Skocz do zawartości

Android Auto i CarPlay zniknęło


KraQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam taki problem. Przez długi czas używałem AA w moim Amundsenie MiB2. Funkcja była włączona w 5f/adaptacje. Ostatnio podczas jazdy AA się zawiesiło (pierwszy raz coś takiego się wydarzyło). Wyłączyłem MiB-a, włączyłem ponownie, podpiąłem od nowa kablem telefon. AA pojawiło się na chwilę i stracił połączenie. Później podpinając telefon pojawiał się tylko komunikat na telefonie "Zezwolić na dostęp do danych telefonu.... Zezwalaj /  Odrzuć". Niezależnie czy wybieram zezwalaj czy odrzuć - nic się nie dzieje. Od tej pory AA już się nie pojawiło. Zacząłem od resetu telefonu, resetu radia, zmiany kabla, przywrócenie ustawień fabrycznych miba, odinstalowanie aktualizacji AA, próba na innym telefonie, samochód zostawiony na całą noc i zamknięty (żeby się głęboko uśpił). Nic, zero reakcji.

Podłączyłem się OBD11. Był jeden błąd: B201A00. Wygenerowałem nowy kod i błąd zniknął. jednak to nic nie pomogło.

Wszedłem w 5f/adaptacje i okazało się że nie ma tam tych opcji (Google gal itp) dzięki którym wcześniej włączyłem AA i CP. 

Jedyna opcja jaką telefon chce się łączyć to mirror link ale wiadomo to nie działa.

Tryb przesyłania w telefonie to transmisja danych/Android Auto.

W sterowniku 5f usb ma tryb: full.

MIB2: 5Q0035874A / MST2_EU_SK_ZR_P0253T

Co się mogło wydarzyć i jak to naprawić?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie/pomoc.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że masz problem z EEPROM lub EEMC - pytanie tylko programowy czy sprzętowy. Spróbuj zaktualizować soft - najlepiej włącz tryb deweloperski i wymuś aktualizacje wszystkich plików przez Testmode/Manuał Software Update.

Systemy infotainment w grupie VAG

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Zgodnie z sugestią @pab567 wgrałem jeszcze raz FW MST2_EU_SK_ZR_P0253T zaznaczając wszystkie elementy. Niestety to nie pomogło. Jak wchodziłem w opcję smartlink pojawiało się żebym zgłosił się do dealera na zakupy. Kody SWAP od AA i CP były oznaczone jako nieaktywne. W 5F/Adaptacjach/Vehicle Configuration/ opcje się pojawiły ale próba ich włączenia kończyła się błędem na czerwono nieobsługiwane (albo coś takiego). Wrzuciłem patch do FW SK_ZR_P0253T_FEC_ALL_CID_OFF_CP_OFF_SPORT_FIXED, Zniknęło info o wizycie u delaera ale był sam mirror link. Wywaliłem te nieaktywne kody SWAP i wrzuciłem jeszcze raz - teraz na liście były jako aktywne. W menu nadal nie było AA i CP więc w 5F/Adaptacjach/Vehicle Conf/ włączyłem Google Gal i Apple dio. Sukces - opcje wskoczyły w menu smart link i wszystko ruszyło. Dla porządku jeszcze tylko wywaliłem błąd B201A. 

UFF :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team