Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem o3 rs TDI ciepły/ zimny silnik


pawelrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio kilka razy udało mi sie nagrać jak mój silnik nie chce odpalić "od strzała". Nie wiem co może byc powodem tego ze kilka razu go zakręci i dopiero zaskoczy. Zdążą sie to i na ciepłym i na zimnym silniku. Najcześciej na zimnym.

Nie jest to uciążliwe ani kłopotliwe ale mnie denerwuje :)

Najcześciej występuje po nocy jak rano idę do samochodu.

Wrzucę kilka filmików.

Auto niedługo bedzie miało rok i przegląd na 30 tys.

Olej wymieniam z filtrami co 15.

Jeśli ktoś z was ma podobny objaw to podzielcie sie waszymi spostrzeżeniami.

Muszę dodać ze rzadko to sie zdarza ale na przeciągu 10 tys km wystapiło z6-7 razy.

Może ja juz sie trochę czepiam ale zwróciło to moja uwagę. Jak będę za jakiś czas na przeglądzie w ASO to pokaże im to.

Auta nie podpinałem jeszcze do kompa

https://vimeo.com/165864525

https://vimeo.com/165864642

Wrzucajcie swoje filmy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam system bezkluczykowy poza tym nowe diesle maja szybkie grzanie także powinny palić od strzała. Mam tez superba 2 l&k TDI 170 4x4 i tam nigdy tak nie miałem. A przebieg koło 60 tys. W superbie tez pale z przycisku

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze leje dobrego diesla.

Będę jeszcze to obserwował. Zobaczymy co powiedzą w ASO na przeglądzie.

Taka jak mówisz o tym wcześniejszym odpaleniem zapłonu i grzaniem świec to tez próbowałem i bez różnicy. Niestety nie udało mi sie tego nagrać. I tak to sporadycznie sie dzieje wiec to nic strasznego.

Widziałem ze Niemcy piszą o tym na swoich forach. Zobaczymy co oni wymyśla :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W odpowiedzi na pytanie i film jaki pokazałem w skodzie dotyczący krótkiego "piłowania" przy odpalaniu mechanik powiedział ze to całkowicie normalne. Tłumaczył ze komputer steruje zapłonem i czujnikami temperatury co daje nieraz taki efekt "piłowania".

I na zimnym i na ciepłym nieraz tak sie dzieje. Przy okazji przeglądu na 30 tys km i wymianie wszystkich filtrów powiedzieli ze samochód jest w stanie idealnym. Będę obserwował to chociaż czytałem na niemieckim forum ze taka sama odpowiedz dostali w warsztacie skody. Myśle ze temat można zamknąć.

Podobny objaw zauważyłem u kolegi w audi a6 c7 2.7tdi. Powiedział ze nawet na to nie zwrócił uwagi.

Nie wiem czy w skodzie mówią prawdę ale gwarancja jest :)

A autko śmiga !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team