Skocz do zawartości

Zakup RS czy RS230


matys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy,

Zacząłem intensywnie rozglądać sie za nowym autem. Aktualnie jeżdzę audi A3 8PA sportback w wersji black edition(mimo nazwy kolor biały) czyli najogólniej mówiąc  z pełnym wyposażeniem 3x s-line, 2.0tdi z manualna skrzynia. Autem kupiłem równe 3 lata temu, nie mając dzieci i robiąc długie trasy dlatego małe a3 i diesel w manualu mi odpowiadały, zwłaszcza ze była wtedy moda na diesle. Aktualnie zmieniła mi sie sytuacja z dziećmi wiec potrzebuje auto nieco większe, w benzynie i automacie ponieważ głownie kręcę sie po zakorkowanym Krakowie i okolicach. 

Patrzyłem na auta max 3 letnie, audi a4 czy BMW 3 ale niestety ciężko upolować coś z normalnym przebiegiem, dobrym silnikiem i automatem w rozsądnej cenie.

Szwagier jeździł służbowa octavia 3, dość dobrze wyposażona wiec auto trochę poznałem i zacząłem myślec. Nie chce na pewno klasycznej wersji, tylko RS. Jestem juz prawie zdecydowany zeby zamówić nową ale dylemat mam pomiędzy RS a RS 230. W konfiguracji wychodzi mi 13 tys różnicy wkładając do zwykłej RS wszystko co ma 230tka, oprócz strzelającego tłumika i VAQ.  

Pytanie wiec czy te 13 tys nie lepiej zainwestować w wydech remusa catback i zrobić program? 

Nje jeżdzę na torze wiec szpera nie jest mi niezbędna. 

Co radzicie? 

Dzieki 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys za 13 tyś zrobisz wydech w GTP z klapkami na bogato, szperę żeby nie żałować tej w RS 230 i oczywiście program. Starczy też na dolot. Na czarne koła Xtreme '19 chyba nie masz parcia? Też myślałem czy nie wymienić mojej na RS 230 w sierpniu, ale wolę niebieską porobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zwykłego RS mam pakiet extreme RS a w nim 19 calowe felgi od 230. Jeśli chodzi o wygląd to niczym się nie będzie różnił od 230tki, nawet kolor szary steel niemetalizowany.  Jak bym zrezygnował z  tego pakietu extreme to wyszło by 18tys taniej. 

Wazna rzecz - to będzie kombi :) 

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys jak Ci szpera nie potrzebna to bierz zwykłego, a kasa która zostanie zainwestujesz tak jak @Namo napisał. 

Jak nie masz parcia na te extremy to nie bierz tych felg tylko póżniej kupisz sobie jakieś fajne 19-stki z lepszymi parametrami felgi ( chodzi o ET i szerokość felgi), tak żebyś nie musiał dokładać dystansów. Takie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to ET maja fatalne - kto to projektował...  Analizowałem zakup na 18tkach ale wtedy mam tez opony do nich z którymi pozniej nic nie zrobię. Jak bym kupił na zimę opony na te 18 a za rok na lato nowa felga + opony to mi zostaną letnie 18 które bedą miały 3000 przebiegu. 

Kupie chyba na zimę jakieś szprychy Czarne matowe 18" 

Jaki dystans do xtreme trzeba założyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przód w zasadzie można też 20 mm...ale z glebą wtedy nie poszalejesz...

Kupiłbym 230, felgi z oponami ewentualnie sprzedasz jak wolisz inne. Szpera fajna rzecz, wydech też jest lepszy i może nie musiałbyś modzić, a różnica w cenie nie jest powalająca, tym bardziej, że dostajesz jeszcze kilka mniej lub bardziej potrzebnych dodatków.

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przeczytałem cała dyskusję i wróciłem do konfiguratora RS w serii, patrzę na pakiet Xtreme i co widzę?

Felgi Xtreme w kolorystyce antracyt.... :/  o dupe rozbić, nastawiony byłem na czarne..... 

jestem rozczarowany, nie widziałem na żywo antracytowych i skąd mam wiedzieć czy będzie mi to pasować do koloru steel gray? To są antracytowe? DSC_7264.jpg

W tej sytuacji to zastanawiam się nad rezygnacją z pakietu Xtreme na korzyść pakietu Chellenge z czarnymi 18" GEMINI...  dobierając do niego SUNSET i podgrzewane fotele oszczędzam prawie 2000tyś....  mogę sobie coś dobrać np. elektyczna klapę bagażnika albo kamere cofania ... shit

 EDIT:

Różnica jest kolosalna.... przecież to dwie różne felgi

238_1444625736_2d33.jpg

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, matys napisał:

Felgi Xtreme w kolorystyce antracyt.... :/  o dupe rozbić, nastawiony byłem na czarne.....

Nie problem pomalować te antracyty całe na czarno. Otrzymasz wtedy felgi Xtreme w pełnej czerni jak Gemini z pakietu Challenge.

72782.jpg

Antracytowe wyglądają tak.

6aduzavu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, auto zamówione z przewidywanym terminem odbioru na koniec września...
RS230 kombi, szary steel, DSG

Trzeba się uzbroić w cierpliwość :)

BTW - jak by ktoś chciał kupić nową octavkę to piszcie priv, dam namiar do gościa u którego zamówiłem z bardzo sensowym rabatem

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy, ale gość w Krakowie w pierwszym salonie gdzie oglądałem obiecywał na koniec sierpnia... Zamówiłem raptem 3-4 dni później w innym salonie i gość mówił, że max 15 października a potem powiedział, że na bank we wrześniu. Do końca tego tygodnia mają mi określić tydzień produkcyjny.
Znajomi zamawiali superba, to tam do wyboru było z szyberdachem 9 miesięcy... bez szybera 6 miesięcy....  a finalnie i tak będzie 1,5 miesiąca krócej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zbiegło się też ze zmianą rocznika MY16 na MY17 oraz z jakimiś problemami z Columbusem. Tak mi to tłumaczyli. A ile w tym prawdy to nie wiem. Ale już bliżej niż dalej. Jak do tej pory widziałem jedną białą RS 230 liftback na parkingu pod Lidlem w mojej miejscowości. Zagadałem do właściciela i przewiózł mnie. I ten wydech robi sporą różnicę. W Ciechanowie gdzie zamawiałem swoją i brata do tej pory nawet nikt nie pytał o RS 230, a sprzedali od lutego 4 zwykłe RS. Chyba ludzi odstrasza cena. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Kamil RS230  niestety skoda ma teraz wakacje i przerwę produkcyjna, więc tydzień produkcji jeszcze nie został mi nadany.... :/

tak, jeździłem 230tką, ale sedanem

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team