Skocz do zawartości

Tempomat przestał działać


Piort Nadja

Rekomendowane odpowiedzi

stała jazda 130 przez ponad godzinę w temperaturze 9-10C i hamowanie/zwolnienie do 120 - nie nazwałbym tego hamowaniem które mogło zagrzać hamulce.. nawet jeżdźąc po górach latem mi się to nie zdarzyło
sprawdze błędy obd11 ale niczego się nie spodziewam, gdzieś na forum kodiaq/karoq znalazłem wątek że aso wymieniało bezpiecznik do klaksonu
jedyny wspólny mianownik tych wyłączeń jest taki że oba następowały podczas/po jeździe we mgle.
Ok. Powiedz jeszcze czy to ACC czy zwykły tempomat bez regulacji odległości od poprzednika?
Sprawdź czy masz jakieś błędy i może coś wymyślimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błąd komunikacji magistrali danych z Gateway. Wystąpił prawdopodobnie w momencie wyłączenia się tempomatu.
Myślę, że nie należy panikować. Takie błędy się zdążają. Jeśli będą się bardzo nasilać, a okablowanie jest ok to zaczął bym od wymiany Gateway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie Skoda Octawia 3 1,6 TDI CXXB obecnie 242 000 km, coraz cześciej po uruchomieniu  tempomat niedostępny

rano po nocy i po pracy 8h postoju i ciepło (raczej temp.otoczenia nie ma znaczenia)

, chwilowe spalanie na postoju i wolnych obrotach (większe o 0,2l  (0,9-1,0) normalnie 0,6,-0,7)

Zgaszenie auta i odpalenie na postoju  lub podczas jazdy (troche niebepieczne) wykrzyknik znika i tempomat dostępny

Sam się nie kasuje z wyświetlanym wykrzyknikiem sprawdzane u mechanika nic nie ma żadnych błedów czy ramek zamrożonych.

Jedyne to więcej spalin w kolektorzez dolotowym,

tak mechanik stwierdził.

Wyczyszcony kolektor dolotowy z klapką z nagaru przy 240 000km. -bez zmian

NIe wydaje się żę to  manetka , czujnik pedału sprzęgła i inne  gdyż tylko załacz wyłacz stacyjką i działa

 

Jest to zwykły tempomat.

Może coś z EGR w kolektorze ???

 

Coś ktoś pomoże???

Edytowane przez slawek773 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team