Skocz do zawartości

1.6 TDI 110KM bujanie silnikiem na ciepłym


niemniej_jednak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Jestem tutaj nowy i nie za bardzo działam na jakichkolwiek forach ale stwierdziłem, że spróbuję zaczerpnąć porady w sieci. 

Problem dotyczy mojej Octavii 3 z 2015 roku 1.6 TDI 110 KM DSG wtryski delphi 

Samochód rano gdy jest zimny odpala normalnie bez jakichkolwiek niepokojących objawów 

Problem zaczyna się w momencie nagrzania silnika a mianowicie silnik wpada w tzw. bujanie na postoju , które przenoszone jest na całe nadwozie

Nie są to poduszki, nie jest to koło dwumasowe bo widać pod maską, ze to silnik nie równo pracuje

Wskazówka obrotomierza nawet nie drgnie 

Auto bylo na weryfikacji u mechanika i padło na wtryski, których swoją drogą za bardzo nie ma jak zweryfikować bo to delphi 

Wtryski po sprawdzeniu i czyszczeniu ciśnieniowym ogólnie okazały się sprawne poza jednym, który również źle wychodził na teście przelewowym 

Zakupiłem jeden używany wtrysk i założyłem. Po testach przelewowych okazało sie, ze następny również wypada źle. Zamontowałem następny używany wtrysk i wynik całej operacji jest taki, ze jak bujało motorem na postoju tak dalej buja. Wtryski oczywiście zostały dopisane jak należy po wymianie oraz aktualnie czasy otwarcia są okej tak samo jak wtryski po teście przelewowym 

Co to może być? Zawór ciśnieniowy na listwie? Mechanik, który mi ogarnia auto twierdzi, ze na pewno jest ok a kupować go w ciemno nie chcę bo też nie jest tani

Wiem, ze podobnych tematów jest w sieci dużo ale wszystkie dotyczą bujania silnikiem na postoju ale na zimnym 

Ma ktoś jakieś pomysły? 

Z gory dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team