Skocz do zawartości

Luz końcówki linki zmiany biegów


msemafor

Rekomendowane odpowiedzi

Problem może nietypowy i mało istotny ale chciałbym rozwiać swoje wątpliwości. Dziś zauważyłem lekki luz na jednej z końcówek linki zmiany biegów (z kwadratową końcówką). W środku tej kwadratowej końcówki jest plastikowy element z otworem na trzpień, który otoczony jest gumą. Luz jest wyczuwalny między tym plastikiem a jego otoczeniem z gumy. Ostatnio mam wrażenie, że działanie biegów stało się jakby mniej płynne i precyzyjne, czasem trzeba mocniej pchnąć lewarkiem. Robiłem regulację linek zmiany biegów ale precyzja nie wróciła.

Czy w nowych końcówkach też jest lekki luz w tym miejscu czy jest to ciasno spasowane z gumą, aby odpowiednio amortyzowała ruchy linką?

W celu zobrazowania mojego pytania załączam zdjęcie końcówki linki zmiany biegów z zaznaczeniem luźnego elementu.

 

koncowka.jpg

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem sobie to i może moje rozwiązanie przyda się innym.

Po zdjęciu tej końcówki z linki wyjąłem ten plastik - składa się on z dwóch elementów połączonych okrągłą tulejką, która siedzi w otaczającej ją gumie. Rozłączyłem te elementy i na dłuższy odcinek tulejki nawinąłem taśmę izolacyjną, która powiększyła obwód tulejki. Odciąłem nadmiar taśmy (tulejka jest lekko krótsza niż szerokość taśmy) i złożyłem wszystko w całość (krótszy koniec tulejki wchodzi w środek dłuższego). W ten sposób skasowałem luz tulejki w otoczeniu gumowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja miałem spory luz na tym elemencie , jak autor posta również nawinołem taśmę izolacyjną w ilości pięciu zwojów i element plastikowy wszedł z dość dużym oporem w element gumowy. Po tej operacji zero luzu na tym elemencie jak i na lewarku (w kierunku przód - tył) Zwiększyła się  znacznie precyzja wybierania biegów.  Ja kilka dni temu to zrobiłem przy okazji wymiany pompy wody i rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team