Skocz do zawartości

Chorwacja


Raccoon

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, JakubO2 napisał:

przyjemne

Już poprawiłem, miło nie jest :-)

2 minuty temu, JakubO2 napisał:

bałem tam korków

Jechałem w dzień i nocy i korków nie ma, ustawiony mam punkt pośredni w navi 47.444510, 18.890329, omijam bokiem Budapeszt i lecę dalej. Teraz jest na tym winklu remont i o mało pachołków nie zebrałem, ale do wakacji będzie gotowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JakubO2 napisał:

koszty winiet?

Winiety to drobne na frytki. Najgorsze są te zjazdy do wiosek, dwukierunkowe drogi o czwartej nad ranem i oczywiście korki w Słowenii. Jak masz zdrowie to jedź obczaić, z powrotem wrócisz już przez Węgry.

3 minuty temu, JakubO2 napisał:

dnych remontów na tej trasie?

Żadnych w lutym nie ma poza tym objazdem stolicy Węgier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo  Startuję w poniedziałek o 3 w nocy (30.07) to mam w nadzieję że nie będzie ogólnych dramatów z korkami na żadnej trasie. Raczej zmiany turnusu ominę. Zobaczę jak się będzie prezentować ruch w czerwcu i wtedy się zdecyduję.

btw, w tym roku stacjonuję 300m od Twojej ulubionej Mary :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 8.02.2018 at 09:01, mirekul napisał:

Ja tyz sie pochwale i w tym roku odwiedzamy z rodzinką Orebic  :)

Zastanów się jeszcze, bo jest dużo fajniejszych miejscówek w okolicy ;) 

W Orebicu jest tłoczno i plaże są takie sobie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mickul napisał:

Szukam noclegów dla 4 osób w okolicy Zadaru. Ktoś cos?

W okolicach Zadaru polecam wyspę Uglijan i Pasman (są połączone mostem). Z Zadaru się płynie z pół godziny góra, wrócić można drugim promem z Pasmanu do Biogardu. Bardziej polecam Pasman, super plaże piaszczyste, długo płytko, czystsza i cieplejsza woda niż przy kontynencie, mimo że to tylko 2 km w linii prostej. Dużoooo mnie ludzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Godlik napisał:

Zastanów się jeszcze, bo jest dużo fajniejszych miejscówek w okolicy ;) 

W Orebicu jest tłoczno i plaże są takie sobie... 

Zazwyczaj odwiedzalismy Podgorę, tertaz padło na Orebic i raczej już nie mogę tego zmienic - rezerwacja. Zobaczymy jak to będzie, narazie rozważam trasę bo to jednak kilka godzin jazdy dłużej niż do Podgory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mirekul napisał:

padło na Orebic

Orebić to jest taka miejscówka w Chorwacji, że możesz mieć wypite, wszędzie blisko, pikarnica, konoba, plaża. Stawiasz auto pierwszego dnia i odpalasz dopiero na wyjazd. Infrastruktura rozbudowana przy plaży, więc można leżeć i robić nic. Idealne miejsce dla tych których nie irytuje obecność innych turystów, ja wolę w dziczy na Pagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jedziemy z @rrobert do Pagu we wrześniu. Wyjeżdżamy w piątek na noc 7 września, śmiagamy przez Węgry i wracamy 15 września żeby w niedzielę być w w domu.

Nocować będziemy w Apartmani Mary w dwóch dolnych apartamentach. W tym terminie wolne są dwa górne, App Ana (2+1/2+2) 40 eur za noc i Magdalena (2+4) 45 eur za noc. 

Jakby ktoś chciał jechać z nami to zapraszam.

2018-06-24 10.48.53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z Wegrami?

Ile razyjezdzilismy do Cro to wlasnie przez Wegry i zeby bylo smieszniej droga lokalna, chyba 86. Zazwyczaj jak wjezdzalem na Wegry to bylo juz tak ok. 22.00 wiec ta droga jechalem jak autostrada oczywiscie wolniej w miejscowosciach przez ktore przemykalem po drodze.

W tym roku pokusilismy sie na Bulgarie no i tu juz jechalismy autostradami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mickul ja na Chorwację zawsze jeżdżę przez Słowację i Węgry. I chwalę sobie. Szczególnie śmieszny koszt węgierskich autostrad. Ale Wy ze Śląska macie lepiej jechać przez trasę podaną przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Planuję wyjazd do cro w drugiej połowie września. Jak środkową dalmację w miarę znam, to południa, okolice dubrownika, już mniej a tam planuję spędzić drugą część urlopu. Znacie jakieś ładne dojścia do morza, miejscówki na jedzonko, miasteczka lub co warto zobaczyć?

Drugie pytanie, jak wygląda dostępność paliwa 98+ po drodze przez czechy, słowację, węgry, cro? Duża przebitka na cenie przy autostradach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może z innej beczki czy tam jest tak pięknie i tanio ze tak sporo osób tam się wybiera ? zastanawiam się nad wczasami ale ilość km jest dość spora do tego jak policzę paliwo już zbiera się ładna sumka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team