Skocz do zawartości

Tempomat przestał działać


Piort Nadja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przestał mi działać tempomat w czasie jazdy, był włączony, chciałem plusem zwiększyć prędkość, wtedy przestał działać i wyświetliła się kontrolka tempomatu z wykrzyknikiem, co to może być? Bezpiecznik, czy coś grubszego? 

IMG_20220418_193300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tempomatu nie ma oddzielnego bezpiecznika. Napisałem sprawdź bezpieczniki. Jeśli wszystkie ok to podłącz interfejs i odczytaj błędy. Tempomat jest kodowany w paru sterownikach. Rozumiem, że to zwykły tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ma ich tak wiele. Nik nie mówi byś sprawdzał te od gniazda 12V czy od ogrzewania szyby, albo wycieraczek. Sprawdź te ważniejsze, główne. Tak czy siak obstawiam, że powinny być ok. Problem może być w jakim czujniki, ale tego nie znajdziesz bez podłączenia interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano odpalam auto i tempomat działa. Kontrolka sie nie pali wszystko smiga. Nie napisalem wczesniej bo mi to umknelo ale pierwszym razem z kontrolka o usterce tenpomatu mignela kontrolka EPC, czyli od sterownika silnika. Czyli powiazujac to z tym ze byl 2 dni wczesniej mod mapy robiony, to mamy jasnosc ze jest to z tym zwiazane. Zobaczymy czy to bedzie nawracac, czy jednorazowy incydent. 

Jeszcze dodam ze mechanior zwrocil mi uwage ze powinienem przesiasc sie na 98, bo 95 za uboga i jest niebezpieczenstwo spalania stukowego i powiem ze czasem potrafi tak przy 2500rpm szarpnac, takze zaleje 98 i udam sie na korekte. Ktos mial jakies takie doswiadczenia w tym temacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze kolego, że po tym jak się przyznałeś o takim dziwnym modzeniu mapy to nawet jestem pewny iż problem z tempomatem powstał na skutego właśnie tego słabego programu.
Dziwne jest to iż jak piszesz po programie masz tylko 280 kunia i aż do koksowane 480 niita!
Większość z nas tu na forum ma między 300-315 hp przy 420-460 nm.
Widzę to tak, że albo z autem jest coś nie tak i lepiej wróć do serii, zdiagnozuj problem, albo coś z tunerem.
Ja przejechałem 60kk po programie na 310/430 przy 95. Ciągle jeżdżę na 95 i żadnych najmniejszych problemów.
Wracaj szybko do tego tunera by rozwiązać problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde tez mi sie tak wydawalo ze ten stosunek KM/Nm im bardziej zdaza do 1 tym lepiej, ale kurde czlowiek zaufal fachowcowi, a dopiero po fakcie drazy temat😳W praktyce chcac jezdzic delikatnie bez palowania, to jest to niewykonalne, bo juz od ok 2000rpm jest mega ciag, chcac jezdzic normalnie trzebaby zmieniac biegi przy 1500 co jest bezsensem i kurde jestem mega zniesmaczony, bo udalem sie do czlowieka najlepszego teoretycznie w okolicy, a zrobil takiego babola😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dwa razy zdarzyło mi się podobnie. W czasie jazdy na tempomacie po hamownaiu się wylaczyl i ta sama ikona że niedostepny. Wyłączenie i uruchomienie silnika przywraca go do życia. 

Ktoś miał podobne przypadki? 

Check engine nie zauważyłem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam auto od nowości już 7 lat i mi się zdążyło też może parę razy i u paru znajomych było podobnie.
Pewnie wszyscy mamy popsute auta...
W instrukcji piszą wyraźnie, że rozgrzany system hamulcowy może tymczasowo wyłączyć ACC!

Dwa razy zdarzyło mi się podobnie. W czasie jazdy na tempomacie po hamownaiu się wylaczyl i ta sama ikona że niedostepny. Wyłączenie i uruchomienie silnika przywraca go do życia. 
Ktoś miał podobne przypadki? 
Check engine nie zauważyłem.. 
Tu napisałeś wyraźnie, że po hamowaniu!
Więc się zdecyduj czy zero hamownia czy po hamowaniu.
Inaczej ciężko będzie pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stała jazda 130 przez ponad godzinę w temperaturze 9-10C i hamowanie/zwolnienie do 120 - nie nazwałbym tego hamowaniem które mogło zagrzać hamulce.. nawet jeżdźąc po górach latem mi się to nie zdarzyło 🙂

sprawdze błędy obd11 ale niczego się nie spodziewam, gdzieś na forum kodiaq/karoq znalazłem wątek że aso wymieniało bezpiecznik do klaksonu😂

jedyny wspólny mianownik tych wyłączeń jest taki że oba następowały podczas/po jeździe we mgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team