Skocz do zawartości

Doposażenie octavii elegance


Jan_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Przepraszam, jeżeli zakładam ten temat w złym dziale.

Kupiłem używaną O3 Elegance 2.0. Dobrze wyposażona, ale bez kilku podstawowych rzeczy jak dla mnie.

Szukałem, pytałem, mailowałem gdzie się dało... ASO nie chce się tego podjąć, niezależne serwisy raczej też nie mają jeszcze takiego doświadczenia w 03.

Czy możecie kogoś polecić/wskazać kto podjąłby się następujących:

1. Montaż ksenonów (mam spryskiwacze)

2. LEDy:

    - we wnętrzu

    - rejestracja z tyłu

    - podświetlanie lusterek

3. Montaż Isofixu na przednim siedzeniu

4. Dokodowanie VCDSem, wszystkiego co możliwe (cornery, CH/LH, staging, HCC itp)

5. Zmiana halogenów z białych na czarne

Byłoby genialnie, gdyby był to ktoś z Małopolski lub ościennych.

Ale jeżeli ktoś byłby w stanie podjąć się tego wszystkiego to nie jest problemem dla mnie pojechać dalej.

Pozdrawiam,

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Podobnych rzeczy również mi brakowało, więc opowiem jak to u mnie wyszło ;)

1. Montaż ksenonów z paskiem led (nie mam sprysków ale to niewiele zmienia) Odpuściłem temat zupełnie. Czytałem perypetie osoby która podjęła się tego, włożyła w to 4000zł a jeszcze do dołożenia był jeden z czujników. Dojście do wersji jak w oryginale nie jest łatwe. Jeśli ktoś ma inne aktualniejsze informacje też chętnie usłyszę ;)
2. LEDy
- we wnętrzu - wszedzie są to W5W. Najpierw zamontowałem Philips White Vision W5w ale szczerze mówiąc zmiana jest niewielka.. nadal żółto a to mi zupełnie nie odpowiadało.
Zainstalowałem NARVA LED W5W i jest to barwa która mi odpowiada choć słyszałem, że niektórym niekoniecznie ;) Wykonanie jest dobre i napewno lepsze niż typowy chińczyk i mają "gwarancje" ;) 
- rejestracja z tyłu - w ASO do kupienia oryginalne.. Koszt 60zł za 2 sztuki. Trzeba przekodować w odpowiednim miejscu na LED bo inaczej przy StartStop będzie wyskakiwał błąd.
Można wtedy również zmniejszyć moc swiecenia. Większość ustawia 50%.
Ja jeszcze nie miałem okazji podłączyć się do komputera więc leżą niezamontowane. Zastanawiałem się czy nie chwycić kasowników które sprzedaje klubowicz Namo ale boję się, że bez możliwości zmniejszenia jasności w mojej ocenie będą świeciły za jasno. Zastanawiam się również dlaczego O3 nie uwzględnia dołączona instrukcja :>
odyqkzk2.jpg
- podświetlenie lusterek - nie mam - nie drążyłem tematu ;)
3. Montaż isofixu na przednim siedzeniu - miałem taki plan ale dzieci tak szybko rosną ;)
Z tego co pamiętam można znaleść opis montażu na jakimś rosyjskim forum.
4. VCDS. Słyszałem, że bywają ASO które godzą się wykonać te zmiany przy opłacie za roboczogodzinę. Nie pamiętam które, swojego jeszcze nie pytałem.
Cornery by się przydały ale jeźdzę cały czas na mijania... no i musiałbym wymienić żarówki H8 na coś ładniejszego.
CH/LH przydatny gadżet, staging - fajny bajer tylko przez tydzień potem nie zwraca się uwagi ;) 
HillControl to coś co chce mieć, jeździłem ostatnio wynajętym autem z tą funkcją i jest fantastyczna ;)
Ja chciałbym jeszcze dokodować opuszczanie prawego lusterka przy wstecznym.
5. Zmiana halogenów na czarne. 280zł za komplet. Zmiana raczej niezbyt trudna.
http://allegro.pl/halogeny-skoda-octavia-iii-nowy-oryginal-kpl-i5191113430.html
Po doliczeniu kosztów przesyłki w ASO cene podano mi podobną ;) Zasugerowano równocześnie, że zmieniły się numery i teraz to odpowiednio 5E0941701E oraz 5E0941702E

Moje mody to jeszcze maska na siłownikach gazowych z AlfyRomeo od FA Krosno(jest temat na forum) oraz dedykowane siatki przeciwsłoneczne na boczne szyby od Solar Ride. Wymieniłem również półkę bagażnika na taką z roletą na tylną szybę. Przy okazji posiada praktyczną siatkę pod spodem :> Mata do bagażnika i zestaw siatek dostępne na http://www.sklep.skoda.pl/ też spełniają swoje zadanie ;)

W planach wygłuszenie drzwi i montaż lepszych głośników oraz wymiana żarówek do dziennych/długich H15 na coś o lepszej barwie.. może Dectane albo Osram Cool Blue Intense - tylko ta cena.. 100zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jan_krk napisał:

Montaż ksenonów

Temat ciężki, głównie za sprawą poziomowania. Już kilka lat trzecia generacja jest na rynku więc z drugiej ręki same lampy można by wyrwać za rozsądną kasę. Montaż poziomowania to leżenie pod autem, ściąganie kół i masa kombinacji. To nie jest operacja na jeden dzień. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie znam firmy która by to wymieniła.

16 godzin temu, Jan_krk napisał:

LEDy

Do wnętrza kupujesz ledy w gotowym zestawie. Jak chce Ci się kombinować to możesz poszukać odpowiedników na AliExpress. Do podświetlania rejestracji użyłem org. zestawu od @leca z kasownikami, teraz są do sprzedania bo @rrobert zakodował mi je jako ledy. Same lampki kupisz za 100 zł. Pod lusterkami możesz wsadzić zwykłe ledy W5W albo kupić zestaw Mega Power Led. @maro ma taki zestaw, ja włożyłem zwykłe ledy.

16 godzin temu, Jan_krk napisał:

Montaż Isofixu na przednim siedzeniu

Widziałem gdzieś na ruskim blogu tutorial chyba jak w Golfie 7 to montowali. Jakieś linki się montuje, dokupuje śruby, dokręca kluczem dynamometrycznym z użyciem kleju żeby nie popuściły. Do zrobienia, to jest takie ustrojstwo, można by rozgrzebać temat.

16 godzin temu, Jan_krk napisał:

Dokodowanie VCDSem

Ględź @rrobert i jak świstak wiosny oczekuj kiedy będzie miał czas. Część opcji możesz sam włączyć przy użyciu kabelka i tych poradników

16 godzin temu, Jan_krk napisał:

Zmiana halogenów

To chyba kwestia wyszukania tego na Allegro albo zakup w ASO.

16 godzin temu, Jan_krk napisał:

ktoś byłby w stanie podjąć się tego wszystkiego

Wiele z tych modów możesz zrobić sam, daje to zajebistą satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie będę montował iso na przednim fotelu koszt ok 300zł przy zakupie auta ok 100. córunia woli jeździć z przodu. każda octavia na możliwość odłączenia przedniej poduszki pasażera co jest koniecznością 

a co do xenów. jest trochę roboty jeden dzień mechanika a drugi dzień elektryka ale jest to możliwe dwie już zrobiłem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje bardzo za odpowiedzi Panowie.

 Ad. xenony - chyba na razie poczekam aż będę miał pewność że ktoś założy mi je dobrze od A do Z.

Co do LEDów i kodowania VCDSem to nadal szukam kogoś kto by się podjął tego, nie chciałbym żeby nieznający O3 mechanik testował to na mojej.

Isofixa na razie odpuszczę, ale z tego co czytałem to nie jest to fizyka kwantowa.

Co do robienia tego samemu - mam dwie lewe ręce, ale tak naprawdę lewe...

Ale za to dostałem odpowiedź z jednego ASO, że podjęliby się montażu Columbusa!

Drąże temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak za jasno świecące ledy rejestracji B-| U mnie dawały jak na wystawie u jubilera, jaśniej od wstecznych, ale poradziłem sobie z tym...wymieniając wsteczne na ledy, które teraz świecą jak bixenon z przodu (czyli jaśniej od ledów w rejestracji, więc jest OK) - tyle, że jak cofam to myślą, że na długich jadę...

Opuszczanie lusterka przy wstecznym - bez elektryki fotela szału to nie robi, ot taki bajer, fajnie mieć, ale nie ma się co nastawiać na super efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy orientujecie się czy każdy Columbus będzie działał w moim Elegance?

Chodzi mi o to czy trzeba będzie coś zmieniać oprócz samego radia/stacji multimedialnej?

Udało mi się znaleźć ASO, które podejmie się zamiany mojego Bolero na Columbusa pochodzącego z innego auta.

I pytanie czy coś jeszcze będę musiał wymienić oprócz anteny GPS?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie każdy. jak zamontuje ci serwis columba to na pewno nie będzie działała nawigacja i telefon jak nie był aktywny w bolero. jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kupienie już crakniętego columba w APG. co do montażu to bez problemu tylko trzeba przyciąć wtyczki od sygnały wideo + montaż anteny za ekranem

aso dopisze radio i w radiu będzie aktywne tylko to co było w bolero. przynajmniej tak było dotychczas

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić od APG, ale koszty są niesamowite :(

Ostatnio jak sprawdzałem to było to ponad 6.000,-.

A szkoda, bo Anatol działa w Krakowie, czyli pod moim nosem.

Napisałem do tego ASO z prośbą o potwierdzenie czy bedzie działała navi, czekam na odpowiedź.

Jak dostanę jakąś sensowną odpowiedź to się podzielę, może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować jeszcze raz:

"Koszt robocizny to ok. 400 PLN (montaż, kodowanie, odblokowanie). Do tego należy doliczyć koszt anteny GPS- 200PLN, 

oraz przewodu łączącego sterownik z wyświetlaczem, którego cena w zależności od wersji wynosi 150-200PLN."
 
Do tego dochodzi koszt stacji + wyświetlacz - Allegro mówi, że to koszt między 2.000,- a 3.500,-.
Jeżeli to co jest opisane w aukcji jest prawdziwe to ta za 2.000,- powinna być ok i zawiera już antenę GPS.
Całościowo - 2.600,-. Moim zdaniem bardzo warto.
 
Pozostaję tylko pytanie co jeżeli pan z ASO się myli.
 
@rrobert przepraszam, nie doczytałem Twojego pytania - PIA Obornicka Poznań.
Edytowane przez Jan_krk (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team