Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kamil RS230 napisał:

jak to montowałeś?

2 minuty i po sprawie;-) Wchodzi idealnie na rant zderzaka od wewnętrznej strony nadkola i po sprawie. Zobaczymy jak się to sprawuje w zimę - jeśli teraz da radę to przy maksymalnie wysuniętym letnim tym bardziej da radę coś tam chronić. 

5 minut temu, mcq napisał:

Dziś właśnie patrzyłem na to miejsce jak tam ten brud wygląda :D tylne koło +25
Bezcelowo tego nie montują ;)

 Też tak myślę a letnie felgi będę miał z takimi parametrami jak Ty teraz na dystansie. Więc jeśli ma to działać to czemu by nie założyć;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

U mnie system 2 Eibacha (20mm) na tyle lekko bije w różnych okolicznościach. Przy wymianie opon w tym roku nie założyłem ich. Chcę kupić nowe dystanse i teraz pytanie, które wybrać:

1) Śrubydofelg.pl (130 zł)

2) Dystom.pl (160 zł)

3) RRCustoms Performance+ (210 zł)

Wszystkie powyższe dystanse można zamówić w wersji o średnicy 148 mm (zamiast standardowych 138mm), czyli tak żeby nie było uskoku pomiędzy felgą, dystansem a piastą.

Ad. 1 i 2) Te dystanse będą cięższe, bo mają tylko otwory na jeden rozstaw śrub (5 otworów),

Znalezione obrazy dla zapytania dystanse rrc performance

Ad. 3) Są najlżejsze i najdroższe

 Znalezione obrazy dla zapytania dystanse rrc performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy. Mam dystanse od RRCustoms Performance+. Zamówiłem robione na wymiar 148mm tak żeby nie było różnicy między felgą a dystansem i piastą. Tylne 20mm idealne zdjęcia poniżej. Przedni 13 za małe, zrobiłem dym w RR przysłali jeszcze raz niby 148mm i co.... za małe co do licha. Czy możliwe aby przednie powinny być o większej średnicy. Dla mnie nie możliwe aczkolwiek sam nie wiem.

Dzisiaj będę mierzył bo już sam nie dowierzam, mało tego jak przyłożyłem te co dosłali drugi raz są mniejsze od tych przysłanych pierwotnie, a Pan mówi, że mają zdjęcia że jedne i drugie mają po 148mm. Help!!!!!

IMG_4360.JPG

IMG_4386.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się nad tymi z dystom.pl i RR Customs, ostatecznie wybrałem te drugie ale wersji performance (bez +). Nie mam zastrzeżeń co do ich wykonania, nic nie bije i generalnie jestem zadowolony. Przód 13mm, tył 20, przy feldze 7J ET45 wpasowały się imo idealnie.

a4.jpg

IMG_20180406_224717.jpg

Edytowane przez criss_s (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek Baranniestety tak jest, z przodu piasta jest trochę większą niż z tylu i zostaje taki lekki schodek, w eibachu też tak miałem.

Ps. Zapytaj się@mcq, może będzie chciał odkupić te 13mm ;)
 

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z @mcq już rozmawiałem weźmie ode mnie te 13mm. Kurcze jakbym wiedział to bym większe na przód zamówił, czyli z przodu są pewnie 149mm bo tak by to wychodziło, bo te na oko 1mm są za małe.

@22Tomaszz a wiesz jaka powinna być z przodu średnica tak, aby nie było uskoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, co uskok Wam szkodzi? Za bardzo tego nie widać, a laski nie zaglądają do piasty. A co do bezpieczeństwa, mam najtańsze eibachy, 15 mm przód, uskok jak nad Niagarą, przejechane 70 tys., regularnie przekraczane 280 km/h, i siedzą jak złe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że szkodzi, po prostu chciałem mieć równo żeby się wszystko ładnie wyglądało tak po prostu mam. Ale będę się musiał przyzwyczaić. Co do wykonania samych dystansów nie mam zastrzeżeń, zero bicia wykonanie pierwszorzędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro dla mnie tylko i wyłącznie wygląd. Jak zamówię że śrub do felg to zamiast 105 zapłacę 130 za większy dystans, także żadna różnica.

Zastanawiam się tylko, która firmę wybrać

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie, czekając na zimową wymianę opon, rozważam temat dystansów. Przeglądam co tu radzicie i w innych miejscach sieci. 

Tu znalazłem ciekawy artykuł / poradnik: https://www.oponeo.pl/artykul/dystanse-do-felg-o-czym-warto-wiedziec 

Wg powyższego, np. średnicę dystansu należy dopasować do średnicy piasty. Tu przeczytałem, że to tylko kwestia kosmetyki... więc zdania są różne na te temat. Jak jest w rzeczywistości? 

Osobiście uważam, że to jest (może nie wielka, ale jednak) ingerencja w geometrię kół, a więc, czy nie należy wtedy sprawdzić tej geometrii? 

Czytałem też, że nie może być zbyt dużej różnicy między rozstawem kół przedniej i tylnej osi. 

To tak z moich internetowych ? przemyśleń w temacie. 

Ciągle się zastanawiam nad wszystkimi "za" i "przeciw". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 4.01.2018 at 14:37, Namo napisał:

17 mm z przodu i 25 mm z tyłu wygląda tak

2018-01-04 14.21.39.jpg

2018-01-04 14.21.46.jpg

2018-01-04 14.21.58.jpg

2018-01-04 14.22.09.jpg

2018-01-04 14.22.21.jpg

2018-01-04 14.22.54.jpg

2018-01-04 14.23.09.jpg

2018-01-04 14.23.23.jpg

2018-01-04 14.30.36.jpg

2018-01-04 14.30.49.jpg

2018-01-04 14.31.20.jpg

@Namo o ile i czym masz obniżony zawias na tych fotach? Nie ma problemów z dobijaniem, nie obciera na progach zwalniających ani w skrętach?

Edytowane przez cosmos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cosmos napisał:

o ile i czym masz obniżony zawias na tych fotach?

Nie wiem, na AP ustawiłem wszystkie równo do maksymalnie na dół prawego tyłu.

1 godzinę temu, cosmos napisał:

Nie ma problemów z dobijaniem, nie obciera na progach zwalniających ani w skrętach?

Nie. Co do progów to mam świadomość jak ustawionym autem jadę więc nie przejeżdżam przez próg jak SUVem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam pytanie jakie najlepsze dać dystanse do O3 RS przed FL Liftback na seryjnym zawieszeniu przy felgach 19 Xtreme

Różnorodność rozmiarów w tym temacie mnie powala, chciałbym uzyskać jak najlepszy efekt i nie mieć żadnych obcierek Skoda, jest czasem samochodem rodzinnym, czy ktoś może wskazać jaki najlepszy rozmiar przód/tył by pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team