Skocz do zawartości

Climatronic nie chłodzi


mjedr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Zanim oddam do serwisu może sam coś ustale. 
Chodzi o to, że klimatyzacja nie chłodzi. Kompletnie. Ustawiam na 17st a tam dalej powietrze z zewnątrz z kratek leci. Nie działa klima, nic się nie dzieje. Nie spadają na chwilkę obroty, nie załącza się drugi wiatrak od klimy. Gdyby nie było czynnika to cos by się chociaż zadziało, prawda? W błędach nic o klimatyzacji nie widać. 
Gdzieś w czeluściach internetu jak przez mgłę wyczytałem, że może czujnik temperatury źle odczytuje i nie pozwala załączyć klimy. Dla tego moje pytanie jest proste. Jak zbadać za pomocą vcds czy dobrze pokazuje wartość i czy można go jakoś skalibrowac ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem trochę w aucie z włączoną klimą plus poszukałem informacji dlaczego nie załącza się kompresor.

Błędy:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) 
	            000 - -
	00229 - Refrigerant Pressure 
	            002 - Lower Limit Exceeded


Kod kompresora:

	3 = Compressor OFF: Refrigerant Pressure too low (below 2 bar) 

O ile pierwszy błąd wydaje mi się nie istotny bo elektronika dobrze steruje nawiewem o tyle drugi oraz kod kompresora sugeruje chyba, że mam za niskie ciśnienie czynnika, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dzień dobry, podłączę się do tematu. Wczoraj po uruchomieniu AC - na zew. 18 *C, nie zaczęło chłodzić. Pojawiło się dziwne syczenie pod deską, jak by przepływ płynu/czynnika. Interfejs pokazuje ciśnienia 3,4 bar z wył AC, i 5,6 z wł AC, jak sądze jest to zbyt mało. Klima działała w poprzednim sezonie do końca. Błędy które odczytałem to problem z klapą rozmrażania - element zablokowany usterka nie występuje, czy ktoś orientuje się za co odpowiada ta klapa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, podłączę się do tematu. Wczoraj po uruchomieniu AC - na zew. 18 *C, nie zaczęło chłodzić. Pojawiło się dziwne syczenie pod deską, jak by przepływ płynu/czynnika. Interfejs pokazuje ciśnienia 3,4 bar z wył AC, i 5,6 z wł AC, jak sądze jest to zbyt mało. Klima działała w poprzednim sezonie do końca. Błędy które odczytałem to problem z klapą rozmrażania - element zablokowany usterka nie występuje, czy ktoś orientuje się za co odpowiada ta klapa ?
Jak syczy to na 100% znaczy, że czynnik już na wykończeniu. Sprawdź dobrze szczelność i jak będzie ok to napełnienie przywróci chłodek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Układ pusty. Czy ktoś wymieniał skraplacz ? Mechanik twierdzi że trzeba ściągać zderzak. Może da się jakoś od góry bez jego demontażu ? Ma ktoś wiedzę na ten temat i mógłby się podzielić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2023 o 19:01, yogibabu napisał(a):

Raczej nie da rady. Trzeba ściągać zderzak.

Czy ktoś realizował taki zakres w ostatnim czasie ?

Ile to powinno kosztować ?

Widziałem skraplacze w granicach 400-500 zł.

Do tego cały czynnik do nabicia oraz prace towarzyszące, demontaż/montaż zderzaka etc. 

Edytowane przez radoszczak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie było mało czynnika (coś około 130-140g), dobili do pełna, na moje pytanie czy coś szukali gdzie to uchodzi usłyszałem, musi być gdzieś mała dziurka i że nie da się znaleźć😵

Serwis niby z dobrymi opiniami... 500zł za dobicie, jeszcze wczoraj się zorientowałem że pogubili te plastikowe nakrętki od zaworów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry, wczoraj po długiej trasie 600 km w upale, kilka razy z pod maski doszedł głośny pisk niskiego tonu, po wyłączeniu klimatyzacji ucichł. Czy sprężarka może się zatrzymać pod takim obciążeniem ? Czy ktoś spotkał się z takim objawem ? Pasek jest poprawnie naciągnięty (około 7mm ucięcia palcem), napinacz jest ok, pasek świeży wymieniony parę mcy temu. Gdzie szukać winnych ? Jestem na wyjeździe i boję się teraz używać klimatyzacji, a wszędzie upały 😞 acha.. te piski były przy minimalnej prędkości przy niskich obrotach silnika. Będę wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hejka

Już kiedyś pisałem o tym dziwnym odgłosie przy  odpalonym zimnym silniku. No niby miała to być pompa wody,ale dziś na wyłączonym ogrzewaniu tego dźwięku nie ma,jak włączę ogrzewanie to się pojawią. Może to być kompresor od klimatyzacji,bo jak by coś było z rozrzadem to by raczej nie było znaczenia od ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team