Skocz do zawartości

Ekran z VW 5g6919605b do MIB 2


KraQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 Amundsenie (5Q0035874A) chciałem podmienić ekran na ten z Columbusa (5E0919606) jednak poszukiwania spowodowały u mnie konstatację, że ceny tych ekranów osiągnęły poziom absurdalny (w porównaniu do cen za jakie można je było kupić jeszcze niedawno) oraz jest problem z dostępnością. W związku z tym zacząłem szukać alternatywnego rozwiązania. Zauważyłem, że ekrany od VW (5g6919605b) są w bardziej przystępnych cenach (na pewno jest ich więcej). Pytanie: czy ten ekran będzie działać z  Amundsenem? Jeśli tak, to obstawiam, że sytuacja jest jak przy 5E0919605M, czyli bez modyfikacji softu nie będzie działać przycisk app, ale czy poza tą funkcjonalnością reszta będzie działać prawidłowo? Oczywiście wymagana będzie ramka, ale „my friendy” na szczęście taką produkują ;-)

Pozdr

5g6919605b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółów w opisie niestety nie ma za dużo, ale wydaje się, że powinna pasować. Inna kwestia to jaka jest jakość wykonania.

https://pl.aliexpress.com/item/1005002405589243.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3b3f2e0et7ORl5&gatewayAdapt=glo2pol

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wygląda sensownie, i widzę, że jest też dostępna do Superba. Biorąc poprawkę na kosmiczne ceny oryginalnych ekranów do Octavii i rozsądne ceny oraz dużą dostępność ekranów do VW to ma prawo mieć sens. Aż sztukę zamówię do testów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mi podsunął Allegrowicz wystawiający aukcję:

https://allegro.pl/oferta/skoda-octavia-amundsen-mib2-ekran-z-ramka-11985052257

Jednak cena za jaką wystawia taki zestaw jest jak dla mnie stanowczo za wysoka (ale nie oceniam, bo każdy wystawia za ile chce, a towar jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić ;-)). Dodatkowo kupując lokalnie pewnie jakaś gwarancja, rękojmia, montaż i stanowczo szybciej :-).  

Dobrze, że jest wybór i alternatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy vag naprawił w którejś wersji ekranów problemy z liniami? Kupiłem idealny ekran do amundsena, jeszcze w akceptowalnej wtedy cenie i po kwartale użytkowania miałem już dwie pionowe linie. Widzę , że na alle te ekrany od VW też się trafiają z wadami.

Edytowane przez dagetto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście się mi podoba, mam chyba 3 takie ekrany do VW, i na pewno mogę dać lepszą cenę niż ta z allegro 🙂

Problemy były rozwiązane od wersji sprzętowych H52, wszystko poniżej jest zagrożone niestety - co nie znaczy, że każdy ekran poniżej H52 się uszkodzi

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach uzupełnienia, można też skorzystać z ekranu bez literki "b" na końcu. Różni się innymi przyciskami (akurat dla mnie układ przycisków bardziej pasuje, bo z voice i oryginalnej navi nie korzystam. Praktycznie tylko AA, a że AA odpala się z defaultu to przycisk APP w sumie też zbędny.). Plusem jest to że wszystkie przyciski działają od razu i ceny są trochę niższe (u mnie kupiona nówka sztuka, nieco ponad 300 pln). W mojej konfiguracji P&P. Ramka od "my firenda" już jedzie. Porównanie jakości, responsywności i wielkości ekranu do ori Amundsena W sumie nie ma co porównywać ;-)  W sumie cała impreza kosztuje niecałe 500 zł.

image.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Po wcześniejszym podłączeniu wydawało mi się, że wszystko siedzi jak trzeba, ale okazało się, że dolne zaczepy nie złapały. Podejrzewam, że wynika to z elementu zaznaczonego na zdjęciu. W oryginalnym ekranie jest o ok. połowę krótszy. Przycięcie powinno rozwiązać problem, ale czekam na ramkę i wtedy zobaczę jak to razem będzie współgrało i dopiero wtedy dokonam ewentualnych drastycznych kroków. Na razie będzie na dwóch górnych zaczepach i taśmie klejącej ;-)

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam co napisał @pab567. Ramka bardzo przyzwoita. Efekt końcowy - jak z fabryki 😀 Zresztą zobaczcie na zdjęciach.

Zauważyłem tylko jeden mały minus. My friendy zapomniały o wycięciach w ramce do wyciągania radia. Przez to może być trochę problem jak trzeba będzie je wyciągnąć. Ale to w sumie tylko tyle. Druga sprawa o której wcześniej pisałem - trzeba jednak spiłować trochę te wystające elementy (ok. 4 mm) w ekranie.

20220610_194556.thumb.jpg.8d82b06b5e626945df69218f4681e8e3.jpg20220610_194541.thumb.jpg.0e7d8a53a7279abc81f21fbff23d214e.jpg20220610_194512.thumb.jpg.813b391d6543f248e5922087d66a3338.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team