Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@mcq  Nie do końca, bo szerokość opony zarówno przy 17 jak i przy 18 calach jest 225mm. Wystawanie felgi to jedno, ale faktyczne wystawanie opony to druga sprawa. Co z tego że felga jest węższa jak opony mają taką samą szerokość. Wychodzi na to że opona Twoich 7J17 na dystansie 17mm będzie tak samo szeroko jak opona na 7,5J18 od @Namo 

edit: albo nawet minimalnie szerzej będzie u Ciebie, bo 17 jest przesunięta nieco bardziej na zewnątrz niż 18tki

17mm.png

Edytowane przez JakubO2 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq Według mnie to będzie wystawać u Ciebie i nie będzie ładnie.
Spróbuj dokupić 13mm na przód a 17mm przymierz do tyłu. Jeździłem na dokładnie takim zestawie do 7J17 ET54 i wyglądało dobrze. Mam fotki w temacie mojej O2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubO2 do wystawania jeszcze jeszcze.. Ale zmartwiłeś mnie swoim stanowiskiem.
Już się przezwyczaiłem do tego nowego wyglądu, a jazda w zakretach dużo przyjemniejsza ;) Może trochę kierownicą trzeba mocniej i promień skretu się powiększył, ale do przełknięcia.
U Namo na zdjęciach sugerujesz, że ten przód jest na granicy przyzwoitości?

Tył 25 jak inni wspominali jest w sam raz.. no ale trzeba byłoby zrezygnować z niego z uwagi na przód... hmm
Pomysł z 17 na tył i zakup 13 na przód całkiem sensowny.
Chce ktoś te 25 ;)?

Eh, nie miał człowiek problemu to sobie zrobił ;) Powrotu do wersji BEZ sobie chyba nie wyobrażam a przy dalszych kombinacjach w garażu z dystansami wypadałoby wziąć pod uwagę kolejne smsy od żony, w stylu jak ten wczoraj ;) :Dfb13601cb3821fed1ffa498f2eb5ad17.jpg

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem fotki na seryjnym zawiasie ET54 z 13/17mm. Pomierzone miałem tak że jak siadła na wakacje to nie tarło.
Nie uważam że 17mm na tył to mało, no chyba że O3 ma jeszcze większy dramat w serii niż O2 xD 
Najlepiej przymierz tą 17tkę najpierw z 17mm, potem z 25mm i pokaż fotki :-D

IMG_1283.jpg

IMG_1282color3cut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w O3 jest większy dramat z nadkolem, nie porównywałbym tego bezpośrednio.
W czasie montażu na miejscu obok stała właśnie O2FL kolegi na moich byłych z O3 16" czarnej stali których sie pozbyłem na rzecz 16" Ilias na zime.
Tam seria nie wygląda tak drastycznie ;)
Mam tylko słabe dwa zdjecia mojej serii na których widać akurat kawałek tej O2FL..

Myślę, ze dam im jeszcze szasne i przymierze do letniego zestawu. Na tą chwilę jakoś nie czuje żeby zmiana z 17 na 15 albo 13 była warta zachodu przy jednoczesnej rezygnacji z tylu z 25 na 20 albo 17.
Mam, są, nie biją, po co drążyć ;)
Na spocie obserwowalem@Daab on ma chyba 13 lub 15 (?) i widać poszerzenie ale jak stoje teraz koło swojej to chyba nie byłbym w stanie powiedzieć, tak to sa 15 a to 17 z przodu. bc5fa3dca289681e2399d170891d4227.jpg9ede242cede11bd8374f99bbb9ce1a8b.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i patrzę i się zdecydować nie mogę.. na ile te wymiary są na granicy.. i czy nie są na granicy dobrego smaku w serii. Nie mogę znaleźć czasu na przymiarkę do 17", więc pozostaje decydować przy 16".. Do wystawania jakby trochę brakuje

Jestem już przekonany, że dystanse to MUST HAVE, szczególnie w przed lifcie, a prowadzenie auta zdecydowanie się zmienia na lepsze. To, że muszę jakieś mieć jest pewne... ale czy 17/25...

20180208_194333.jpg

20180208_164530.jpg

20180208_164541.jpg

Edytowane przez mcq (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2017 at 19:17, 22Tomaszz napisał:

System 2 czyli ta sama średnica co piasty tarcz

System 2 są tylko w max pedlalskie 20 mm na stronę, więc przód 15 mm na stronę. Do zimówek bym sobie kupił, skoro już nie wibruje :-)

Dać na przód 20 mm a na tył 25 mm z System 7?

eibach-dystanse-system7-Skoda-S90-7-20-0

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Namo napisał:
System 2 są tylko w max pedlalskie 20 mm na stronę, więc przód 15 mm na stronę. Do zimówek bym sobie kupił, skoro już nie wibruje :-)

Dać na przód 20 mm a na tył 25 mm z System 7?

U mnie ten jeb..ny system 2 eibacha cały czas wibruje na tyle. Sprawdzone na dwóch kompletach. Nawet po doważaniu nie jest idealnie. Przód za to działa idealnie.

@mcq możemy spróbować wymiany moich 20mm na Twoje 25mm, o ile u Ciebie oczywiście będzie dobrze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 22Tomaszz napisał:

system 2 eibacha cały czas wibruje na tyle

To ja to pier... eibachy, swoje co wibrowały dałem żonie, ona nie czuje tego bo mało co jeździ 120 km/h tym 1.2 TSI.

Zamówię w RRC 150 mm średnicy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2017 at 13:15, Namo napisał:

c69da2b20bbfae05f6b6e7e092a8cc6b.jpg

Drogie to nie jest i może przy szerszych kołach nie będzie tak chlapać na błotniki. 

Ale nazwa części zabójcza. Nie wiedziałem, że blacha może być z plastikuxD15186927230891191599397.thumb.jpg.7a0135b12d27b6af2b3f16db7eaec86e.jpg

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 muszę auto umyć i dopiero założę. A @sebkochpisał tu że montował to na wcisk. To spiesz się bo jak wczoraj to zamawiałem przy okazji serwisu to na magazynie w Poznaniu były ponoć dwa ostatnie komplety;-)Więc teraz został jeden:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bandini napisał:

Z przodu czy z tyłu?
U mnie z tyłu Eibach 20mm i jest ok. Przód czeka do założenia.

Zdjąłem wszystkie. Nie mam czasu na jakieś pojeżdżawki z testowaniem. Skończy się felgami z mniejszym ET i po temacie.

To, co zauważyłem, to po prostu po włożeniu samego dystansu do felgi, czy na piastę - w jednym przypadku - nie pamiętam którym jest delikatny luz - powinno to siedzieć w miarę sztywno - a tak nie jest. Wyczuwa się luz promieniowy - minimalny, ale jednak. Byc może to jest przyczyną problemu - niewycentrowane koła robią robotę, choć 0,2 czy 0,5 mm w jedną czy drugą - czy to może powodować wibracje? Nie wiem i nie chce mi się tego sprawdzać. Myślałem, że Eibachy to ok, ale wydaje mi się, że dystanse to szit. To samo sprężyny - miękkie bardziej niż seria. Pojeżdżę jeszcze z tym trochę i zobaczę. A szkoda, bo samochód wygląda na tym git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team