Skocz do zawartości

Chorwacja


Raccoon

Rekomendowane odpowiedzi

KoDzięki Panowie! Na CZ i AU winiety kupiłem na BP w Mszanie, o której pisał @Wojti2. Słoweńską kupiłem na przejściu granicznym jadąc A9.

Droga ogólnie spoko, ale mnóstwo ograniczeń do 100/110. 1050km zrobione w równe 10h i można było otwierać Ožujsko :)

@Namo ja chyba inaczej jechałem, bo tego przejścia w SLO nie mijałem. Chyba, że akurat mi się przysnęło ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
36 minut temu, Namo napisał:
Ooo, beta Marijany.
pogoda pochmurna widzę, mieliście okazję kąpać się?

Tak, Marjana jest w chacie bo sprząta. Jesteśmy ostatnimi goscmi;) Pogoda pochmurna ale ciepło. Codziennie jest kapanie 21-22 stopnie, da się przezyc;)



Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez FakeRS
kod - Tapatalk (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, powoli planuję wyjazd ze znajomymi do Chorwacji na 2018r. W grę wchodzi tylko Pag.
Planujemy wyjazd w środku sezonu - na przełomie lipca i sierpnia, stąd też tak wczesne szukanie apartamentów.

Ma ktoś sprawdzony przyjemny apartament na wyspie? Koniecznie 6-osobowy 9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego apartamentu czy osobno?

Najlepiej by było do jednego. W przypadku dwóch zwykle jest drożej. Nie chcemy więcej niż ~550zł na noc za cały app.
Szukamy trzech sypialni (dwie małżeńskie, jedna z dwoma łóżkami). To znacznie zawęża poszukiwania.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubO2 http://www.irming.hr/_Poljska.htm

Gospodarze na miejscu, bardzo mili na powitanie winko ;) Jest możliwość klimy lub bez ale ja byłem bez i było spoko. Nie jest to najtańszy apartament w okolicy ale bardzo blisko morza i praktycznie puste plaże w sezonie. W pobliżu dwie bardzo dobre restauracje i jeden sklepik oraz piekarnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FakeRS Fajny app ale bardzo nisko. Nie chcę za daleko jechać bo moja Oct już 10 lat będzie miała w przyszłym roku. Pag jest optymalny bo jest relatywnie blisko. (Rok temu strzelił mi dwumas w połowie drogi do Cro xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JakubO2 napisał:

@FakeRS Fajny app ale bardzo nisko. Nie chcę za daleko jechać bo moja Oct już 10 lat będzie miała w przyszłym roku. Pag jest optymalny bo jest relatywnie blisko. (Rok temu strzelił mi dwumas w połowie drogi do Cro xD)

Ja swoja :) 13 letnia :) O1 jechalem prawie 1200km (w sumie jakies 3000km)i zaladowana bo 4 os. jechaly. Spisala sie na medal i to nie pierwszy raz. Dzisiaj to juz 15 letnie auto i dalej jest tak, ze pakujemy sie i jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ...nawet mijałem moich "oprawców" przy okazji złapania innego ... niestety już przy końcówce i jechali potem za mną... gdybym tylko widział zegary hyh torba na zbiornik niestety była wysoka... u nas nic by nie było a tam.. lipa.   Na koniec doprowadzili na sygnale do zjazdu na autostradę i pomachali .. ale cóż... 50 poszło..

  • O nie! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
7 minut temu, Mickul napisał:

w lutym

Średnio 12 stopni, wiatr dochodzący do 130 km/h w okolicach wody. LTE najszybsze w Europie :-)

Niedaleko Złoty Róg który wygląda tak.

braczlatnirat1.jpg

Zakwaterowanie to tylko hotel bo klimą w apartmani nie wygrzejesz :-) Ja jadę na sylwestra do Cro jak Kaśka ogranie wolne w Biedrze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzając Cro bardzo często spotykałem się w apartamentach z klima, za dodatkową opłatą - po opłacie dostajesz pilota :). Jest to bardzo łatwe do obejścia.... a mianowicie jeżeli macie telefony z irDA i odpowiednią aplikacją (telefony LG mają taką natywnie zainstalowaną) już możecie sterować klimą.

Osobiście bardzo rzadko używaliśmy klimy, ponieważ wątpię by te klimy regularnie konserwowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Którędy jeździcie do Chorwacji? Jadę na Pag na koniec lipca, start z autostrady A1.
Kilka razy już jechałem taką trasą jak na foto czyli przez Słowację i Węgry i szczerze mówiąc ta trasa już mi się znudziła. Przejazd z postojami trwał około 13h.
Myślę żeby w tym roku pojechać najszybszą trasą (sugerowaną przez mapy Google), czyli przez Czechy, Austrię i Słowenię. Mapy pokazują że dojadę około 1h szybciej niż starą trasą + jest bliżej.
Ma to sens?

trasa2015.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JakubO2 napisał:

przez Czechy, Austrię i Słowenię

Przez Austrię masz nasrane fotoradarami, trasa beznadziejna bo wszyscy tamtędy jadą a droga prowadzi przez kilka wiosek z ogr. do 50 km/h.

Jedyna słuszna trasa, pedał w podłodze i non-stop dwupas.

trasa przez węgry.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Namo napisał:

ogr. do 150 km/h

To by było całkiem przyjemne xD


Czyli jeździmy tak samo, tylko ja zawsze omijałem Budapeszt wioskami bo się bałem tam korków, chociaż po kilku akcjach z wyprzedzającymi na czołowe Węgrami to raczej sobie już odpuszczę te ich wioski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team