Skocz do zawartości

Ubytek Oleju


Netiv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoja O3 1.8 tsi 180km CJSA, mianowicie ubywa mi oleju i ostatnio ubyło 500ml / 1 tyś km z czego 700km to autostrada.

Mam pytanie czy u Was też w tym silniku ubywa oleju czy problem leży gdzie indziej? Teraz auto odstawiłem do mechanika w celu zrobienia płukanki i wymianie Castrola na Motul, oraz żeby sprawdził odme i turbine czy może nie puszcza oleju do wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć producent zakłada, że takie zużycie to norma 😕 

Osobiście posiadam 1,6 TDI CR 105KM. Przeszedłem z Castrola na PMO. Efekt jest taki, że pomiędzy wymianami (12 tys km max) ubywa raptem 100-150ml gdzie na Castrolu potrafiłem dolać nawet 500ml.

Inną sprawą jest to ile już jeździsz tym autkiem. Jeżeli zużycie Ci się powiększyło od dłuższego czasu to nie dobrze 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dombek100 napisał:

Co do zasady ten silnik CJSA/B/C raczej oleju nie biorze. U mnie jak pojawil sie problem ze zwiekszonym zurzyciem to okazalo sie wlasnie ze turbo do regeneracji.

Ile oleju zaczął Ci brać więcej? Przy jakim przebiegu miałeś turbo do regeneracji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 150 tys. Pojawil sie blad (juz nie pamietam doklanie jaki, ale generalnie wskazywal na jakis zawor przy turbo)

Normalnie pomiedzy standardowymi wymianami oleju co 12-15 tys km. dolewalem max 1l (w zaleznosci od tego jak duzo jezdzilem z predkosciami autostradowymi).

Od kiedy pojawil sie ten blad zużycie zauwazalnie wzroslo (Ciezko mi powiedziec dokladnie o ile, bo w sumie szybko wzialem sie za naprawe), ale na pewno bylo to duzo wiecej niz 1 l na 12 tys km. 

Po regeneracji turbo jak narazie wyglada ze problem nadmiernego zurzycia oleju zostal rozwiazany.

Najciekawsze ze auto mimo uszkodzonej turbiny szlo jak glupie.

Edytowane przez Dombek100 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team