Skocz do zawartości

Wymiana oleju w ASO


Daro3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do poprzedniej Octavii 2 1.9 TDI lałem na początku Shella, potem Castrola i na nim wzrosło spalanie oleju, a ostatnie dwie wymiany lałem Motul X-Clean czy jakoś tak i spalanie oleju zmniejszyło się znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej,

Mam 2.0TDI i pierwszy raz zmieniałem olej,  zamiast 4,6 litra zlane był około 6.

Mechanik powiedział z e DPF dolewa ropy podczas wypalania.

Czy to prawda ze DPF dolewa ropy podczas przerwanego wypalania?

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mez2008 mechanik ma rację. Jak dużo jeździsz po mieście i DPF się nie zdąży wypalić to rośnie poziom oleju w silniku. Oglądałem w TV jakiś filmik odnośnie zwiększonego poziomu oleju w silnikach z DPF-em. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.11.2017 at 08:59, ucho235 napisał:

@mez2008 mechanik ma rację. Jak dużo jeździsz po mieście i DPF się nie zdąży wypalić to rośnie poziom oleju w silniku. Oglądałem w TV jakiś filmik odnośnie zwiększonego poziomu oleju w silnikach z DPF-em. 

czyli każde wypalanie musi byc do końca, nie można jego przerywać?

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Wymiana oleju w ASO
  • 11 miesięcy temu...
Dnia 17.11.2016 at 19:10, Namo napisał:

Przegląd pewno za darmo a za nabicie i odgrzybianie zapłacisz. Ja do dziś nie dostałem CD-Radia które miało przyjść za półtora godzinną ankietę dla SAP.

Witam

gdzie znajdę jakaś stronę, zęby zarejestrować auto? Chodzi mi o otrzymywanie jakichś promocji lojalnościowych albo informacji o akcjach serwisowych czy zakresach poszczególnych przeglądów itp. W renault można się zarejestrować na renault polska  i tam były oferty dla stałych klientów oraz możliwość min umawiania przeglądów czy to okresowych czy międzyokresowych. Na skoda auto nie widzę takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jestem po wymianie 7k przebiegu i rok. Cena w ASO 450pln, a przy okazji popytałem o to i owo:

- nie mają dobrego zdania o olejach Castrol, ale zalewają

- potwierdza się zasada nie ważne jaki olej byle często wymieniać

- filtry oleju: odradzają Filtrony, a polecają Mann'a (podobno wkłady filtrujące są inne oraz Filtron z 1 montażu w fabryce jest inny niż te dostępne w sklepach)

- kolejne zalanie, pewnie za rok ale będzie to już MILLERS OILS EE LONGLIFE 5W30 5L 504/507.00 LL-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vg1 napisał:

- filtry oleju: odradzają Filtrony, a polecają Mann'a (podobno wkłady filtrujące są inne oraz Filtron z 1 montażu w fabryce jest inny niż te dostępne w sklepach)

Ciekawe czy wiedzą, że Mann jest też produkowany w Gostyniu w byłej fabryce Filtrona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team