Skocz do zawartości

Zakup RS czy RS230


matys

Rekomendowane odpowiedzi

@mattRS tak jest w VAQu. On przekazuje moc na to koło które akurat ma lepszą przyczepność. Czyli nawet jak będzie trzeba to przekaże 100% momentu na to koło które ma teraz lepszą przyczepność. I mówiąc szczerze działa to jak "wyciągarka". W zakręcie zamiast wynosić Cię na zewnątrz, to jeszcze bardziej ten zakręt zawężasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 jak działa szpera to wiem i użytkuję "prawdziwą" czyli płytkową w innym aucie. Ale zastanowiło mnie to 100% na jedno koło w VAQu i dalej mnie zastanawia. Ale ok jak tak piszą w artukule @Wolfa to pewnie się znają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie zamienił na Rs220, to co dostałem w ramach różnicy kwotowej bardzo mi odpowiada. Poza tym konfiguracja zwykłego RSa wyszła mi w podobnej cenie co 230 a nie miałbym wydechu i szpery. Nie wiem jak teraz wyglądają różnice cenowe ale jeśli podobnie jak przed liften to byłbym wersje 245 z alcantara!!! :) 

Czarne felgi extrem kocur, jak by tylko miały lepsze ET to mistrzostwo świata by było :) 

wydech... No cóż, na początku sie jaralem a teraz strasznie cichy sie wydaje i planuje wymianę :D 

szpera to tez cos z czego nie korzysta sie na codzień ale jak juz wchodzę ciasno w zakręt i czuje jak wyjeżdżam poza swój pas a nagle łapie przyczepność i zaczyna sie kleić i zawężać tor jazdy to faje frajdę 

to mój ulubiony zakręt jadąc z prawej strony w lewo pasem przy środku jezdni :) 

IMG_3558.PNG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie również podzielam Wasze spostrzeżenia :)

Fotele Full alcantara z przeszyciami w romby i perforacją są świetne !!!. Wybrałem wersję z szarymi nićmi bo mi pasują do szarego koloru nadwozia i czarnej tapicerki :)Podstawowy model Octavii jaki miałem okazje się poruszać przez poprzedni weekend miał fotele z alcantarą ale bez tych boczków sportowych i niestety, przy moich 197 cm bardzo brakowało mi trzymania w zakrętach. Różnica 230 vs 245 to około 4500-5500 zł przy identycznym doposażeniu tak mi to wychodzi z konfiguratora. 

Teraz kolejne pytanie do Was :)

czy tylko VRS 245 ma poszerzony rozstaw kół z tyłu o 38mm czy już kazda wersja VRS lub standardowo po FL ma tak przygotowane tylne zawieszenie ???  

Edytowane przez BraWo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BraWo Chyba każda ma ale głowy nie dam sobie uciąć. 

2 minuty temu, BraWo napisał:

Fotele Full alcantara z przeszyciami w romby i perforacją są świetne !!!. Wybrałem wersję z szarymi nićmi bo mi pasują do szarego kolory nadwozia i czarnej tapicerki :)P

Bierz czerwone przeszycia!!!;) są o wiele ciekawsze. Lepiej środek wygląda. Ale zresztą zależy kto co lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Przeglądając sieć i jakiekolwiek nowe informacje n/t VRS 245 dotarłem do artykułu na wyspach :

http://www.independent.co.uk/life-style/motoring/review-skoda-octavia-vrs-245-a7789321.html

gdzie wspominają ze:

"Skoda’s fitted a new turbo, fuel injectors, manifold, pistons, timing chain, oil pump and fuel pump"

Czy ktoś z Was ma zweryfikowane wiadomości na ten temat ??

Ciekaw jestem jak  w/w zmiany wpłyną na planowany wcześniej czy później STAGE 1 dla VRS 245

Obawiam się, że dobre czasy "giftów" VAG-a już sie skończyły oraz inżynierowie będą stawiać na 1 miejscu EKO-logikę

Pozdrawiam

Edytowane przez BraWo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeszcze nie udało mi sie zdobyć potiwerdzonych informacji o kodzie silnika w nowej VRS 245 ale jakby prześledzić analogię Skoda VRS do Golfa GTI to w obecnym modelu GTI Performance 245 jest kod silnika: DLBA

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kamil RS230 napisał:

@BraWo Jeśli tak to coś musieli zmienić. Najlepiej kupić RS245 i jechać do Witka lub Compstortów na hamownie:)

Skoda zamówiona, czekam z niecierpliwością ale już zaczynam sie obawiać co wymodził VAG, pocieszające jest to, że jeśli w GTI siedzi to samo co w Octavii to musi być ok ..... bo GTI to LEGENDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przesiadam sie z 1,9 TDI Roomstera :) to raczej poczuje różnicę ;)

Obawiam sie tylko nowości, które nie zawsze wróżą dobrze a zwłaszcza w tych plastikowych czasach. Szperam codziennie po necie i szukam nowtch informacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BraWo to spoko nie masz co się martwić raczej. Przebiegu nie robisz dużego także wytrzyma. @1bizkit ma teoretycznie bardziej awaryjny silnik a zrobił już ponad 200 tys km i nic się poważnego nie dzieje (a ma grubo porobiony). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team