Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam posiadam skode octavie 3 rs 2016 rok silnik chhb o mocy 407km 551nm w manualu. Podczas gwaltownego przyspieszenia z 1 biegu nagle slychac przez chwile mocne uderzenia jakbym wjechal w kilka dziur i zaraz ustepuje. Problem ten nie pojawia sie przy wyzszych biegach, czy to sucho czy mokro stuki sa  aczkolwiek dzisiaj przy temp. 30+ nie bylo tych stukow. Auto sprawdzal diagnosta zawieszenie jest wporzadku nic sie nie dzieje. Zaznaczam zawieszenie jest seryjne nic nie bylo ruszane. Diagnosta stwierdzil ze trzeba wymienic amortyzatory z przodu na sportowe bo te mozliwe ze nie daja rady przy takiej mocy. Dodam ze auto ma przejechane 74 000km tuning pod aktulna moc byl robiony przy 65 000km. Opona michelin pilot sport 4 nowa 225/45. Czy ktos mial podobna sytuacje i moze napisac z czego to wynika bo narazie nie wiem na co szykowac kase 

To ja przy 150KM też tak mam jak zbyt mocno przyspieszę. Asr esp i te inne wspomagacze wg mnie tak się ujawniają. Przy 30⁰ opona dobrze rozgrzana ładnie skleiła i dlatego było dobrze.

Nie wiem jechalem dzisiaj tylko 15 km w tej temp. z wlaczona trakcja zatrzymalem auto i noga na gaz i zero stukow. Nie wiem czy to wina tych systemow. Obawiam sie zeby w koszta pozniej wieksze nie wpasc

@Tomek Kowalski Sprzęgło masz fabryczne?Mam czasami podobnie i przy 480Nm momentu i paru innych objawach trzeba pomyśleć o mocniejszym sprzegle i pewnie nowej dwumasie.

@Tomek Kowalski a może po prostu masz typowy objaw podskakującego koła? Tutaj na forum było to opisywane dość dokładnie. Dziwię się że przy takiej mocy w ogóle da radę ruszyć tym samochodem.

u mnie przy 150KM koło podskakuje jak depnę mocniej. I wtedy tak napier..... jakby miało coś od budy się oderwać. Ponoć standard. Ludzie wymieniali poduszki pod skrzynią na mocniejsze, pełne i trochę pomagało.

edit

Edytowano przez mariush19

Sprzeglo jest wzmocnione takze bez obaw. Przeczytalem o tym podskakujacym kole i pewnie to jest to. Niestety octavia przy takiej mocy na przednia os nie daje rady. Co innego gdyby to byl 4x4 inna bajka. Powiem wam ze jak jest goraco i opony rozgrzane to nawet tego efektu nie ma ale lepiej z miejsca ostrych zrywow nie robic. Dla mnie sprawa jasna dzieki za podeslanie tematu o tym wheel hop 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.