Skocz do zawartości

Silnik 1.0 TSI w Skodzie Octavia


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Octavia 1,0 TSI zaoferuje kierowcy 115 koni mechanicznych i 200 Nm momentu obrotowego. Pierwszą setkę już w 9,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 202 km/h. Zamwina 6-biegową przekładnią manualną lub 7-biegowym automatem DSG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Namo napisał:

Taka litrówka to jedynie do miasta, na autostradzie będzie paliła więcej jak RS.

Jak do miasta i miałbym coś ze skody to Fabia albo Citigo, jeździć z takim kufrem O3 na zakupy ;)

Jednak rozsądni chyba wybiorą Rapida zamiast O3 1.0

Edytowane przez LEMUR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to być jedyne auto w rodzinie, większość czasu jeździ w centrum aglomeracji - Bytom - Katowice - tam nie ma szans na wykorzystanie jakichkolwiek osiągów nawet jakby były, ale ma też posłużyć na weekendowe i wakacyjne wyjazdy dla 4 osobowej rodziny. I ma to być skoda, benzyna, i raczej mało palić.

To co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem pewnej gównoburzy, która zalała internet po tym jak Skoda wprowadziła 1.0 do oferty (nie mówie tutaj o tym Forum, uogólniam po prostu).

Ford od dawna ma 1.0 Ecoboost, Renault i Fiat pchają 0.9Turbo do swoich wozideł. Dla kogoś kto jeździ np. tak jak ja po 30km dziennie, do pracy i z pracy po drogach gdzie maksymalna prędkość to 90km/h to samochód naprawdę optymalny. Za około 73/74 można kupić Style 1.0 z pakietem Amazing i 4lata gwarancji/4 lata przeglądów. Nie jest to zła cena moim zdaniem. Pewnie, że można taniej/lepiej/ładniej. Ale jak ktoś ma do tego jeszcze dwójke dzieci to taka O3 to naprawdę dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2016 at 11:30, Jan_krk napisał:

nie rozumiem pewnej gównoburzy

Wiesz, zalegają po internecie motoznaFcy którzy nie rozumieją, że świat idzie do przodu. Kiedyś nie było do pomyślenia, że litrowy silnik zrobi 100 KM. Dzisiaj to jest faktem, taki silnik nie dość, że jedzie lepiej od starych konstrukcji to jeszcze da odpocząć środowisku naturalnemu, o spalaniu nie wspominając. Mój ojciec w 2003 roku miał Fabię 1.4 MPi 60 KM, ja w 2009 roku kupiłem Octavię 1.4 TSI z mocą 122 KM a teraz zrobili 1.0 TSI 115 KM. Nie będę zdziwiony jak moja córka po zdaniu prawka będzie oglądał się za jakimś 0,65 ETSI który z pomocą silnika elektrycznego robi 144 KM :-) i będzie palił litr drogiej już wtedy bezołowiowej. 

Czytałem też, że malkontenci narzekali na cenę bo kilkanaście lat temu jak kupowali jedynkę w Elegance to za wypas zapłacili 61 000 zł a teraz cennik prawie-golasa zaczyna się od 60k. Inflacja, zarabiamy więcej, koszty produkcji droższe. Za gówniarza ojciec tankował Poloneza za 50 zł do pełna, teraz tym piniondzem rezerwę ledwo zakryjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team