Skocz do zawartości

Brak mocy w trakcie deszczu


Shaqu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skoda Octavia 3 FL 2018 CZDA 150KM

W trakcie opadów deszczu odcina gaz na kilka sekund. Brak mocy zarówno jak trzymam gaz jak i na tempomacie przy prędkościach autostradowych na piątym i szóstym biegu. Nie mam ACC.  VCDS nie pokazuje żadnych błędów. Na desce rozdzielczej żadnych błędów.

Podobny objaw miałem jadąc w trakcie silnych opadów śniegu.

Pomaga redukcja biegu na wyższy. Wydaje mi się pełne odkręcenie gazu po kilku sekundach również po chwili przywraca moc.

Na tempomacie w trakcie tej usterki zwalnia o 10 km/h poczym wraca do ustalonej prędkości.

Dziwne jest to, że objaw występuje wyłącznie w trakcie opadów śniegu bądź deszczu.

Ma ktoś jakiś pomysł? od czego zacząć analizę problemu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wymieniać czujnik ciśnienia doładowania przy kolektorze wydechowym (04E906051) lub ten przy chłodnicy powietrza (03G906051)? 

To są moje typy. Nie jestem w stanie tego sprawdzić bo VCDS nie dość, że nie podaje błędów to jeszcze mierniki VCDS nie wskazują mi aktualnych wartości, albo źle szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.04.2023 o 22:46, Shaqu napisał(a):

Witam

Skoda Octavia 3 FL 2018 CZDA 150KM

W trakcie opadów deszczu odcina gaz na kilka sekund. Brak mocy zarówno jak trzymam gaz jak i na tempomacie przy prędkościach autostradowych na piątym i szóstym biegu. Nie mam ACC.  VCDS nie pokazuje żadnych błędów. Na desce rozdzielczej żadnych błędów.

Podobny objaw miałem jadąc w trakcie silnych opadów śniegu.

Pomaga redukcja biegu na wyższy. Wydaje mi się pełne odkręcenie gazu po kilku sekundach również po chwili przywraca moc.

Na tempomacie w trakcie tej usterki zwalnia o 10 km/h poczym wraca do ustalonej prędkości.

Dziwne jest to, że objaw występuje wyłącznie w trakcie opadów śniegu bądź deszczu.

Ma ktoś jakiś pomysł? od czego zacząć analizę problemu?

Cześć
Miałem taki objaw szczególnie podczas ruszania z jedynki jak było mokro, zero reakcji przez sekundę.

Okazało się, że to ESP dba o bezpieczeństwo 😉 , po wyłączeniu reakcja natychmiastowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 29.01.2024 o 14:40, Jackowski jac napisał(a):

Witam,

czy udało się już zlokalizować przyczynę problemu ?

Wyłączyłem osuszanie tarcz hamulcowych.
Do tej pory nie odnotowałem problemu.

Edytowane przez Shaqu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team