Skocz do zawartości

Akumulator?


Kamel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem przy odpalaniu, podejrzewam, że to akumulator. Auto pokazywało 70% naładowania, podładowałem do 90, i następnego ranka było znowu 70 i długo kręcił zanim odpalił. Dziś rano poziom naładowania 70% i odpalił normalnie, ale częściej długo kręci zanim odpali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie musi być wcale aku chyba że wcześniej nie miałeś takich objawów. Poszukaj sobie tematu problemy z odpalaniem w o3 jest to jakiś problem i przyczyn nie można ustalić. Inna sprawa że jak jest tam od nowości to pewnie już się kończy. Ja swój z 2014 roku wymieniłem w stycznia bo padł na mrozach -10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak aku już padnięty. Nie ma co męczyć auta. Sam wymieniałem. Nie jest to operacja skomplikowana. Pamiętaj kupić taki sam jak masz w aucie. Albo agm albo efb. Pojemność też celuj w zbliżoną do obecnej najlepiej 70. Nic nie trzeba kodować jeśli będzie taka mała różnica względem oryginału. Jeśli kupisz dużo większy lub mniejszy to wtedy lepiej to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniałem aku to nic nie kodowałem. Dałem pojemność taką samą jak fabryka. Jeśli 68 już nie ma i dasz 70, to zmień to w vcds lub innym sofcie. Radio się chyba zresetowało i wywaliło błędy na desce, ale wystarczy przejechać kawałek i wszystko znika. 

Nowy aku mam już dwa lata i nic się nie dzieje. 

Edytowane przez dagetto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa bateria powinna pokazywać 100% naładowania? U mnie pokazuje 70% po naładowaniu do 90% następnego ranka dalej 70%. Obawiam się, że wymienie aku a dalej będzie słabo odpalał 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się w tym temacie z moim pytaniem. Kupiłem O3 z aku AGM, jego sprawność jest ok 60% mam jeszcze roczny zwykły aku ze sprawnością 92%. Pytanie jest takie czy mogę bez obaw zamienić AGMa na zwykły i zakodować vcdsem, dodam że start/stop mam wyłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacji w aucie nie zmienisz i sposobu jej pracy. W 1.4tsi miałem agm, padł jakiś bystrzak w sklepie sprzedał tacie zwykły aku nawet go zakodował itp. Po 1.5 roku auto nie było już w stanie odpalić. Plus był taki że później uznali reklamację że zły sprzedali oddali kasę a w aucie włożony jest już 4 rok varta blue agm i śmiga bez problemu.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem zwykły i zaadaptowałem. Sprawdzę jeszcze jutro w trasie miernikiem w zapalniczkę, jakim napięciem ładowany jest akumulator. W AGMie w czasie jazdy było koło 13,5V przy hamowaniu wzrastało do max 15V. AGMa założyłem do wysłużonej O1 1.9tdi i tam przy odpalaniu napięcie spada do ok 8,8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jakis lekki / super lekki akumulator do RS 2.0 TSI - moze byc bez start stopu bo i tak wylaczony ;-)
Kupno aku innego niż masz obecnie spowoduje szybkie jego zniszczenie. Jeśli masz efb taki też wkładasz. Przetestowałem. Zwykły nowy wytrzymał 6 miesięcy a start-stop dawno już odłączony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po 2.5 roku po raz kolejny padł mi akumulator. Jak pisałem w innym temacie mam cały czas problem z odpalaniem. Obecnie za pierwszym razem już nie odpala w ogóle. Pojechałem do majstra od aku i stwierdził, że mam założony zły (70Ah) i dlatego szybko padł. Stwierdził, że dla diesla powinien być 80 Ah i że on 20 lat w tym siedzi i wie. Na razie się wstrzymałem  z wymiana. Jak myślicie, mogę założyć  80 Ah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Po 2.5 roku po raz kolejny padł mi akumulator. Jak pisałem w innym temacie mam cały czas problem z odpalaniem. Obecnie za pierwszym razem już nie odpala w ogóle. Pojechałem do majstra od aku i stwierdził, że mam założony zły (70Ah) i dlatego szybko padł. Stwierdził, że dla diesla powinien być 80 Ah i że on 20 lat w tym siedzi i wie. Na razie się wstrzymałem  z wymiana. Jak myślicie, mogę założyć  80 Ah?


Tak, możesz założyć 80Ah tylko musisz poprawnie zakodować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu nie jest ważne ile ma pojemności (to zależy od ilości odbiorników) tylko prąd rozruchowy. Ja np kupuję varte silver która ma np duży prąd rozruchowy w porównaniu do tej samej pojemności co zwykła varta. I gdzieś ktoś kiedyś mi też powiedział że musi się zgadzać technologia efb na efb agm na agm a nie zwykły. Bo u mnie zwykły założony do auta gdzie start-stop już dawno wywalony też długo nie dał rady bo gdzieś około 6 miesięcy wytrzymał. Jeśli założysz też zbyt duży a jeździsz na krótkich odcinkach to może nie być wystarczająco doładowany. Od elektryka dowiedziałem się że po każdym odpaleniu te minimum 15 minut auto powinno pracować żeby zrekompensować sobie wysiłek na odpalenie. To takie podsumowanie informacji usłyszanych przy moich problemach z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team