Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Octavia 3 rs, 2.0 tsi, obecnie 280km i 480Nm.Po modzie mapy przy ok 2500-3000 rpm potrafi szarpnac, dzieje sie to tylko przy w miare delikatnym przyspieszaniu i raczej na 2 biegu. Dodam ze paliwo 95, mechanior co robil modyfikacje poradzil zeby zalac 98 i wtedy zobaczyc jak to bedzie chodzic i wtedy korekte zrobic. Wspominal o spalaniu stukowym. Ponadto po 1 trasie po modzie mignela kontrolka epc i zdasla przestal dzialac tempomat, palila sie kontrolka usterki tempomatu. Dzis rano odpalam auto tempomat dziala kontrolka nie swieci. Zapytuje wiec czy ktos mial jakies przygody z szarpaniem i jakimis dziwnymi bledami od sterownika silnika po modzie na stage1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem tak ze to szarpniecie i delikatne zmulenie to jest wlasnie to spalanie detonacyjne, dostaje duzego kopa, a czujnik spalania stukowego go odcina? Czyli teoretycznie 98 powinno pomoc?Co o tym sadzicie? Jak mowie nie przyspiesza rownomiernie tylko ma takie wahniecie gora dol, na wykresie z hamowni nic nie widac, bo przy ostrym przyspieszaniu zjawiska nie ma, tylko podczas ze tak powiem normalnej jazdy. Prosze o sugestie. Moze ktos tez tak mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gdzie robiłeś softa świece kiedy wymienione po zapaleniu epc został zapisany błąd w sterowniki silnika podejrzewam błąd w ciśnienia doładowania lub wypadnięcia zapłonu stuki przy takich obrotach raczej odpadają . MoE być nagar na zaworach.

Gdzie robiłeś softa świece kiedy wymienione po zapaleniu epc został zapisany błąd w sterowniki silnika podejrzewam błąd w ciśnienia doładowania lub wypadnięcia zapłonu stuki przy takich obrotach raczej odpadają . MoE być nagar na zaworach. A tak na marginesie po stg1 powinno być w okolicach 300 ja być wgrał serie i zmienił tunera jak mówi zalej 98 i zobacz. Powinien to sprawdzić bo rozumiem przed softem brak szarpnięć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wstęp trochę inny bo mam 1.8 tsi z is38 + dp(bez kata) + ic + orurowanie od do88. Soft robiony w mk2vrt. Świece mają ~5tys km.

Edytowane przez filip123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team