Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Koszal w systemie 2 niestety nie będzie 25 mm. Jakie byś nie kupił to i tak będzie znacznie lepiej niż bez :D. No i ja bym wziął srebrne bo piasta jest srebrna i tak to praktycznie nie będą widoczne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem  na śrubydofelg.pl  przelotowe 2x15 i 2x20  (+ śruby) do xtremow. planowałem na zimę kupic gemini wiec ET takie samo i dystanse miałbym cały rok ale jak nie kupiłem gemini to zrezygnowałem tez z zamówienia dystansów na razie. 

Na zimę mam 8" i et45 wiec zobaczymy na żywo jak to wyglada a na wiosnę wrócę do tematu albo z srubydofelg albo eibachem 

@Koszal masz swoje auto dodane do garażu?  Chyba byłeś pierwszy na forum z 230'tka a nie widziałem tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukii chce to założyć ze springami eibach'a ale jeszcze nie padła decyzja z jakimi. Czy pójdę bardziej budżetowo i wymienię springi czy komplet B12 pro-kit lub B12 sportline. Hm na zimę mam w Sparco ET 48 więc nie chciał bym aby coś przy tych 20 mm. na koło odbierało zimą po założeniu dystansu. Może wybiorę na przód opcje 2x15 mm jak piszesz, że przy 2x20 mm może coś obcierać zwłaszcza przy nie seryjnym ET.

@matys nie mam auta w garażu :-) a nie śledziłem czy byłem pierwszy, mam ją jakoś od czerwca. Jak będę miał wolniejszą chwilę na pewno nadrobię zaległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam takie przemyślenia: nowy RS 245 i chyba zwykły też ma tylną oś szerszą o 38mm a przód się nie zmienił. Może sobie zrobię tak samo? Dać tylko na tył dystanse po 20mm na stronę i mój RS będzie zbliżony do fabryki 245 bez jakiegoś kombinowania. W sumie w zakrętach i na łukach ten tył najbardziej ucieka i chyba stąd ta zmiana w nowym RS.

Ktoś się może orientuje jaką długość mają standardowe śruby do kół?

Edytowane przez sebkoch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 nie zwracałem na to uwagi, dopóki @Namo nie poruszył tego tematu. Teraz już mi się to rzuca w oczy, bo wiem gdzie mam patrzeć. Ja mam z systemem 2 i praktycznie są idealne z piastami. Delikatna różnica jest z przodu, ale trzeba się przyjrzeć.

8 minut temu, Namo napisał:

@maro chyba ma

ma z eibacha. 

13 minut temu, Namo napisał:

Jakbym miał dzisiaj kupować to bym brał system 7 przykręcane do piasty, 40 mm/oś i 50 mm/oś, jest na to miejsce przy Gemini i n

Jak dla mnie 20 na przód to trochę sporo... @Namo te dystanse też trzeba śrubami do piasty przymocować, więc dokupić trzeba chyba że są w komplecie... Jak dla mnie to ten system 7 to taki trochę bardziej kłopotliwy. Teraz ściągam felgę i zdejmuję dystanse, a takto jeszcze muszę 5 śrub dodatkowo odkręcać ;)

Edytowane przez ucho235 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kamil RS230 napisał:

A ma ktoś dystanse z śrubydofelg? Jak z ich jakością? Bo cenę mają bardzo atrakcyjną.

Ja mam od sierpnia. Przy zmianie opon nie widać śladów zużycia. Nie wiem jak inaczej można stwierdzić ich zużycie, auto prowadzi się bardzo dobrze, nic nie łomocze w kołach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ucho235 napisał:

te dystanse też trzeba śrubami do piasty przymocować, więc dokupić trzeba chyba że są w komplecie..

Dlatego kosztują raz drożej bo są śruby w zestawie.

System%207.png

Nimi przykręcasz do piasty a felgę już oryginalnymi śrubami.

18 minut temu, ucho235 napisał:

20 na przód to trochę sporo...

Sprawdzę to teraz na wiosnę i napiszę tutaj czy da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, no to tak.

Jak założy się na przód 20 mm na stronę, można zapomnieć o sensownym obniżeniu, bo będzie obcierać - w związku z tym i przód i tył będą wyżej. 15 mm na stronę to max, a i tak na maksymalnie skręconych kołach i daniu w palnik przytrze o nadkole.

Jeśli ktoś nie planuje mocno obniżać, wizualnie 20 mm na stronę z przodu są idealne.

System z przykręcaniem dystansu do piasty a następnie koła do dystansu (25 mm na stronę - idealne wizualnie) jest bardzo wygodny, bo przy wymianie przykręca się koło tak jakby nie było dystansu - nie trzeba ustawiać, pilnować żeby dobrze przylegało, itp. I jak ktoś ma śruby zabezpieczające, nadal się nadają. Minusy - więcej waży (nieistotne) oraz jak ktoś planuje jeździć tylko pół roku na dystansach, więcej zabawy ze ściąganiem i zakładaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Dystanse

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team