Skocz do zawartości

Powietrze cofające się do puszki filtra powietrza


Bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Borykam się z taką sytuacją w swojej Octavii:
w momencie kiedy obroty podnoszą się do poziomu 1000rpm do rozpoczęcia procedury wypalania DPF, po dodaniu gazu powietrze z turbo cofa się do puszki filtra powietrza

>FILM<

Gdy obroty są na normalnym poziomie, ten świst jest również słyszalny, jednak nie aż tak dobitnie..

I jednocześnie samochód bardzo często dopala DPF - zwykle miało to miejsce co ok 400-500km, teraz to raptem 100-150km.
Ostatnio nawet 3x pod rząd, po przejechaniu ok 0,5-1km...

Odpaliłem procedurę serwisową, DPF się dopalił, ale po przejechaniu około 200km znów odpaliła się procedura i z obliczonej masy sadzy 11g zmniejszyła się do 8g.

Po podpięciu VCDS żadnych błędów nie pokazuje.

Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i znalazł rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze nadmiar jesli ci o to chodzi co slychac upuszczane przez zawor normalny objaw a nie powrot . Dpf powinienes wypalac podczas jazdy a nie na postoju wskoczyc na trase i w palnik zeby dobrze sie wypalil tak dlugo az procedura sie zakonczy zgasnie kontrolka.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alocet napisał:

Powietrze nadmiar jesli ci o to chodzi co slychac upuszczane przez zawor normalny objaw a nie powrot .

Przez 3 lata i przejechanych bez mała 100tyś km jak mam ten samochód, nigdy nie było tego słychać. Przy odpuszczeniu gazu widzę jak puszka filtra powietrza "pęcznieje" jakby miało ją zaraz rozerwać. To dalej normalny objaw?

2 godziny temu, alocet napisał:

Dpf powinienes wypalac podczas jazdy a nie na postoju wskoczyc na trase i w palnik zeby dobrze sie wypalil tak dlugo az procedura sie zakonczy zgasnie kontrolka.

1. Samochód jest regularnie ganiany w trasie
2. Załączenie procedury dopalania DPF sygnalizują tylko podniesione obroty do 1000rpm. Ale obroty mogą się podnieść w dwóch lub trzech innych sytuacjach.
3. Tak jak napisałem wyżej, ostatnio włączyłem serwisową procedurę dopalania DPF podczas jazdy - masa sadzy została na poziomie 6g, po 200km zwiększyła się do 11g, włączyło się dopalanie i spadło do 8g. Coś chyba za szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team