Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zamierzam odświeżyć cały środek octavi 3.

Pacjent octavia 3  L&K 2015   2.0 tdi dsg 4x4 184KM 

Kupiłem ją ok 3 lata temu i myślę że przydałby się upgrade. Posiadam wersje L&K ale poprzedni właściciel przyoszczędził trochę na multimediach.. dlatego chce wymienić radio na Columbus 9.2 z po lifta, dołożyć virtualny cockpit. Oraz przy okazji wymienić kieorwnice na sportową z funkcja grzania. 

Oczywiście przy okazji bede musiał wymienić MIB na 2.5, nowy wzmacniacz itd. 

Ale dzisiejszym tematem jest kierownica. 

Mógłby mi ktos dokładnie opisać co należy wymienić oprócz kierownicy? 

Wiem że trzeba będzie wymienić również stacyjkę. Posiadam funkcje keyless. Jak to ma się do tego?

Wiem ze koszty przekroczą 10tys, ale jak już bede miał rozkręcone auto to głupio nie wymienić juz tej kierownicy..

A niżej zdjęcia jak jest teraz a jak będzie.

Pozdrawiam

20220426_195249.jpg

octavia rs srodek.jpg

Edytowane przez Maciej Sadowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacyjki nie wymieniasz. Zostaje jak jest. Tak więc na początek pozyskałeś złe wiadomości.
Musisz wymienić kierownicę, poduszkę kierownicy i teraz masz dwie możliwości.
Pierwszą to wymienić mocowanie sterownika i sam sterownik na Valeo plus kostka do sterownika.
Druga możliwość to pozostawić stare mocowanie sterownika, wymienić tylko sam sterownik od Kostal i kostkę samego sterownika.
Okablowanie plus kodowanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze wiedziec ze roznia sie czyms... mógłbyś podac numer tej wlasciwej? Bo za taka chcieli 4 tys w aso.. to lepiej miec właściwą..
Ja zakładałem dwa lata temu, albo nawet lepiej. Pamiętam, że do Octavii to jeszcze nie było dedykowanej. Ja mam z Kodaka RS (kupiłem nową), bo to był pierwszy z podgrzewaną kierą. Pamiętam, że tanio nie było. Chyba 600€ z poduchą. Nie żałuję ani jednego € na ten cel. Super sprawa.
Teraz jest tego pełno. Nawet używki można wyrwać za dobre pieniądze. Musisz poszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem w niemczech, holandi, sloweni, norwegi, dani, polsce.. wyszlo ze trzeba nowa z serwisu. Dlatego jak masz jakies propozycje to jestem za 😄 wazne zeby byla scieta j grzana. Mowisz ze moge od kodiaka tez wziac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L&K 2015 zmieniałem.  Nie mam spłaszczonej ani nie chciałem ani mi się nie podoba. Kiera 300-350 Zaslepka poduszki 150-200 założenie kodowanie 600 o i tyle...

Robil mi Eldar Barwałd Górny 348 jest na aledrogo

MiB 2.5 polecam pab567 Wawa....

Ile teraz nie wiem bo zakładałem w 2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czesci juz mam. Okazuje sie ze w norwegi nie znaja sie i np MIB 2.5 Za 1000 zl dostalem z 2020roku 40 tys przebieg auto mialo.. bylo opisane jako czesc do radia 😅 nie bede sie kłócił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox wal do pab567 i ogarnie sle jednostkę musi mieć u siebie....potem wszystko działa tzn musi zhakowac..

Tylko tak myślę 2020 to nie do IV moze byc ,?

Edytowane przez Leszek Jarosz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Cześć, 

w kierownicy trójramiennej  a czteroramiennej jest inna poduszka powietrzna ? 
Przy zmianie kierownicy z czteroramiennej na trójramienna musiałbym ją wymieniać ?
U siebie mam trójramienna a u ojca cztero. I nie ukrywam że z moją kierownicą lepiej się prowadzi auto.  Myślałem nad zmianą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki poduszki możesz otworzyć na pracującym silniku. To są tylko zatrzaski. Poduszka jest wpięta wtyczką i demontaż wtedy na zgaszonym. 

Edytowane przez dagetto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team