczelka w tym miejscu odejdzie mi bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2021 at 10:34, wojtenio napisał:

Może źle patrzę w etkę albo ASO tobie źle podało . Cena tego elementu i występuje oddzielnie nr 5E9 839 477 5AP CZARNY uszczelka lewo drzwi tylne zewnętrzna cena 102,9 zł , prawa 5E9 839 478 5AP CZARNY  uszczelka drzwi prawo tył zewnętrzna cena 102,9 zł

Patrz element nr 7

klik

Odpisali mi z Twojego źródła coś takiego: 

Cytat

cześć,

niestety nie mają tego indywidualnie. Tylko razem ze stałym oknem bocznym. Lewa strona ma numer 5E5845213AC5AP. A zmiana jest bardzo złożona. Najlepiej udać się do specjalistycznego warsztatu.

Dnia 23.05.2021 at 22:04, KamiX napisał:

jest to uszczelka wewnętrzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wygląda na to że faktycznie jest tylko jako całość , na dowód tego znalazłem ofertę sprzedającego listwy chromowe i wygląda to tak listwy chrom .

No chyba że zdecydujesz się na upgrade do wersji chrom lite , to może to klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team