Skocz do zawartości

Akumulator wymiana/kodowanie system start/stop


ada6666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Panowie mam problem ponieważ padł mi już akumulator i musiałem wymienić na nowy i nie mogę sobie poradzić z adaptacja (nie mogę znaleźć opcji gdzie go wpisać). W załączniku oryginalny akku i to co mi w sklepie wcisnęli...

jeszcze jedna rzecz dodam ze na starym akumulatorze miałem zmienione napięcie na 12.... i cały czas była awaria układu start/stop... teraz na nowym zmieniłem napięcie z 12... na stare 7.6 i caly czas wyskakuje mi awaria układu start/stop. Moze wiecie o co teraz mu chodzi... Najlepiej bym to cholerstwo wyłączył całkowicie (można jakoś przeprogramować żeby nie było w systemie widoczne... jakaś opcja w adaptacjach???)

Dzieki za pomoc... Pozdrawiam...

20210727_165838.jpg

20210727_165913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzynka...

czyli te akku nie pasuje i mam isc i je oddac albo wymienic na EFB lub AGM? (jaki model polecacie)

a co z wylaczeniem za pomoca vcds calkowuicie start/stop... jest jakas mozliwosc???

Edytowane przez ada6666 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ada6666 zmienił(a) tytuł na Akumulator wymiana/kodowanie system start/stop

sugeruję pod maskę dać EFB   (https://akubiz.biz/artykuly/9-Artykuly/360-AGM-kontra-EFB-i-klasyczne-akumulatory-rozruchowe.html) - chodzi o temperaturę - doczytaj, a s/s wyłącza mi układ dołożony - bez 'niszczenia' elektryki auta  auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, omron napisał:

sugeruję pod maskę dać EFB   (https://akubiz.biz/artykuly/9-Artykuly/360-AGM-kontra-EFB-i-klasyczne-akumulatory-rozruchowe.html) - chodzi o temperaturę - doczytaj, a s/s wyłącza mi układ dołożony - bez 'niszczenia' elektryki auta  auta .

mozesz podeslac linka do tego ukladu....

znajomy podeslal mi ze maja takie cos na sklepie co o tym sadzicie... bo jak nie to musze szukac czegos innego gdzie indziej...   

https://www.akumulatory24.pl/bars-efb-line-start-stop-efb-12v-60ah-620a-p-2614.html

a co jezeli nie bede juz mogl oddac tego akkumulatora??? jak mam go zakodowac... nie mam w vcds kanalu 61 tylko musial bym go raczej zaprogramowac pod 19... co szukac i zmienic zeby dzialal??? dzieki za wszystkie podpowiedzi...

Edytowane przez ada6666 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie sprawdzone renomowane marki. Varta czy Moll w EFB o odpowiednich parametrach i nie kombinuj.
Koszt wyższy może o 50-100 zł, ale masz spokój na najbliższe 5-8 lat.
Jeśli chcesz na stałe wyłączyć start-stop bez dodatkowych układów to tylko tuner pozostaje.
Ja polecam dodatkowy układzik wpięty równolegle w instalację bez cięcia kabli.
Zalety tego systemu to możliwość włączenia w każdej chwili układu s/s lub całkowity jego demontaż by przełożyć go do następnego kompatybilnego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bandini napisał:

Weź sobie sprawdzone renomowane marki. Varta czy Moll w EFB o odpowiednich parametrach i nie kombinuj.
Koszt wyższy może o 50-100 zł, ale masz spokój na najbliższe 5-8 lat.
Jeśli chcesz na stałe wyłączyć start-stop bez dodatkowych układów to tylko tuner pozostaje.
Ja polecam dodatkowy układzik wpięty równolegle w instalację bez cięcia kabli.
Zalety tego systemu to możliwość włączenia w każdej chwili układu s/s lub całkowity jego demontaż by przełożyć go do następnego kompatybilnego samochodu.

podasz mi linka do takiego ukladu to zakupie... dzieki z info....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aku jest o tej samej pojemności (!)  to nie musisz nic kodować - tu chodzi tylko o wielkość prądu ładowania ( też zmieniałem, nie kodowałem, działa od 2 lat ) 

układ do odłączania s/s zrobiłem z tego linku:  ''wersja''  z  3'28''  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra... wymieniony i zamontowany....

musze cos kodowac (w 19 znalazlem takie info na temat starego akumulatora zal akku.txt)Scan-TMBAD9NE8F0062949-20210728-1646-169093km.txt???

teraz po skasowaniu bledow co 2 odpalenie  nie wyskakuje mi blad start/stop (zalaczam logi) wiecie co moze byc???

pozdrawiam...

20210728_171851.jpg

Log-VARTA1-TMBAD9NE8F0062949-169093km.txt akku.txt Scan-TMBAD9NE8F0062949-20210728-1700-169093km.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team