Skocz do zawartości

Zakup RS czy RS230


matys

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zgadza sie. U mnie w 230 np seria byla 242km i 360 nm a u kolegi z forum seria w 220 262km i 370 nm jak dobrze pamietam :) jedyna rożnica pomiedzy modelami jest taka ze w 220/230Fl nie ma kilku dodatkowych elementow, ktore sa w 230/245Fl np. szpera czy inny wydech. Silnik jest wszedzie ten sam.

Edytowane przez Wolf (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo wszystko jest dokladnie takie samo (silnik, turbo itd.). Zwykly marketingowy zabieg. Wiedza, ze kazda seria ma 245+ to moga sobie na to pozwolic. I tak spoko, ze spelniaja te parametry, bo jak widze wykres Focusa RS, ktory ma 330KM zamiast podawanych 350KM to spuszczam zaslone zalu. Podobnie chyba jest z Type-R :D

Tak dla porownania - @hołek ma RS230 i mial serie 20KM mocniejsza od mojej (ja mam 220), a teraz po Stage 1 mamy praktycznie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BraWo Kiedyś jeszcze na OCP widziałem 324km po stage 1 o ile się nie mylę. Ale RS 245 wyjdzie to samo co i w RS220. 

@Maliniak tak Type R też nie trzyma serii. Wychodzi 290 parę koni z tego co pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to szkoda, ze tak to wygląda. W takim razie zakup VRS 245 nie ma większego sensu poza szperą, którą wykorzysta się chyba tylko na torze. Resztę dodatków można doposażyć oddzielnie pakiety  i zaoszczędzić z 5 -6 tyś żywej gotówki

Edytowane przez BraWo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele i tak brałem pod uwagę oraz 19 felgi + pakiet Black 

czyli to 0,1 do setki lepiej nic 230 to pewnie wynik szpery własnie

a po zakrętach lubię sobie docisnąć, odbije se to na kieszeni oczywiście gdyż opony 19" tanie nie są :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. czyli w cenniku specjalnie pominięto ten dodatek 230 vs 245 ?

http://az749841.vo.msecnd.net/sitesplpl/alv1/27057a83-d291-4747-87ce-7562018290b2/cennik_octavia_rs245.b8ad13f22ab189b6d2467e40c6df2de9.pdf

czy to jest innego rodzaju szpera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kamil RS230 napisał:

@BraWo to ta sama szpera VAQ elektronicznie sterowana blokada mechanizmu roznicowego. To samo jeździ w RS230 golfie GTI Performance, i Leonie Cupra

@BraWo i w cenniku RS230 i RS 245 jest wspomniane o szperze

tak ale w pozycji pod VRS 230 jest - (bez mozliwosci dokupienia) a w VRS 245 podane standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kamil RS230 napisał:

@BraWo bez możliwości dokupienia bo standard :) cennik na my17 pozycja zaraz pod systemami bezpieczeństwa i czarna kropka przy tym stoi :) 

Cennik Octavia RS 230 na rok modelowy 2017.pdf

Widzę własnie... ciekawe, że w nowych cennikach jest minus (-) przy VRS 230 a pełne koło (standard) przy VRS 245

Musze dopytać Dealera chociaż wątpię by ich wiedza była tak bogata w detale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BraWo RS230 fl to odpowiednik RS220 przed fl. Rs245fl to to samo co RS230 przed fl. I te wersje że sobą porównuj ja @Wolf @matys @Koszal coś możemy Ci o tym powiedzieć. Sami mamy RS230 przed fl. I raczej każdy z nas jest z tego zadowolony. Ja nie zmieniłbym na Rs220/RS230 fl. Doceniam szpere, fotele i lepsza skórę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team