Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@whatsup  Jak już to 5mm, bo szerokość opony rozkłada się na obie strony. Ale szczerze wątpię. Czasem 225mm jednego producenta może być tak samo szerokie jak 235mm innego. Możesz wziąć te 3mm cieńsze niż inni jeśli chcesz mieć pewność że nic nie będzie tarło. Dystans też zawsze można przetoczyć na węższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pacjent O3 2013r. 7Jx17 ET49 do opony 225/45 R17

Dystans na przód 13/15mm , tył 20/25? Które bedzie najlepsze?

Czym będą różniły się H&R, Eibach ( oprócz wagi) od RRC/ srubydofelg / dystom?Warto dopłacać do firmówek? 

Czy po założeniu warto zakładać chlapacze, ślizgi podane pare tematów wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie będzie 15mm przód, 20mm tył.

Co do firmy - na forum jak widzisz chłopaki mają pozakładane praktycznie wszystkie te marki i nie widzę jakiś problemów.

Co do chlapaczy - musisz mieć świadomość, że tył zacznie Ci piaskować rant zderzaka. Miałem tak w przedlifcie ?

Jak Ci chlapacze nie przeszkadzają to sobue załóż, ale osobiście dla mnie kicha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Cześć wszystkim, wczoraj wrzuciłem dystanse od Dystom (13mm przód i 20mm tył) i okazuje się że delikatnie czuć drżenie auta powyżej 130km/h. A powyżej 150km/h to nawet lekko kierownica drży. Trzeba zrobić geometrię po takim zabiegu czy coś? Czy może to być kwestia mniejszej średnicy niż piasta i felga? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

przyszła wiosna, będą zmiany. Dystanse... Przejrzałem całe 13. stron tematu i wiem więcej, ale nie do końca. Auto octavia 3FL RS245 2018, felgi oryginalne 19 extrem, opony pirelli p-zero 225/35, zawiecha DCC. Wiadome juz jest, że oś tylna jest szersza względem przed liftu. Pomierzyłem przód i tył... Obrany punkt odniesienia - rant opony tuż nad felgą. Z przodu koło się chowa względem błotnika  26 mm, z tyłu jakieś 11 mm. 

Teraz tak się zacząłem zastanawiać i ciężko jest dać na tył szerszy dystans niż na przód, a większość tak z Was robi. Myślę zeby dać tak samo przód i tył powiedzmy po 17mm? Dobrze myslę? Pytam mądrzejszych, bo nie mam żadnego doświadczenia z dystansami ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wocek84 napisał:

Witam,

Ja mam pytanie z innej beczki, szykuje mi się przegląd w ASO a mam założone dystanse, jak ASO na to patrzy?

u mnie nikt w życiu nie zwrócił na to uwagi (już mam drugą Skodę z dystansami), a testowałem kilka ASO na śląsku 😉

Raz nawet miałem na gwarancji piasty z łożyskami z przodu do wymiany i też nie było problemu przy dystansach 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, scary napisał:

u mnie nikt w życiu nie zwrócił na to uwagi (już mam drugą Skodę z dystansami), a testowałem kilka ASO na śląsku 😉

Raz nawet miałem na gwarancji piasty z łożyskami z przodu do wymiany i też nie było problemu przy dystansach 😉 

Bardzo dziękuję za informację🍺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2020 at 09:04, Z0rd0n napisał:

Cześć wszystkim, wczoraj wrzuciłem dystanse od Dystom (13mm przód i 20mm tył) i okazuje się że delikatnie czuć drżenie auta powyżej 130km/h. A powyżej 150km/h to nawet lekko kierownica drży. Trzeba zrobić geometrię po takim zabiegu czy coś? Czy może to być kwestia mniejszej średnicy niż piasta i felga? 

I co udało się Tobie znaleźć w czym tkwi problem? Pytam bo tez chcę kupic takie jak Twoje.

Edytowane przez Gepuh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2020 at 09:04, Z0rd0n napisał:

Cześć wszystkim, wczoraj wrzuciłem dystanse od Dystom (13mm przód i 20mm tył) i okazuje się że delikatnie czuć drżenie auta powyżej 130km/h. A powyżej 150km/h to nawet lekko kierownica drży. Trzeba zrobić geometrię po takim zabiegu czy coś? Czy może to być kwestia mniejszej średnicy niż piasta i felga? 

Dnia 22.04.2020 at 20:41, Gepuh napisał:

I co udało się Tobie znaleźć w czym tkwi problem? Pytam bo tez chcę kupic takie jak Twoje.

Przyczyn może być wiele ale na pewno nie taka że centrowanie jest mniejsze. Za krótkie szpilki, źle dobrany pierścień centrujący albo jego brak? Geometrii czy zbieżności nie trzeba robić przy takim "zabiegu". Zakładam że kupiłeś przelotowe dystanse, a śruby wymieniłeś na dłuższe czy nie ?

Edytowane przez Daariusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi polift RS245 na extremie przy prokitcie tył ociera na 17mm dystsnie, przód jest 15mm mogło by być 17mm ale pierw opona z 225 na 235

Edytowane przez DoDominik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Daariusz napisał:

Przyczyn może być wiele ale na pewno nie taka że centrowanie jest mniejsze. Za krótkie szpilki, źle dobrany pierścień centrujący albo jego brak? Geometrii czy zbieżności nie trzeba robić przy takim "zabiegu". Zakładam że kupiłeś przelotowe dystanse, a śruby wymieniłeś na dłuższe czy nie ?

Cześć 

Kupiłem przelotowe dystanse z dłuższymi śrubami. Nie udało mi się znaleźć przyczyny póki co. Jeszcze raz ściągnąłem i założyłem, dokręciłem jeszcze raz i nadal to samo. Ale że są to minimalne drgania nie jakieś mocne i tylko powyżej 140/h to odpuściłem i jeżdżę. Może to przez szpilki bo u mnie bardzo ciężko wchodziły i tak naprawdę nie jestem na 100% pewien czy są dokręcone tak jak powinny. Piast pewnie są pordzewiałe w takim zakresie jak łapią te dłuższe szpilki. WD-40 póki co nie pomagało. Może za 3-4 razem pójdzie. Nie wiadomo. Stabilność na plus, dobrze się jedzie wiec machnąłem ręka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Z0rd0n napisał:

Cześć 

Kupiłem przelotowe dystanse z dłuższymi śrubami. Nie udało mi się znaleźć przyczyny póki co. Jeszcze raz ściągnąłem i założyłem, dokręciłem jeszcze raz i nadal to samo. Ale że są to minimalne drgania nie jakieś mocne i tylko powyżej 140/h to odpuściłem i jeżdżę. Może to przez szpilki bo u mnie bardzo ciężko wchodziły i tak naprawdę nie jestem na 100% pewien czy są dokręcone tak jak powinny. Piast pewnie są pordzewiałe w takim zakresie jak łapią te dłuższe szpilki. WD-40 póki co nie pomagało. Może za 3-4 razem pójdzie. Nie wiadomo. Stabilność na plus, dobrze się jedzie wiec machnąłem ręka. 

A te śruby co masz do dystansów zgadzają się z gniazdem w feldze ? tzn kula albo stożek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Potrzebuję pomocy w doborze  dystansów do felg TURINI 18'' czarny mat  7.5J x 18 ET51 opony 225/40.

Posiadam OIII kombi 2.0 150KM  w kolorze białym 2015r wyposażona jest w sportowe firmowe zawieszenie, wydaje mi się że mimo to nie wygląda ona najlepiej, felgi są dość głęboko utopione w nadkolach zwłaszcza z tyłu.

Po zgłębieniu tematu wychodzi że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie  przelotowych dystansów 15mm z przodu oraz 20mm z tyłu a może macie jakieś inne propozycję 🙂

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Tomasz Sobota (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2020 at 12:09, Tomas napisał:

Witam,

Potrzebuję pomocy w doborze  dystansów do felg TURINI 18'' czarny mat  7.5J x 18 ET51 opony 225/40.

Posiadam OIII kombi 2.0 150KM  w kolorze białym 2015r wyposażona jest w sportowe firmowe zawieszenie, wydaje mi się że mimo to nie wygląda ona najlepiej, felgi są dość głęboko utopione w nadkolach zwłaszcza z tyłu.

Po zgłębieniu tematu wychodzi że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie  przelotowych dystansów 15mm z przodu oraz 20mm z tyłu a może macie jakieś inne propozycję 🙂

Z góry dzięki za pomoc.

Zmierzyć skoro masz już je na aucie ile potrzeba Ci dystansu, tyle co potrzeba zamówić, założyć i się cieszyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team