Skocz do zawartości

Wymiana wytłumienia błotników na elementy plastikowe, Octavia 3 Fl


KamiX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim pare dni temu wymienilem ta straszna gąbkę na plastik i polecam każdemu ten zabieg 90 zl to nie majatek a może uratować przed wiekszymi kosztami.IMG_20221012_115008.thumb.jpg.a72226c4230d8af767a099b0a5d50218.jpg

To już po lekkiej naprawie cynowaniu bo bylo sito.Zdjecie gabki to po godzinie jazdy w deszczu i dniu w garazu schniecia to co sie robi w zime masakra.IMG_20221117_161455.thumb.jpg.4da0cfafb479346a456a83eb57e5f5f7.jpgEfekt koncowy zadowala bedzie sucho i bez namaczania błotnikowIMG_20221117_161439.thumb.jpg.b3a651422d7bbde2267b254a13681995.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

ktos uzywal strony https://www.skoda-parts.com/ zeby kupic  te plastiki.Jakies opinie?. Czy ma  ktos strone do polecenia zeby zamowic  za  granice (niemcy) czesci na ebay de nie moge  znalesc. Moze ktos jescze dodatkowo oklejal mata wygluszajaca? czy to sie nie oplaca ? dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat.

Czy ktoś po zamontowaniu robił wygłuszenie tych nowych przegród ?
Planuję zrobić wygłuszenie nadkoli matami alu-butylowymi + możliwe że masą wygłuszającą i przy okazji pewnie bym zakleił te nowe przegródki po zamontowaniu.

Gdyby miał ktoś jakieś rady/sugestie w tym zakresie, to chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2023 o 13:38, harylog napisał(a):

Podepnę się pod temat.

Czy ktoś po zamontowaniu robił wygłuszenie tych nowych przegród ?
Planuję zrobić wygłuszenie nadkoli matami alu-butylowymi + możliwe że masą wygłuszającą i przy okazji pewnie bym zakleił te nowe przegródki po zamontowaniu.

Gdyby miał ktoś jakieś rady/sugestie w tym zakresie, to chętnie się dowiem.

Ja robiłem wygłuszenie nadkoli jest temat na forum a te fabryczne gąbki od dółu z 1cm wyciąłem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 20:30, dzida napisał(a):

Kupiłem (94 zł / kpl - oryginał) i  zamontouję przy okazji wymiany kół na wiosnę 

przy wymianie kół nie zdążyłem, ale po niedzieli zmieniam hamulce z przodu to zrobię przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś piękna pogoda, wiec trzeba było w końcu wymienić gąbki na płatki. Pomimo że długo nie padało, na myjni nie byłem, to gąbka na spodzie była wilgotna. 

Dziękuję za ten temat, jeden problem zlikwidowany.

PS. Sprawdźcie miejsca mocowania lampek tablic rejestracyjnych, tam lubi się rdza zagnieżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zamierzam wymienić gąbki na plastik a przy okazji myślałem o wytłumieniu nadkoli. Problem w tym, że z tego co widzę to moje nadkola są z jakiegoś filcu czy coś w tym stylu. Orientuje się ktoś czy druga strona jest z tworzywa czy również z tego materiału co od strony koła ? Bo jak tak to mat się nie da raczej nakleić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2023 o 21:16, dzida napisał(a):

no i ciekawostka: nie mam tej śrubki na którą trzeba nakręcić nakrętkę z kompletu, więc na razie nie zamontowałem, bo na zatrzaski też jakoś mi nie chciało wskoczyć....

 

Prawdopodobnie źle montujesz, srubka wystaje i w kazdym powinno byc, ale musisz plastiki wysoko wsunąć aby wszystko pasowalo. Na filmiku jest to dobrze pokazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 6.08.2022 o 21:22, woksio napisał(a):

Popełniłem ten sam mod, dałem radę bez zdejmowania nadkola. Po odkreceniu kilku wkrętów jest na tyle luźne że da się to zrobić. Moją uwagę zwrócił odpływ z progów w tamtych okolicach, u mnie był zapackany błotem mimo że mam chlapacze. Zdjęcie tego miejsca dodaje, przy okazji dołożyłem odrobinę mat wygluszajacych na błotnik i zapryskałem to woskiem. 

IMG_20220806_180300.jpg

Witam. Po co jest ten odplyw? Z jakiego miejsca zbiera sie tam woda?  Bo u mnie woda tam sie zbiera. Zaznaczone na zdjeciu. 

20231110_085836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a wygłuszał ktoś może nadkola przednie ? przy okazji wymiany tej gąbki jeszcze bym wygłuszył nadkola ale nie wiem czy wyklejać całe nadkole czy wystarczy tylko plastikową osłonę od str. wew. ? Szczerze powiem , że jest trochę głośno na drogach ekspresowych a jeszcze jak wyciągnę tą gąbkę to już w ogóle obawiam się co będzie się działo . A może wyciągnąć tą gąbkę wysuszyć owinąć streczem i włożyć z powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team