Reklamy dla niezalogowanych
mjedr

octavia 2
Climatronic nie chłodzi

6 postów w tym temacie

Witam, 
Zanim oddam do serwisu może sam coś ustale. 
Chodzi o to, że klimatyzacja nie chłodzi. Kompletnie. Ustawiam na 17st a tam dalej powietrze z zewnątrz z kratek leci. Nie działa klima, nic się nie dzieje. Nie spadają na chwilkę obroty, nie załącza się drugi wiatrak od klimy. Gdyby nie było czynnika to cos by się chociaż zadziało, prawda? W błędach nic o klimatyzacji nie widać. 
Gdzieś w czeluściach internetu jak przez mgłę wyczytałem, że może czujnik temperatury źle odczytuje i nie pozwala załączyć klimy. Dla tego moje pytanie jest proste. Jak zbadać za pomocą vcds czy dobrze pokazuje wartość i czy można go jakoś skalibrowac ewentualnie?

Reklamy dla niezalogowanych

To nie jest tak, że klimatyzacja załącza się dopiero jak na zewnątrz jest 15o? Do tego momentu dmucha chyba zwykłym powietrzem z zewnątrz.

baner.gif

Nie, klima nie załącza się do 4st. Powyżej powinna. To też wczoraj samochód pokazywał 18st na liczniku więc powinna się załączyć nawet gdyby próg był tak wysoki. 

Posiedziałem trochę w aucie z włączoną klimą plus poszukałem informacji dlaczego nie załącza się kompresor.

Błędy:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) 
	            000 - -
	00229 - Refrigerant Pressure 
	            002 - Lower Limit Exceeded

Kod kompresora:

3 = Compressor OFF: Refrigerant Pressure too low (below 2 bar) 

O ile pierwszy błąd wydaje mi się nie istotny bo elektronika dobrze steruje nawiewem o tyle drugi oraz kod kompresora sugeruje chyba, że mam za niskie ciśnienie czynnika, tak?

Nigdy, auto mam od zimy. Wówczas nie było jak sprawdzić czy działa. Teraz przy okazji ciepełka wyszło, że nie działa.

Umówię się na sprawdzenie szczelności i napełnienie układu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.