Skocz do zawartości

Lane Assist


MadMax

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Co musiałbym kupić do O3FL aby uruchomić Lane Assist? Mam ją w wersji Ambition. Uchwyt lusterka ma tylko 2 okrągłe soczewki (przypuszczam że to: czujnik zmierzchu i czujnik deszczu). Brakuje wg mnie trapezowej kamery.  Da się to w ogóle zrobić?

Chyba sobie sam odpowiedziałem https://eldar-sklep.pl/strona-glowna/skoda-octavia-iii-kamera-asystentow-na-szybie-montaz.html plus wymiana szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MadMax napisał:

Hejka,

Co musiałbym kupić do O3FL aby uruchomić Lane Assist? Mam ją w wersji Ambition. Uchwyt lusterka ma tylko 2 okrągłe soczewki (przypuszczam że to: czujnik zmierzchu i czujnik deszczu). Brakuje wg mnie trapezowej kamery.  Da się to w ogóle zrobić?

Chyba sobie sam odpowiedziałem https://eldar-sklep.pl/strona-glowna/skoda-octavia-iii-kamera-asystentow-na-szybie-montaz.html plus wymiana szyby

 ...ale z cenami to tu naprawdę grubo poszli😬

- szyba 2000

- kamera 300

- plastyki 100-150

- wiązka i montaż we własnym zakresie

- kalibracja i kodowanie myślę, że 500 lub we własnym zakresie.

Edytowane przez Bandini (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bandini napisał:

LA jest dostępny tylko z jak to ująłeś z trapezową kamerą.
Nie ma innej opcji!

Dlatego u mnie nic z tego :-(

20220224_085649.jpg

A tak wygląda opcja, gdzie da się to zrobić:

image.thumb.png.0bce68ecc829aefbe4693a9b40a572bc.png

Edytowane przez MadMax (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u mnie nic z tego :-(
20220224_085649.thumb.jpg.8a0f91cd519581d33608b857a942a2a2.jpg
A tak wygląda opcja, gdzie da się to zrobić:
image.thumb.png.0bce68ecc829aefbe4693a9b40a572bc.png
Kolega mariush19 pytał "Czy mając LA, można uruchomić rozpoznawanie znaków jeśli wyświetlacz między zegarami nie jest kolorowy?"
Odpowiedzi jest jedną: TAK

W twoim przypadku wystarczy wymienić szybę i reszta to sama przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo szybko sprzedać....troszku dołożyć do wersji VRS i modzić z dużą przyjemnością krok po kroku...
Jeszcze lepiej szybko sprzedać... Kupić całkowitego golasa z korbotronikiem, a za resztę co zostanie kupić graty i modzić z wielką przyjemnością bez końca (jak robią to ruskie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2022 at 17:07, Bandini napisał:

Kolega mariush19 pytał "Czy mając LA, można uruchomić rozpoznawanie znaków jeśli wyświetlacz między zegarami nie jest kolorowy?"
Odpowiedzi jest jedną: TAK

Dzięki, za odp. pytam tak na przyszłość jakby trzeba było kiedyś szybę wymieniać.. tfu tfu..

A przy okazji zapytam, czy ten LA działa w ten sposób że jadąc np na tempomacie i przy ładnych pasach z obu stron, będzie samochód "sam" się trzymał na tym swoim pasie, czy tylko jakiś sygnał żeby się obudzić w razie co 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzyma się sam na padie przez jakiś czas w zależności od parametru. . Później pika, a jak masz Emergency Assist to daje po heblach by cię obudzić. Jeśli to nie pomoże to sam się zatrzyma włączając światła awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Pytanko. Aktywowałem kilka opcji przy pomocy OBD Eleven. Doświetlanie zakrętów ni chu chu nie działa. Opcję mam włączoną, zakres prędkości od 0-60km/h jasność 100%. Czy układ kierowniczy musi mieć jakieś extra czujniki skrętu aby to wszystko działało?

Chyba zakup urządzenia już się zwrócił. Poniżej to co udało się aktywować:

- doświetlanie zakrętów - nie działa
- awaryjne światła podczas gwałtownego hamowania - działa
- światła parkowania po obu stronach - działa
- dodatkowa sygnalizacja świetlna przy zmianach pasa ruchu - działa
- wyłączenie oświetlenia tablicy rejestracyjnej przy otwarciu klapy bagażnika - działa
- aktywowane pasmo AM - działa
- zdezaktywowany auto start/stop - działa
- światła skandynawskie - działa
- wyłączenie świateł po zaciągnięciu hamulca ręcznego - działa
- szybkość pracy wentylatora przy trybie auto - działa
- test zegarów po włączeniu zapłonu - działa
- rozszczelnienie szyb przy otwarciu drzwi - działa
- kierunkowskazy zmienione na 5 krotne mrugnięcie - działa
- opuszczanie prawego lusterka przy cofaniu - działa
- automatyczne ustawienie wspomagania kierownicy low RPM komfort, high RPM ciężej chodzi - jeszcze nie sprawdzone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MadMax napisał:

Pytanko. Aktywowałem kilka opcji przy pomocy OBD Eleven. Doświetlanie zakrętów ni chu chu nie działa. Opcję mam włączoną, zakres prędkości od 0-60km/h jasność 100%. Czy układ kierowniczy musi mieć jakieś extra czujniki skrętu aby to wszystko działało?

Nie, robiłem z instrukcji z forum i działa.
 

10 minut temu, MadMax napisał:

- awaryjne światła podczas gwałtownego hamowania - działa

To jest fabrycznie, więc proponuję przywrócić tak jak było wcześniej bo coś pozmieniałeś pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MadMax napisał:

Nie ogarnę. Mam tylko OBD Eleven

Doświetlanie dla OBD11 : CE 09 z kodem dostępu , następnie wejdź w kanały jak na foto i pozmieniaj na zaznaczone wartości i zapisz . Powinno działać .

Screenshot_20220307-103118_OBDeleven.jpg

Screenshot_20220307-103132_OBDeleven.jpg

Screenshot_20220307-104852_OBDeleven.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojtenio napisał:

Doświetlanie dla OBD11 : CE 09 z kodem dostępu , następnie wejdź w kanały jak na foto i pozmieniaj na zaznaczone wartości i zapisz . Powinno działać .

Poustawiałem wg Twojej instrukcji ale światła przeciwmgłowe teraz świecą cały czas niezależnie czy skręcam czy jadę prosto.

Screenshot_20220307-213202_OBDeleven.jpg

Screenshot_20220307-213210_OBDeleven.jpg

Screenshot_20220307-213222_OBDeleven.jpg

Edytowane przez MadMax (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MadMax Ustawiłeś źle i to jest najczęściej robiony błąd , abbiegelicht i abblendlicht l to dwa różne ustawienia . Ma być jak na moim foto czyli Abbiegelicht .

Abbiegelicht  to doświetlanie zakrętów .

Abblendlicht to światła mijania

Edytowane przez wojtenio (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wojtenio napisał:

@MadMax Ustawiłeś źle i to jest najczęściej robiony błąd , abbiegelicht i abblendlicht l to dwa różne ustawienia . Ma być jak na moim foto czyli Abbiegelicht .

Abbiegelicht  to doświetlanie zakrętów .

Abblendlicht to światła mijania

Oj głupia pipa ;-) Oczywiście literówka, a tak wiele zmienia. Wszystko działa. Dzięki @wojtenio !!!

Coś jeszcze doradzisz co warte jest aktywowania i będzie pomocne na co dzień?

Edytowane przez MadMax (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MadMax napisał:

Coś jeszcze doradzisz co warte jest aktywowania i będzie pomocne na co dzień?

Sporo już po aktywowałeś , przejrzyj temat który Ci podesłał kolega @KamiX o kodowaniu VCDS w tym wątku i sam zdecyduj i wybierz .

OBD11 w opcji PRO i wyższej  ma prawie taką samą funkcjonalność tylko jest inna szata graficzna aplikacji i nie mówię tu o gotowych apkach za kredyty bo to akurat dla mnie nie jest użyteczne , wolę sam wiedzieć co gdzie się włącza i modyfikuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team