Skocz do zawartości

Problem z radiem bolero


crazydeagle741

Rekomendowane odpowiedzi

No to zapewne jednostka uszkodzona - programowo lub sprzętowo. Sprawdź jeszcze, czy jak wejdziesz w menu serwisowe (długie naciśnięcie klawisza MENU) to widzisz tam listę zainstalowanych kodów FEC/SWaP a jeśli tak to wrzuć jej screenshot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.09.2021 at 13:14, crazydeagle741 napisał:

Witam, mam problem z radiem w nowo zakupionej octavii 3 z 2013 roku. Sprawa wygląda tak, że gdy próbuje zrobić cokolwiek z opcją bluetooth, wyskakuje komunikat "Telefon jest niedostępny"

I jak, rozwiązałeś swój problem? Ja mam podobnie. Kupiłem używane radio w necie. Zamontowałem na miejsce starego blues'a. Pomaga tylko wyłączenie radia na około 1 minutę i ponowne jego uruchomienie.

@pab567 Jeśli chodzi o te kody to przy braku opcji bluetooth wyświetla mi się poniższe info. Aktualuzacja nie pomaga. Z chęcią naprawiłbym te radio bo jak sobie pomyślę, że muszę wydać hajs na jednostkę + dopisanie do auta to mnie szlag jasny trafia bo skąd mogę mieć pewność że historia z kolejna używka się nie powtórzy.

IMG_7980.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było pytać wcześniej... Blues niw wymaga kodów FEC/SWaP więc do Twojego VINu żaden kod nie jest przypisany więc radio które nie zostało zhakowane nie ma prawa działać - po przypisaniu radia do samochodu (zdjęciu ochrony) kody, które sa przypisane do innego VINu, zostają inwalidowane. I to jest dokładnie to, co stało się u Ciebie. Nie znam niestety nikogo kto by hackowął jednostki MIB1 bo na to po prostu nie ma klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, mleko się rozlało 😕 powiedz mi @pab567 co mogę zrobić w swoim przypadku? Czy każde radio z ekranem dotykowym będzie zachowywać się tak samo? Dziwi mnie jedno, że jak wyłączę radio podczas jazdy na minutę i uruchomię je ponownie to kody FEC/SWaP działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - brak numeru VIN w kodzie FEC/SWaP nie jest normalny, być może jednak ta jednostka jest zhackowana a problemy wynikają ze sposobu w jaki zostało to zrobione? Bo szczerze mówiąc widzę coś takiego po raz pierwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuje się z osobą, która odblokowywała mi to radio. Ogólnie zanim nie pojechałem na zdjęcie ochrony komponentu kilka dni jeździłem z podpiętym, zabezpieczonym radiem. Bluetooth startował za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team