Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dystom.pl pisałem maila z właścicielem bo też ma RS i mi trochę doradził - dystanse 1 klasa test przy 250 

Ja mam eibachy mniejsze niż piasta. Dystanse pierwsza klasa, test przy 280, wkrótce test przy 300


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mam słuszność ale chyba bardziej niż prędkość ważny jest tutaj moment który decyduje o sile "szarpnięcia" tym całym zestawem, choć oczywiście nie przeczę, że przy dużych prędkościach też działają duże siły ale na fizyce mnie uczyli, że większej siły potrzeba do wprawienia ciała w ruch niż do poruszania go. Ale nie rozwodząc się dalej i wiedząc ile Nm jest u @maro troszkę sie uspokajam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cloud @Daab  Ja mam w O2 dystanse oraz śruby z firmy śrubydofelg. Średnica dystansu jest nieznacznie mniejsza niż średnica piasty. Jeżdżę na nich drugi sezon, nie zauważyłem żadnych kłopotów nawet przy dużych prędkościach. Myślę że nie powinno być z tym problemu, a może to i lepiej bo są trochę lżejsze.

Ogólnie jestem zadowolony, chociaż jeden był minimalnie za ciasny od wewnątrz. Już po otrzymaniu paczki miałem problem z odłączeniem go od drugiego. Chcieli go przetoczyć i odesłać, ale po krótkiej rozmowie dosłali nowy. Wadliwego nie chcieli z powrotem.

Dla zastanawiających się: oprócz oczywistego aspektu wizualnego i trochę lepszej stabilności, słychać dźwięk kamyczków uderzających o lakier :D

Ważna informacja, podczas stosowania dystansów nie można używać żadnego klucza udarowego/pneumatycznego. Niestety każdy serwis na moją sugestię robi wielkie oczy, po czym i tak na pewno kręcą "pneumatem". W sumie nie ma co się dziwić skoro 90% serwisów nie uznaje kluczy dynamometrycznych.
Polecam po każdej ingerencji serwisu poluzować wszystkie śruby i dokręcić z dedykowanym momentem. Dłuższe śruby są na pewno bardziej narażone na ścinanie gdy będą naprężone przez zbyt duży moment. Koszt zakupu klucza dynamometrycznego to grosze gdy porównamy to do konsekwencji odpadnięcia koła w zakręcie.

Poniżej film z konsekwencjami zbyt mocnego dokręcenia śrub 9_9

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubO2 tak się przejąłem, ze poszedłem do auta zdjąłem kapselki i chciałem poluzować śruby i podokręcać je normalnym kluczem.... okazało sie, ze od skody do zestawu naprawczego nie dostałem klucza!?!?!?!?  Plus jest taki, ze jak go szukałem to zorientowałem sie, ze mi sie olej wylał i miałem wszystko zalane, w tym styropianowym wkładzie i pod nim ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys  Zawsze to jakiś plus z tym olejem :D

Wpadnij na spota śląskiego 1.05 to wezmę klucz dynamometryczny haha :-D:-D

Edytowane przez JakubO2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie dystanse Eibach nie chcą działać. Przez rok od ich założenia zmagałem się z wibracjami na budzie w przedziale 110-150 km/h. Do odpuszczenia im winy za tą uciążliwość skłaniał mnie fakt, że jak zakładałem koła bez nich to również wibrowało. Dopiero wczoraj starszy Pan zasugerował mi, żebym pojeździł bez nich dystans 200 km. Gdy to zrobiłem przestało mi budą trzepać.

Ile ja kasy wydałem na doważanie kół, prostowanie prostych felg, ile nerwów mnie to kosztowało. Stage 2 wstrzymany bo obawiałem się, że będę skrzynie wymieniał albo oddawał auto do leasingodawcy.

#fuckyoueibach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po montażu i jest to kolejny mod, który za stosunkowo niewielką kwotę zmienia znacząco samochód. Warto, trzyma się drogi jak przyklejony. Dystanse używane z sdf.pl, koszt 200 zł. Wada to szybsze brudzenie się samochodu. Trudno przeżyję :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po montażu i jest to kolejny mod, który za stosunkowo niewielką kwotę zmienia znacząco samochód. Warto, trzyma się drogi jak przyklejony. Dystanse używane z sdf.pl, koszt 200 zł. Wada to szybsze brudzenie się samochodu. Trudno przeżyję :-)


Jakie szerokości założyłeś?
Ją na kolejnego spota planuję podjechać również poszeżonym autem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Dystanse

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team