Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Namo napisał:

Tak, nałożysz na piastę i możesz sobie poterkotać. Po ściągnięciu dystansów nadal mi coś wibruje. Jutro jadę na wyważarkę z testem drogowym i będę wiedział czy to wina kół czy czarnych krążków od Eibach.

To tak nie powinno być. Jak przyłożysz dystans na piastę to powinien w miarę dobrze siedzieć na tym kołnierzu piasty.

Może podesłali Ci inne dystanse - z większym otworem pod inne auto...

Edytowane przez Lukii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zimówki nokian Wr d4 nowe na oponeo i założyłem na orginalne felgi skody (nowki z salonu). Facet kartony otwierał i plomby zrywał. Zakładał na felgi wyważył i podczas jazdy bicie w okolicy 110 i 160km/h.
Pojechałem na test drogowy w którym chłopaki zmieniali opony na felgach i dobierali wszystkie parametry jak należy. Było tak samo. Powiedzieli ze felgi są idealne i to jest przyczyna opony.
Reklamowałem opony. Odpisali mi ze opony sprawdzili testem drogowym i odesłali spowrotem.
Wysłałem im wydruk mojego testu drogowego w którym parametry były na pograniczu akceptowalnosci.
Oni wysłali mi swój podobny wynik. Wiec reklamowałem znowu.
Kolejny test zlecili jakieś firmie w Piasecznie która pokazała ze wszystko jest dobrze. Wyszedł Bardzo dobry wynik testu. Wszystko w normie. (Opinia zeby sie klient odczepił i jeździł)
Oddałem felgi do sprawdzenia do 2 niezależnych firm. Mam opinie ze są idealnie proste. Sprawdzone były piasty i wszystkie mechanizmy jezdne w aucie- zero luzów wszystko ok. Auto przebieg 15tys.
Oponeo nie poczuwa sie do winy. A wiec poszedłem do prawnika napisałem im pismo.
W odpowiedzi napisali ze reklamacji nie uznają. A wiec oddałem sprawę do sadu.
Tak mnie wkurzyła ta opcja z oponami i tymi wibracjami ze chyba nie kupie dystansów a felgi z innym osadzeniem.
Wszystkie felgi na jakich były testowane opony to felgi od skody nowe i nie było dystansów.
Dystansy miałem w planach założyć.
Generalnie sprawa jest w toku i czekam na decyzje sadu.

I tak to jest ze zawsze jest cos nie tak:)
Założyłem inne zimówki na felgę
Nie ma problemu.
Nie kupie nokiana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek106 napisał:

Przy dużych prędkościach czuć różnicę w prowadzeniu?

Tak, te paręnaście milimetrów wpływa na prowadzenie na zakrętach. Jeden łuk na obwodnicy Bielska co mnie na nim bujało przy dystansach bierze pewniej. Bez dystansów teraz jest tak ... dziwnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pawelrs napisał:

Wszystkie felgi na jakich były testowane opony to felgi od skody nowe i nie było dystansów.

Ja mam nadzieję, że któraś opona jest walnięta i chce się dowiedzieć która, taką dokupię za 200 zł i dojadę do końca ten komplet. Niedługo i tak będę wracał na wielosezonowe bo na nich rzadziej świeci się ESP. Chciałbym żeby to nie była wina dystansów tylko którejś gumy bo na nich fajnie się jeździ i auto wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Namo napisał:

Tak, te paręnaście milimetrów wpływa na prowadzenie na zakrętach. Jeden łuk na obwodnicy Bielska co mnie na nim bujało przy dystansach bierze pewniej. Bez dystansów teraz jest tak ... dziwnie :-)

Ok dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukii napisał:

Czasem niestety ma się pecha.

Ja te opony dostałem razem z Octavią z salonu w sierpniu 2014, 1,5 sezonu na nich pojeździłem i było spoko. Obstawiam zły montaż albo któraś opona walnięta, w piątek nie mili fazy więc Hunter nie działał. Może dziś się uda, znajdą problem i może nawet uda się założyć dystanse bez efektów ubocznych. Będziem widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się okazało. Mój komplet kół dysponuje dwiema krzywymi felgami i jedną wybuloną oponą a raczej ... krzywą oponą. Dopiero wyważarka Hunter pozwoliła to wyłapać i ustawić na aucie koła tak żeby te niedoskonałości miały jak najmniejszy wpływ na komfort jazdy. Podczas jazy przy każdej prędkości jest spokój na kierownicy, nic nie buja, nic nie wibruje wraz z założonymi dystansami. Czyli to nie dystanse psuły mi humor tylko jedna opona. Teraz mam założone i cieszę się, że sprawa tak się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jesteś zdany na najlepszy sprzęt wulkanizacyjny - w innym przypadku będzie znów problem wracał.

Ciekawe jak zaliczysz jakąś dziure większą - pewnie od razu będziesz czuł na kierze.

PS. Jest jeszcze wyważanie kół na samochodzie. Najlepiej się sprawdza w autach RWD bo wtedy przód jak jest źle wyważony to bije na kierze od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukii napisał:

Jest jeszcze wyważanie kół na samochodzie.

Auto Części KAMIL mają też taki sprzęt ale nie było czasu już tego robić. Konkretnie goście podchodzą do tematu, nie oszczędzają na sprzęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro napisał:

felgi do prostowania

To są takie odchyły od ideału, że wręcz kosmetyka to prostować, nieodczuwalne zmiany. Tą oponę to zepsuł poprzedni wulkanizator, podwinęła mu się przy pompowaniu, już do niego nie pojadę. Walcowali ją tym wałkiem do ściągania gumy z rantu, po 4 próbach ułożenia na feldze za ostatnim razem pokazała zielony wynik. Właściciel mówił, że albo się ułoży i zniknie ta deformacja albo sztuka do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 18tki ori też już miały przygode z prostowaniem.

Jedna była krzywa. Poza tym w sumie na wszystkich jest sporo odważników.

Krawężników nie zaliczam, dziury omijam tak więc śmiem twierdzić że ich jakość nie powala.

Edytowane przez Lukii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lukii napisał:

na wszystkich jest sporo odważników

To jest złe wyważanie. Ta maszynka pokazuje jak ułożyć oponę na feldze żeby jak najmniej kleić tych kostek. Przyjechałem z 5-12 kostkami na kole a wyjechałem z 2-3 piątkami na koło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ale nie chce mi się ganiać z tymi ori felami do swojego wulkanizatora który ogarnia temat I robił to zakład wyznaczony przez firmę Leasingową.

I tak mam wyższy pakiet wykupiony bo jak zjechałem przody to mi wymienili na nowe Micheliny a nie jakieś Kormorany ;)

Z 19 jednak się bawie w dobre wyważanie i jeżdzę do kumpla...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powoli przymierzam się do zakupu dystansów. Chce kupić coś w systemie 2 i teraz pytanie jaka szerokość była by najlepsza? W temacie widziałem, że pojawiały się wartości 15 mm przód (oś 30 mm) a tył 20 mm (os 40 mm). Przy seryjnych 19 nie będzie tragedii? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z eibacha tak jak napisałeś dystanse są przykręcane śrubami do piasty, a koło kolejnymi śrubami do dystansu. Niektórzy kupowali na http://srubydofelg.pl/dystanse/ i tutaj 25 mm są bez dodatkowych śrub. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys nie, opona na nie trochę za droga a poza tym szkoda ich trochę. Na zimę założyłem Sparco Assetto Gara 18' ale powoli nie mogę patrzyć jak auto wysoko siedzi i kombinuje ;)

Wypatrzyłem jeszcze na necie dystanse H&R (miałem w poprzednim aucie i ich wykonanie było eleganckie) a dla nich można wybrać np. 2x12 mm. i 2x22 mm.

@ucho235 ale w systemie 2 czarnych 2x25 mm chyba nie ma :)

Jak rozumiem system 7 - dystans śrubami do piasty, koło do dystansu / system 2 - śruby łapią koło i dystans?
 

Edytowane przez Koszal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Dystanse

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team