Skocz do zawartości

Wygłuszanie nadkoli przód OIII RS


1324354

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem wtytłumić sobie nadkola z przodu w swojej o3 rs. Inspiracje naklejenia Bitmat na nadkole od strony plastikowej zaczerpnąłem z Youtuba 🙂

Jak to wyglada przed oklejeniem ---> i odtłuszczanie WEICON PLASTIC CLEANER zmywacz odtłuszczacz 500ml

IMG_4702.thumb.JPG.a7ef68518297b728948c828b04e7fbfd.JPG

Po naklejeniu samej maty bitmat AB-25 ---> + rozwałkowanie ROLKA DOCISKOWA ( maty i pianki nie należy naklejać na otwory montażowe ! )

IMG_4712.thumb.JPG.0c754769369e050170187fa5b2c485e2.JPG

I oczywiście na końcu pianka K6S 6mm ---> + rozwałkowanie ROLKA DOCISKOWA

IMG_4713.thumb.JPG.e13f0a47b3d3e07f2369febd5c2dbcb2.JPG

Matę trzeba naprawdę mocno rozwałkować w celu dobrego wytłumienia, piankę najlepiej nałożyć w jednym kawałku 🙂 

Jaki efekt ? Mniejszy szum z kół, mniej słyszane dziury na drogach, w deszczu też go nie słychać. 

Efekt przed wytłumieniem --->

IMG_4696.MOV

I efekt po wytłumieniu --->

IMG_4705.MOV

Roboty na dwa nadkola około 4h trzeba sobie zaplanować efekt oceńcie sami pozdrawiam 🙂

Edytowane przez 1324354 (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Wygłuszanie nadkoli przód OIII RS
W dniu 23.02.2023 o 08:03, mariush19 napisał(a):

Czy ta pianka nie będzie chłonąć wody?? bo już jedna pianka jest za przednim błotnikiem, i jak koledzy ją wyjmują to nieciekawie to wygląda

Pianka która jest fabrycznie odciąłem od dołu 2cm ,żeby miała swobodnie gdzie kapać woda bo ona jest tam bardzo mocno wciśnieta i trzyma wodę obstawiam cały rok 😕 a tak może będzie się skraplać jak jest troche szczeliny od dołu. Co do wyguszania błotników pianka to pisze ,że ona nie pochłania wody wiec nie wiem na pewno jest mocno ściśnięta do nadkoli bo tam nie ma za bardzo dużo miejsca. Pozdrawiam 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.05.2023 o 11:53, PUL napisał(a):

Możesz napisać ile materiału zużyłeś ? Chciałbym wiedzieć ile zamówić.

Wysłałem priv 🙂

W dniu 16.05.2023 o 11:53, PUL napisał(a):

Możesz napisać ile materiału zużyłeś ? Chciałbym wiedzieć ile zamówić.

Wysłałem priv 🙂

nadkole.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team