Skocz do zawartości

Problem ze spryskiwaczami reflektorów


Kubus1605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono.

Od jakiegoś czasu mam problem ze spryskiwaczami reflektorów, po prostu przestały działać. Myślałem, że namieszałem coś VCDSem ale sprawdziłem historie i nic takiego tam nie ma.

Sprawdziłem wiec błędy i wyskoczylo mi coś takiego, załączam zdjecie. Błędy oczywiście usunąłem ale zaraz po teście pojawiły się ponownie.

Ma ktoś pomysł co to może być?

Dodam, że wycieraczki oraz spryskiwacze obu szyb działają bez problemu.

Przy okazji jak dobrać się do bezpieczników znajdujących się pod kierownica?

IMG-20210713-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bandini napisał:

Przecież masz tam napisane, że problem dotyczy przekaźnika od systemu mycia reflektorów.
Wyciągasz ten mały schowek i bezpieczniki na talerzu.

A wiesz może przypadkiem który to przekaźnik? Jakoś tego nie doczytałem, bardziej skupiłem się na kodzie błędu i że może być problem z kablami.

Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Bandini napisał:

Sprawdź samą pompkę do spryskiwaczy.

Jutro mam zamiar wjechać na podnośnik i zobaczyć co jest grane. Dziwne tylko bo gdzieś czytałem, że spryskiwacze wysuwają się elektrycznie i dopiero pryskają, a moje nawet nie chcą się wysunąć. Chyba, że to nie prawda i wysuwa jw ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, Bandini napisał:

Jak widzisz to nie prawda. Wysuwa je ciśnienie. Dlatego między innymi jest oddzielna pompka.
Zdejmij nadkole i przy zbiorniczku na płyn masz pompkę do spryskiwaczy. Podłącz 12V i po temacie.

Jutro akcja "pompka". Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jednak pompka. Trochę walki że sprzedawcami i reflektorki znowu czyste. Żeby było śmieszniej na starej pompce. W Nl nie występuje zamiennik, a ASO życzy sobie 100€-lekka przesada. Pompkę wyczyściłem, rozruszałem i śmiga ale w Pl już czeka nowa.

Dziękuję za pomoc i temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jednak pompka. Trochę walki że sprzedawcami i reflektorki znowu czyste. Żeby było śmieszniej na starej pompce. W Nl nie występuje zamiennik, a ASO życzy sobie 100€-lekka przesada. Pompkę wyczyściłem, rozruszałem i śmiga ale w Pl już czeka nowa.
Dziękuję za pomoc i temat uważam za zamknięty.
No problems. Ważne, że znów jest radość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team