Skocz do zawartości

Chorwacja


Raccoon

Rekomendowane odpowiedzi

Jest bardzo ładnie. Zjechałem niemal całe wybrzeże i oprócz północy, za każdym razem trafiałem miejsca gdzie można złapać się za głowę z wrażenia. Woda czysciutka i ciepła, widoki na wybrzeże dalmatyńskie niesamowite, pogoda pewna. A czy daleko? Niektórym, zwłaszcza z południa kraju, bardzej opłaca się jechać nad adriatyk niż nad bałtyk.. raptem 2-3h jazdy dłużej.

Ceny poza sezonem znacznie niższe, a pogoda także wspaniała.

ps. tanio to było, ale 10 lat temu :P

Edytowane przez blaise (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa od Ciebie z Wejherowa to jest tam 2000 km prawie w jedną stronę ? 

Powiem tak. Tanio było kiedyś. Teraz ceny są jak w Polsce, albo i wyższe. Ale pogoda prawie zawsze piękna. Morze ciepłe. Widoki przepiękne. Można leżeć na plaży jak i zwiedzać. Ludzie bardzo przyjaźnie nastawieni. Warto odwiedzić ten kraj. 

Ja za rok myślę o Czarnogórze. Ale może być tak że znów wyjadę do Chorwacji. 

Dobra rada. Najlepiej jechać tam i wyjechać w środku tygodnia. W sobotę i niedzielę okropne korki na autostradzie. Chyba że wyjedziesz tak żeby za rozjazd na Rijekę przejechać jeszcze przed 8 rano to będzie raczej ok:) 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z Polari Mobile Home spod Rovinij i powiem tak: byłem 10 lat temu w Chorwacji i pamiętam że jedzenie było drogie a teraz jest cholernie drogie. Oczywiście w lidlu i innych sklepach jest trochę drożej niż w polsce ale jakaś knajpa to już wydatek około 400 kun na czteroosobową rodzinę a to już blisko 250 zeta. Rok temu byłem w Bułgarii i ceny były zdecydowanie niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bylismy w Bułgarii jako przerywnik od Chorwacji i musze stwierdzić, że Bułgaria w porównaniu do CRO to niestety śmietnik :(. Ceny porównywalne do polskich (LIDL). Jechaliśmy przez Czechy, Słowację, Węgry i Serbię (smród i syf na parkingach, a na jednej stacji sieciowej tak śmierdziało jak w Toj Toj'u). Drogi główne są OK, ale boczne w Bułgarii to już tragedia... TRAGEDIA. Koszt wakacji w sezonie z przejazdem i autostradami oraz pobytem i jazdami na miejscu (10 nocy w apartamencie w miejscowości Aheloy) to ok. 2.800 zł na 4 osoby. O jedzeniu nie wspominam bo 1. Lidl porównywalny cenowo, a czy w domu, czy tam to tez trzeba jeść :). Był jeszcze Aquapark, ale jego ceny nie pamiętam. W sumie przejechaliśmy 3920km, a i wracaliśmy przez Romunię by nie jechać przez Serbię.

Edytowane przez mirekul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Inwestycja która pochłonie hajs na mody ale czego nie robi się za głosem serca. Wpadłem na pomysł aby mieć swoje medium związane z Chorwacją i może będzie ono bodźcem do rychłego zamieszkania w tym kraju.

Chorwacja

Zapraszam Octavia.team na utworzone kilka dni temu Forum Croatia.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ta Chorwacja mnie chyba nie uniknie bo w związku z incydentem uszy zony aby nie straciły słuchu musza odpocząć od samolotu wiec skoda zawiezie nas do Chorwacji ? Panowie jakies wrazenia z pobytu w części tego kraju położonej niedaleko Włoch ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z mojego doświadczenia wynika, że im dalej na południe, tym ładniej. Po zjechaniu prawie całego wybrzeża (nie licząc północy, bo tam nie ma po co jechać :P), trafiłem na półwysep Peljesac i tam wracałem co roku przez kilka ładnych lat.

Ale w kolejnym roku chyba muszę coś zmienić, bo im już dzieciaki marudzą że nudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowa jeśli nie byłeś jeszcze w chorwacji, to lepiej dojechać na wieczór w okolice jezior plitvickich i tam zrobić nocleg. Następnego dnia zwiedzić jeziora na spokojnie przez 4-6h i stamtąd potem jechać na południe od mniej więcej wyspy pag do samej czarnogóry.

BTW kiedy chcesz jechać?

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, blaise napisał:

Lodowa jeśli nie byłeś jeszcze w chorwacji, to lepiej dojechać na wieczór w okolice jezior plitvickich i tam zrobić nocleg. Następnego dnia zwiedzić jeziora na spokojnie przez 4-6h i stamtąd potem jechać na południe od mniej więcej wyspy pag do samej czarnogóry.

BTW kiedy chcesz jechać?

Polecam ten plan na pierwszy raz w Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, blaise napisał:

Lodowa jeśli nie byłeś jeszcze w chorwacji, to lepiej dojechać na wieczór w okolice jezior plitvickich i tam zrobić nocleg. Następnego dnia zwiedzić jeziora na spokojnie przez 4-6h i stamtąd potem jechać na południe od mniej więcej wyspy pag do samej czarnogóry.

BTW kiedy chcesz jechać?

Ej super pomysl a na powrocie np budapeszt 

oj dopiero we wrzesniu ale praca dzis pozwolila mi spojrzec wprzod w plany wakacyjne ( malo dzis obowiazkow bylo ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sporym wyprzedzeniem planujesz ?

Wrzesień jest optymalnym miesiącem. Ciepło woda, pogoda idealna pod 30 stopni, pusto na plażach (oprócz mordoru w postaci makarskiej, baskiej vody itd.), kwatery za połowę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wcale za wcześnie. Najlepsze kwatery rezerwuje się właśnie teraz, a na początku roku płaci zaliczkę. "Mój" gospodarz, właśnie teraz rozsyła maile z prośbą o potwierdzenie terminów/rezerwacje.

I tak jak pisano powyżej, trzymaj się z dala od Makarskiej. Chyba że lubisz taką np. Ustkę w szczycie sezonu (włącznie z wszechobecnym językiem polskim) ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Wakacje zarezerwowane, termin 08.06-17.06.2019r. jak na pierwszy wyjazd do Cro nie wiem czy to dobry pomysł ale nie jedziemy sami i trzeba było się jakoś zgrać z terminami. Jedziemy do miejscowości Baska położonej na wyspie Krk. Jeśli ktoś tam był to może coś podpowie na co zwracać uwagę, a co można sobie odpuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team