Skocz do zawartości

Doposażenie octavii elegance


Jan_krk

Rekomendowane odpowiedzi

@rrobert właśnie z nimi jest ten problem o którym pisze @noize , zamieniają reflektory 1 za 1. Bez poziomowania i modułu skrętu.

Właśnie jeżeli chodzi o "nowość" MQB to nie wiem o co chodzi, może jest wystarczająco dużo pracy ze starszymi modelami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ce jak chcesz mieć spryski jak nie to pozostaje ta sama. kodowanie do 1h czasu.  moduł AFS do 60zł + jeden czujnik wysokości lub dwa jak chcesz mieć ful wersję. a i jak masz gateway w wersji mid  to trzeba wymienić na high.   czujniki podpinasz do AFS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na ich aukcji ze lampy do leona sa jakies przerobione od srodka ze nie trzeba Nic zmieniac tylko podpina sie lampe pod instalacje od normalnych lamp a poziomowanie jest z kabiny za pomoca pokretla ???

Ja bym nie ryzykowal bo to smierdzi z daleka jakas lipa a w najgorszym wypadku pozarem auta.

Lepiej kupic same lampy i ogarnac to powoli samemu, nie ma z tym wiele roboty, jak ktos ma problem z kodowaniem to niech zalatwi sobie autoscan robiony przez ODIS E w formacie XML tam bedzie mial pueknie wyszczegulnione wszystkie kodowania i Adaptacje a odnosnie instalacji to kupic dostep do Elsy online 7€/h na ErWin i przez godzine mozna wydrukowac  dopliku pdf schematy do kilku aut z wykupionej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szuli88 napisał:

Widzialem na ich aukcji ze lampy do leona sa jakies przerobione od srodka ze nie trzeba Nic zmieniac tylko podpina sie lampe pod instalacje od normalnych lamp a poziomowanie jest z kabiny za pomoca pokretla ???

Ja bym nie ryzykowal bo to smierdzi z daleka jakas lipa a w najgorszym wypadku pozarem auta

dzizas, co z Ciebie za panikarz.... takie aukcje to sie robi od czasów Octavii MK1 - przekładka silniczka krokowego w miejsce tego od automat. poziomowania (delikatny szlif główki silnika i wchodził w miejsce xenonowego) i działała regulacja na starych gratach. Jaki pożar auta ??? O.o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze i sie robi ja bynajmniej o tym Nic nie slyszalem, tak Czy siak przegladu takie auto nie powinno przejsc! 

Osobiscie preferuje wykonywanie wszelkiego rodzaju mody zgodnie ze sztuka tak jak powinno byc i to jest moje zdanie A nie panika.

jak dla mnie kazdy KTO cos modzi to i moze nawet tasma biurowa owijac wiazki itd, nic dziwnego ze powstają później programy typu "bedzie pan zadowolony"

2 godziny temu, Milord napisał:

W sensie tymi "pokrętełkami" co reguluje się ustawienie świateł w samochodzie bez xenonów, tak?

Dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lec napisał:

swoją drogą automatyczne poziomowe jest mocno przereklamowane...

Nie sprawdza się? 

Jakoś tak wyszło, że ostatnie ksenony miałem w aucie 8 lat temu i wyszedłem z wprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Milord napisał:

Nie sprawdza się? 

Przekonasz się jak inni zaczną Ci mrugać światłami.

1 godzinę temu, lec napisał:

czas reakcji na zmianę obciążenia  / przechyłu pozostawia wiele do życzenia - szczególnie na nierównych drogach i sportowych zawieszeniach

Tutaj to chyba trochę przesadzasz.

A tak z innej beczki to podejrzewam ze brak autopoziomowania świateł przy ksenonach koliduje z prawem.

To tak samo jak byśmy wsadzili lampy bez homologacji bo po co nam ona jak przecież świecą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szuli88  ta......, bo jak masz auto z poziomowaniem to Ci wcale nie mrugają :D  to raz. a że poziomowanie nie wyręcza z obowiązku dbania o regulacje świateł - to dwa.

Wielokrotnie robiłem z kumplem trasy (ma o2rs przed FL z fabrycznym xenonem) i jadac za mną  zmuszał mnie do aktywacji fotochromów :P takie przypadki mógłbym mnożyć...  ; p  (czego np nie było przy O2fl z hidem założonym z głową).  Więc wiesz....  

@Milord lepiej mieć niż nie mieć, ale należy być świadomym co ten system potrafi a czego nie . Jesli ktos  montuje tylko żeby mieć spokój z miskami/przeglądami to są na to sposoby w postaci emulatorów, a jak kierownik ma odpowiednio w głowie poukladane to sam regularnie dba o prawidłowe ustawienie świateł.A najlepiej jak jest taki kierownik i jeszcze elektronika która nas wspomaga.

14 minut temu, Szuli88 napisał:

Przekonasz się jak inni zaczną Ci mrugać światłami.

Tutaj to chyba trochę przesadzasz.

nie przesadzam - odpal sobie auto na parkingu w nocy pod ścianą i posadź paru cieższych kolegów na krawędzi bagażnika - i zobacz ile zajmuje systemowi opuszczenie / podniesienie reflektora.

A teraz wyobraz sobie że taka zmiana ma miejsce na drodze  - bo jest nierówna, bo są ustępy boczne, leżący policjanci etc etc - zanim system zareaguje to juz dawno mijasz przeszkody., oślepisz wszystkich na przeciwko i jedziesz dalej. Trzeba mieć świadomośc jak to działa. To jest rozwiązanie dobre  na zasadzie: w trakcie jazdy wsiada nam z tyłu 100kg teściowa i siedzi tam dłużej - elektronika dopasuje poziom świateł do poziomu zadarcia przodu samochodu do góry -  i to tyle. To samo można zrobić pokrętłem jak sie o tym pamięta.

 

14 minut temu, Szuli88 napisał:

A tak z innej beczki to podejrzewam ze brak autopoziomowania świateł przy ksenonach koliduje z prawem.

zgadza sie (+ spryski) , pod warunkiem że jest to xenon 35W,  25W np w Rapidzie/Toledo itp już nie ma tego wymogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lec, ale samopoziomowanie nie służy dynamicznej regulacji położenia lamp podczas jazdy, ale statycznej po załadowaniu auta. Dlatego lampy nie chodzą za szybko, bo niby po co? Twoim zdaniem idealnie byłoby aby lampy podnosiły się do góry przy wjeździe przodem na śpiącego policjanta a następnie obniżały przy przejeżdżaniu tyłem? To jest tylko dupochron dla tych mających w poważaniu regulację wysokości manualnie.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać to samo co Enriquez. Samopoziomawnie służy do opuszczania lamp po załadowaniu auta, czyli robi dokładnie to samo co ręczna regulacja w kabinie. Tylko przy xenonie jest to obowiązkowe bo światło jest dużo mocniejsze. A regulacja lamp to inna kwestia, xenon musi wiedzieć gdzie jest "punkt zero" i wg niego reguluje wysokość. Jak ktoś przestawi za wysoko to będzie walił po oczach.
BTW u mnie reaguje bardzo szybko. W garażu na ręcznym puszczałem powoli sprzęgło i światła od razu się opuszczały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Enriquez napisał:

Lec, ale samopoziomowanie nie służy dynamicznej regulacji położenia lamp podczas jazdy, ale statycznej po załadowaniu auta. Dlatego lampy nie chodzą za szybko, bo niby po co?

no dokładnie, i dlatego wlaśnie pisałem to w kontekście takim -  by niektórzy nie gloryfikowali poziomowania (przy retfroficie jako warunek konieczny dołożenia), i  że fabryczny xenon teź oślepi i że "rozgarniety kierownik" często działa sprawniej niż ten system ;) etc etc etc.....

Cytat

Twoim zdaniem idealnie byłoby aby lampy podnosiły się do góry przy wjeździe przodem na śpiącego policjanta a następnie obniżały przy przejeżdżaniu tyłem? To jest tylko dupochron dla tych mających w poważaniu regulację wysokości manualnie.

 nigdzie nie pisałem jak powinno działać  - pisałem jak działa :D 

swoją drogą nie wiem czy wiecie, ale np w takiej Lagunie 2 poziomowanie ustawialo sie tylo po odpaleniu auta. Jak załadowałeś cos nie gaszac silnika to nic sie nie przestawiało :) to jest dopiero kuriozum :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 26.04.2017 at 17:26, lec napisał:

@Szuli88@Milord

 

zgadza sie (+ spryski) , pod warunkiem że jest to xenon 35W,  25W np w Rapidzie/Toledo itp już nie ma tego wymogu

I to chyba jest kluczowe. W nowym Rapidzie nie ma spryskiwaczy do xenonów ( moc światła nieco mniejsza,ale tu i tak chodzi jedynie o wymogi prawne i paragrafy) W praktyce O3 z przerobionymi światłami jest nie do odróżnienia od fabrycznej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2017 at 14:24, rrobert napisał:

ce jak chcesz mieć spryski jak nie to pozostaje ta sama. kodowanie do 1h czasu.  moduł AFS do 60zł + jeden czujnik wysokości lub dwa jak chcesz mieć ful wersję. a i jak masz gateway w wersji mid  to trzeba wymienić na high.   czujniki podpinasz do AFS 

Mam pytanie. Chcę zmienić światła bez spryskiwaczy, jednak nie wiem kto może to dobrze wykonać. Mógłby Pan wysłać jakiś kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team