Skocz do zawartości

Spojler na tylną klapę


scary

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wrzuceniem mini spojlera na klapę tylną (kolor auta czarna perła) i teraz mam problem który tak naprawdę wybrać:

1) 5e5071605b

 nsize_06.jpg

2) 5e5071605a - z aktualnego pakietu Sport

1e8e6fcs-960.jpg

Więcej jego zdjęć tutaj: http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=514947&postcount=42

Czy ktoś widział ten spojler z pakietu Sport na żywo? bo nie widziałem jeszcze ani jednego auta w tym pakiecie a tym bardziej z tym spojlerem... (w ASO też nigdzie w pobliżu nie ma auta w takiej konfiguracji)

Zastanawiam się czy nie będzie on zbyt duży i nie będzie zbyt przesadzony na aucie... Ten niski wydaje mi się że na czarnym aucie straci się całkowicie i nie będzie wyglądał tak fajnie jak na białym aucie...

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem właśnie jak to wyglądać będzie ;)

Mówisz dokładnie o tym ogonku np. z RS230?
skodaoctaviavrs230_02.jpg

On chyba oryginalnie czarny wychodzi już? wtedy by mi odeszło malowanie chociaż ;)

Będę musiał podpytać ile w ASO sobie za niego liczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i postanowione - czarny spojler z RS230 zamówiony :-D

Tak jeżeli ktoś by chciał pytać w ASO o jego cenę to z rabatami jakieś 2400 zł brutto + 500zł brutto jeszcze malowanie z montażem O.o

Superskoda.com za to samo sobie liczy 220 Euro i jest już pomalowany :-P (oczywiście oryginał Skody)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynają się schody - spojler przyszedł, wszystko pięknie ładnie...

Ale ASO boi się go zamontować bo by musieli dziury wiercić w klapie - i oni się boją tego zrobić bo w życiu tego nie robili...

Moment podsumujmy: przyjeżdżam autem na gwarancji, z oryginalnymi częściami i słyszę że ASO się boi czegoś zrobić bo nigdy tego nie robili? :-D A nawet jakby to zrobili to oni gwarancji mi nie mogą na to dać bo nie mają jak tego uszczelnić i w ogóle... ręce mi opadły dosłownie :-P

Edytowane przez scary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dnia 12.05.2016 at 14:03, scary napisał:

No to zaczynają się schody - spojler przyszedł, wszystko pięknie ładnie...

Ale ASO boi się go zamontować bo by musieli dziury wiercić w klapie - i oni się boją tego zrobić bo w życiu tego nie robili...

Moment podsumujmy: przyjeżdżam autem na gwarancji, z oryginalnymi częściami i słyszę że ASO się boi czegoś zrobić bo nigdy tego nie robili? :-D A nawet jakby to zrobili to oni gwarancji mi nie mogą na to dać bo nie mają jak tego uszczelnić i w ogóle... ręce mi opadły dosłownie :-P

Wydaje mi się, że uszczelnia to ten klej, który jest stosowany do mocowania spojlera razem ze śrubami. 

Dnia 12.05.2016 at 20:10, scary napisał:

Jutro jadę do innego ASO, zobaczymy co powiedzą... W pobliżu na szczęście mam z 4 salony :-)

No i jak się ta sprawa zakończyła? Bo już trochę czasu minęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie nowy spojler ma klej wokół miejsca gdzie są śruby i styka się z klapą... na używany trzeba klej nałożyć samemu ;-) 

Są w stanie założyć to w ASO który ma zakład blacharsko-lakierniczy i wtedy dają 2 lata gwarancji na klapę (liczą to jako naprawa blacharska) - ale w ASO założą niestety tylko nowy bo jest w nim szablon do nawiercania dziur... w używce trzeba wymierzyć wszystko samemu bez szablonu, a na to ASO już jest bardzo niechętne ;-) 

Koszt w ASO z tego co pamiętam to coś koło 300zł chyba był :-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam, bo chcę swój pomalować albo okleić na czarno bo mam w kolorze reszty auta - szary...

Myślę, że ogarnie to każda firma foliująca albo lakiernik.

Klej chyba taki ma być?

HHA381014.jpg

Edytowane przez sebkoch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez problemu sobie każdy poradzi... trzeba będzie pewnie jedynie delikatnie odrywać żeby nie uszkodzić lakieru na klapie...

Co do kleju to nie ma sensu z ASO go kupować, bo tylko ostro przepłacisz i dostaniesz normalny klej który kupisz w sklepie z woreczkiem z VW :-D 

Ja waliłem na jakimś porządnym kleju do szyb z uszczelniaczem :-P 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie (Renault) robiłem taki sam myk, tj. montaż "używanego orginalnego spojlera kupionego poza ASO". Podjechałem z nim do ASO i bez szablonu mi zamontowali. Sprawdź tylko czy oby na pewno siłowniki klapy w wersji bez spojlera są identyczne z tą ze spojlerem, co by nie okazało się że klapa będzie się zamykać (ja w renówce musiałem zmienić na mocniejsze).

Edytowane przez bolo81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Piotrek ja zakupiłem już polakierowany na superskoda.com 

Co do zamontowania, to niestety do spojlera nie dostajesz szablonu (dostępny jedynie w ASO jak kupujesz nówkę za ponad 2000zł), więc musisz sobie sam wymierzyć wszystko i nawiercić dziury w klapie, później przyklejenie z przykręceniem go do klapy i po sprawie ? Albo bawisz się sam, albo znajdź jakiegoś ogarniętego blacharza/tuningowca który ci to ogarnie ? 

Ja jestem mega zadowolony z niego, nic się z nim nie dzieje - jedynie po dłuższym czasie musiałem wymienić siłowniki w klapie na te z RS-a, bo klapa jest cięższa i już nie wydalały oryginalne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team